James Bond (Daniel Craig) opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter (Jeffrey Wright) z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.
Obsada
Reżyseria Ocena
Cary Joji Fukunaga
Jon Mallard
(asystent)
Donald E G Bentley
(asystent)
Mohmmad Yunus Ismail
(asystent)
Matthew Sharp
(asystent)
Kt Yunus
(asystent)
Sandrine Loisy
(asystent)
Grant Butler
(asystent)
Ben Lucas
(asystent)
Emily Thomas
(asystent)
Jani Zombori
(asystent)
Giacomo Scortichini
(asystent) (Włochy)
Chiara Frosi
(asystent) (Włochy)
Gwyn Sannia
(asystent) (Włochy)
Enzo Musumeci Greco
(asystent) (Włochy)
Alessandra Fortuna
(asystent) (Włochy)
Mark Cockren
(asystent) (Jamajka)
Kurt Wright
(asystent) (Jamajka)
Jonny Eagle
(asystent) (dodatkowy)
Scott Claydon
(asystent) (dodatkowy)
Alexander Witt
(reżyser drugiej ekipy)
Scott Bunce
(asystent) (druga ekipa)
Dominic Fysh
(asystent) (druga ekipa)
Thomas D M Bentley
(asystent) (druga ekipa)
Ben Quirk
(asystent) (druga ekipa)
Zoe Tough
(asystent) (druga ekipa)
Scott Bunce
(asystent) (druga ekipa)
Scenariusz Ocena
Neal Purvis
(również) (historia)
4,5
Robert Wade
(również) (historia)
4,5
Cary Joji Fukunaga
(również) (historia)
Phoebe Waller-Bridge
6,0
Ian Fleming
(postacie)
Sylvia Parker
(nadzorca ciągłości scenariusza)
Rebecca Sheridan
(nadzorca ciągłości scenariusza)
Marie Lacey
(nadzorca ciągłości scenariusza) (asystent) (również) (druga ekipa)
Jenny Wood
(nadzorca ciągłości scenariusza) (asystent)
Susie Jones
(nadzorca ciągłości scenariusza) (druga ekipa)
Producenci Ocena
Barbara Broccoli
producent
Michael G. Wilson
producent
6,0
Gregg Wilson
producent towarzyszący
Chris Brigham
producent wykonawczy
Per Henry Borch
kierownik produkcji (Norwegia)
Enzo Sisti
kierownik produkcji (Włochy)
Natalie Thompson
kierownik produkcji (Jamajka)
Marilena Mondati
kierownik produkcji (asystent)
Andrew Noakes
współproducent
Katherine Tibbetts
kierownik produkcji
Tor Arne Øvrebø
kierownik produkcji (Norwegia)
Filippo Baldasso
kierownik produkcji (Włochy)
Vito Colazzo
kierownik produkcji (Włochy)
Matt Jones
kierownik produkcji (Włochy)
Massimiliano Sisti
kierownik produkcji (Włochy)
Mally Chung
kierownik produkcji (Szkocja)
Raffaello Liguori
kierownik produkcji (asystent)
Samuel Sharpe
nadzorca produkcji
Lulu Morgan
nadzorca produkcji (Jamajka)
Samantha Arnold
nadzorca produkcji (druga ekipa)
Michael Solinger
nadzorca postprodukcji
Adele Steward
koordynator produkcji
Martin Kemble
koordynator produkcji
Stefania Monetti
koordynator produkcji (Włochy)
Norma Marie Mascia
koordynator produkcji (Włochy)
Monique Brown
koordynator produkcji (Jamajka)
Darin Tennent
koordynator produkcji (Jamajka)
Shona Ringdalen MacDonald
koordynator produkcji (Norwegia)
Kirsty Squibb
koordynator produkcji (druga ekipa)
Gary Kett
koordynator produkcji (asystent)
Iona Westlake
koordynator produkcji (asystent)
Ilaria Braghese
koordynator produkcji (asystent) (Włochy)
Anna Fraga McLucas
koordynator produkcji (asystent) (Szkocja)
Philipa-Anne Burnett
koordynator produkcji (asystent) (Jamajka)
Sarah Iovino
koordynator produkcji (asystent) (druga ekipa)
Aktorzy Ocena
Daniel Craig
James Bond
7,2
Léa Seydoux
Madeleine Swann
7,2
Ralph Fiennes
M
8,1
Naomie Harris
Eve Moneypenny
6,9
Ben Whishaw
Q
7,1
Ana de Armas
Paloma
7,6
Christoph Waltz
Ernst Stavro Blofeld
7,9
David Dencik
Waldo
8,0
Rory Kinnear
Tanner
Jeffrey Wright
Felix Leiter
7,3
Lashana Lynch
Nomi
Rami Malek
Safin
6,9
Billy Magnussen
Ash
5,5
Lourdes Faberes
Agentka organizacji SPECTRE
Amor Evans
Kubańska kelnerka
Joakim Skarli
Rowerzysta
Rae Lim
Agentka organizacji SPECTRE
Brigitte Millar
Vogel
Gordon Alexander
Technik laboratoryjny
Obie Matthew
Gość organizacji SPECTRE
Ahmed Bakare
Ważny gość organizacji SPECTRE
Priyanga Burford
Dr Symes
Tuncay Gunes
Agent organizacji SPECTRE
Paul O'Kelly
Poplecznik Safina
David Olawale Ayinde
Gość organizacji SPECTRE
6,0
Rod Hunt
Ochroniarz w organizacji SPECTRE
Dali Benssalah
Primo
Ty Hurley
Pracownik biura
Julian Ferro
Strażnik MI6
Douglas Bunn
Członek organizacji SPECTRE
Toby Sauerback
Strażnik
Lampros Kalfuntzos
Rowerzysta
Andy Cheung
Agent organizacji SPECTRE
Joe Grossi
Odźwierny w hotelu
Iulia Filipovscaia
Rosyjska pracownica
Adnan Rashed
Agent organizacji SPECTRE
Callan Taverner
Gość organizacji SPECTRE
Michael Mercer
Kubański kelner
Michael Herne
Gość organizacji SPECTRE
Mariia Legun
Członkini laboratorium
Andrew Reed
Motocyklista
Omar Alboukharey
Członek organizacji SPECTRE (niewymieniony w czołówce)
Rodrig Andrisan
Członek organizacji SPECTRE (niewymieniony w czołówce)
Yasmin Bird
Gość organizacji SPECTRE (niewymieniony w czołówce)
Ali El Khodary
Osobisty ochroniarz (niewymieniony w czołówce)
Andrew G. Ogleby
Pracownik MI6 (niewymieniony w czołówce)
Tim Wildman
Technik laboratoryjny (niewymieniony w czołówce)
Eliot Sumner
Ochroniarz
Ernest Gromov
Strażnik w bunkrze (niewymieniony w czołówce)
Zdjęcia Ocena
Linus Sandgren
(kierownik zdjęć)
6,0
Alexander Witt
(kierownik zdjęć) (druga ekipa)
John Marzano
(dyrektor ds. fotografii lotniczej)
8,0
David Appleby
(główna pomoc techniczna)
Anders Eide
(główna pomoc techniczna)
Paolo Tiberti
(główna pomoc techniczna)
Miles Gutkin
(pomoc techniczna)
Roberto Barbona
(pomoc techniczna)
Robin Opgård
(pomoc techniczna)
Jordan Heath
(pomoc techniczna) (stażysta)
Sam Reeves
(pomoc techniczna) (dodatkowy) (Jamajka)
Kompozytorzy Ocena
Dan Romer
Steve Mazzaro
(muzyka dodatkowa)
7,0
Kostiumy Ocena
Suttirat Anne Larlarb
Joel Christopher
Gary Hyams
Lee Kenny
Mia Hope Radford
Alfie Allin
Ffion Boyesen
Caroline Bradley
Philip Goldsworthy
Emma Harding
Carla Murtagh
Simone Carlo Toniato Toso
Maurizio Torti
(Włochy)
Laura Rhi Sausi
(Włochy)
Carlotta Moricci
(Włochy)
Claudio Manzi
(Włochy)
Stefano De Nardis
(nadzorca kostiumów) (Włochy)
Ashleigh Lennox
(nadzorca kostiumów)
Sarah Robinson
(nadzorca kostiumów)
Pashelle L. Latino
(nadzorca garderoby)
Eva Roelfs
(asystent)
Heidi McQueen-Prentice
(asystent)
Olivia de Laune
(asystent)
Georgina De Santis
(asystent)
Kristen Ernst-Brown
(asystent)
Amy Cansdale
(stażysta)
Lauren Jarvis
(stażysta)
Montaż Ocena
Tom Cross
8,0
Elliot Graham
7,0
Nathan Summerfield
(asystent)
Harriet Kennedy
(stażysta)
Elise Anderson
(asystent)
Deborah Kavanagh
(asystent)
Pavithra Ramani
(stażysta)
Carlo Milillo
(asystent)
Martin Ward
(taśma video) (druga ekipa)
Matthew Stanley
(taśma video) (asystent)
Glen Nigel Matthews
(taśma video) (stażysta)
Anita Markowska
(taśma video) (stażysta)
Mathew Lester
(taśma video) (stażysta) (druga ekipa)
Muzyka Ocena
Grégory Loffredo
aranżer
Charakteryzacja Ocena
Emily Bilverstone
charakteryzator
Emily Bilverstone
fryzjer
Beverley Binda
nadzorca charakteryzacji (druga ekipa)
Beverley Binda
nadzorca stylizacji (druga ekipa)
Holly Caddy
charakteryzator (druga ekipa)
Holly Caddy
fryzjer (druga ekipa)
Poppy Clouter
charakteryzator
Poppy Clouter
fryzjer
Desideria Corridoni
główny stylista (Włochy)
Andrea Cracknell
nadzorca charakteryzacji
Andrea Cracknell
nadzorca stylizacji
Marzenna Fus-Mickiewicz
charakteryzator
Helen Masters
charakteryzator
Daniel Phillips
projektant fryzur
Daniel Phillips
projektant makijażu
Chloë Pyne
charakteryzator (asystent)
Chloë Pyne
fryzjer (asystent)
Zoe Tahir
fryzjer (Daniel Craig)
Melissa van Tongeren
charakteryzator
Melissa van Tongeren
fryzjer
Pippa Woods
nadzorca charakteryzacji
Pippa Woods
nadzorca stylizacji
Veronica Caboni
główny charakteryzator (Włochy)
Veronica Caboni
główny stylista (Włochy)
Jo Barrass-Short
charakteryzator
Jo Barrass-Short
fryzjer
Patt Foad
efekty specjalne makijażu
Kathleen Garbutt
charakteryzator
Kathleen Garbutt
fryzjer
Barrie Gower
efekty specjalne makijażu
Brendon Heath
fryzjer
Ailsa Lawson
efekty specjalne makijażu
Rachel Lennon
charakteryzator
Suzi Long
charakteryzator
Suzi Long
fryzjer
Anna Lubbock
charakteryzator
Anna Lubbock
fryzjer
Lucy Willis
charakteryzator
Lucy Willis
fryzjer
Amie Wilson
charakteryzator (druga ekipa)
Amie Wilson
fryzjer (druga ekipa)
Scenografia Ocena
Mark Tildesley
scenograf
8,0
Chris Lowe
dyrektor artystyczny nadzorujący
4,0
Andrew Bennett
dyrektor artystyczny
Neal Callow
dyrektor artystyczny
Dean Clegg
dyrektor artystyczny
Sandra Phillips
dyrektor artystyczny
Isona Rigau
dyrektor artystyczny (druga ekipa)
Roxana Alexandru
dyrektor artystyczny (asystent)
Liam Georgensen
dyrektor artystyczny (asystent)
Hugh McClelland
dyrektor artystyczny (asystent)
Romolo Pompa
dyrektor artystyczny (asystent)
Luke Whitelock
dyrektor artystyczny (asystent)
Véronique Melery
dekorator wnętrz
Kamlan Man
dekorator wnętrz
Giuliana Lipparini
dekorator wnętrz (Włochy)
Donna Noble
dekorator wnętrz (asystent) (Jamajka)
David Morison
dekorator wnętrz (asystent)
Janice Macrae
dekorator wnętrz (asystent)
Basmah Jolley
dekorator wnętrz (asystent)
Philippa Bruges
dekorator wnętrz (asystent)
David Allcock
scenopis obrazkowy
Tony Chance
scenopis obrazkowy
Roberto Benetti
rekwizytor (dodatkowy) (Włochy)
Rupert Hancock
rekwizytor
Jak Lawson-Wells
rekwizytor
Ben Wilkinson
główny rekwizytor
Bethany Beagle
modelarz
Jack Cave
modelarz
Aaron Harvey
modelarz
Steve Hayward
modelarz
Reece Lawlor
modelarz
Lorna Moon
modelarz
Craig Narramore
modelarz
Eleonore Rolandez
modelarz
Morten Willyson Bjørnådal
stolarz
Paul Duff
stolarz
Garry Moore
stolarz (dodatkowy)
Jack Connolly
malarz
Sami Fendall
malarz (asystent)
Rohan Harris
malarz
Paul Wallis
malarz
Bradley Woodbridge
malarz
Laura Grant
projektant graficzny
Chris Kitisakkul
projektant graficzny
Isobel Mackenzie
projektant graficzny (asystent)
Gordon Spurs
projektant graficzny
Dźwięk Ocena
Tom Barrow
mikser (druga ekipa)
Arthur Fenn
dźwięk (asystent)
Loveday Harding
dźwięk (druga ekipa) (asystent)
Simon Hayes
mikser
Ben Jeffes
dźwięk (asystent)
Robin Johnson
dźwięk (asystent)
Paul Massey
mikser ponownego nagrania
Francesca Renda
dźwięk (druga ekipa) (stażysta)
Bryan Bowen
projektant dźwięku
Mark DeSimone
mikser postsynchronu
Alan Hill
mikser
Eilam Hoffman
projektant efektów dźwiękowych
Jo Jackson
montaż dźwięku (asystent)
Michael Miller
mikser postsynchronu
Oliver Tarney
nadzorujący montaż dźwięku
7,0
Rachael Tate
montaż dialogów
Efekty specjalne Ocena
Pasquale Catalano
nadzorca efektów specjalnych (Włochy)
Chris Corbould
nadzorca efektów specjalnych
9,0
Pål Morten Hverven
nadzorca efektów specjalnych (Norwegia)
8,0
Lynne Corbould
koordynator efektów specjalnych
3,0
Tony Edwards
technik
Karl Jordan
technik
Steve Middleton
technik
Dave Poole
technik
Mitch Toles
technik
Ron Milione
technik (USA)
Pozostała Ekipa Ocena
Debbie McWilliams
dobór obsady
Nikita Vyas
dobór obsady (asystent)
Kareen Blake Chin
dobór obsady (asystent) (Jamajka)
Rosie Carter
dodatkowy dobór obsady
Jemima McWilliams
dodatkowy dobór obsady
Matthew Janion
dodatkowy dobór obsady
Vanessa Baker
dobór głosu
Rob Campbell-Bell
menedżer obiektów zdjęciowych
Joan Cobos
menedżer obiektów zdjęciowych
Ben Firminger
menedżer obiektów zdjęciowych
Neil Grigson
menedżer obiektów zdjęciowych
Charlie Hayes
menedżer obiektów zdjęciowych
Danny Khoudary
menedżer obiektów zdjęciowych
Elisabetta Tomasso
menedżer obiektów zdjęciowych
Fabio Ferrante
menedżer obiektów zdjęciowych (Włochy)
Zuhair Soudi
menedżer obiektów zdjęciowych (Włochy)
Liam Irving
menedżer obiektów zdjęciowych (Szkocja)
Ola Rydjord
menedżer obiektów zdjęciowych (Norwegia)
Matthew Clarke
menedżer obiektów zdjęciowych (Jamajka)
Duncan Broadfoot
menedżer obiektów zdjęciowych (Jamajka) (Włochy)
Pauly McCluskey
menedżer obiektów zdjęciowych (Szkocja) (Włochy)
Jason Nightingale
menedżer obiektów zdjęciowych (Jamajka) (Wielka Brytania) (Włochy)
Stian Kirsebom Andersen
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
Toby Blyther
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
Ian Hewitt
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
Jack Leary
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
Niall O'Shea
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
Riccardo Rosi
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
Ruby Whitelocke
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent)
Eva Renzelli
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Włochy)
Davide Manera
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (Włochy)
Steve Michael Røyset
menedżer obiektów zdjęciowych (druga ekipa) (Norwegia)
Shahbaz Aynoddin
menedżer obiektów zdjęciowych (druga ekipa) (Norwegia)
Vidar Vangsnes Stadheim
menedżer obiektów zdjęciowych (asystent) (druga ekipa)
Reetu Aggarwal
efekty wizualne
Jarrod Anderson
dyrektor techniczny
Alex Belgeonne
kierownik produkcji efektów wizualnych
Billy A. Campbell
montaż efektów wizualnych
Yoshi DeHerrera
nadzorca efektów wizualnych
Paul Edwards
producent efektów wizualnych
Joel Green
nadzorca efektów wizualnych
Daniel Hazeltine
efekty wizualne
Vasilis Karatziva
kierownik produkcji efektów wizualnych
Jack Kersey
dyrektor techniczny
Maxx Wai In Leong
nadzorca grafiki komputerowej
Aj Mulley
koordynator efektów wizualnych
Harry Nichols
dyrektor techniczny (asystent)
Charlie Noble
nadzorca efektów wizualnych
Sara Pedramnia
koordynator efektów wizualnych
Mnandi Ridley
efekty wizualne
Craig Saxby
koordynator efektów wizualnych
Ivan Tomovic
dyrektor techniczny (asystent)
Lisa Wakeley
koordynator efektów wizualnych
Hazel Weatherall
tworzący w technologii cyfrowej
Marcel Wehe
koordynator efektów wizualnych
Adam Basil
kaskader
Eddy Benguedih
kaskader
Marvin Berrembou
kaskader
Leah Aitken
koordynator kaskaderów
Danilo Capuzi
kaskader
Stephanie Carey
kierowca kaskader
Massimiliano Catasta
kaskader
Thibault Chiron
kaskader
Adam Collins
kaskader
Ben Collins
kierowca kaskader
Joel Conlan
kaskader
Liam Coote
kaskader
Alexander Corne
kaskader
Gary Cothenet
kaskader
Matt Fraser Dawson
kaskader
Adrian Derrick-Palmer
kaskader
Jamie Dobb
kaskader
James Embree
kaskader dublujący
Rick English
kaskader
Yves Girard
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
Tom Hatt
kaskader
Scott Hillier
układacz
Jason Hunjan
kierowca kaskader
6,0
Martin Ivanov
kierowca kaskader
Jonny James
kaskader
Steve Jehu
kaskader
Cristian Knight
kierowca kaskader
Jérémy Lagniez
kaskader
Xavier Lake
kaskader dublujący: Jeffrey Wright
Jess Liaudin
kaskader
Sonny Louis
kaskader
Arif Macaco
kaskader (stażysta)
Will Mackay
kaskader
Harry Makanga
kaskader
Alex Martin
kaskader
Boris Martinez
koordynator kaskaderów (druga ekipa)
6,0
Trayan Milenov-Troy
kaskader
Lee Morrison
koordynator kaskaderów
Monia Moula
kaskader dublujący: Ana de Armas
Marie Mouroum
kaskader dublujący: Lashana Lynch
Haruka Ohshima
kaskader dublujący: Ana de Armas
Abian Padrón
kaskader
Christina Petrou
kaskader dublujący
Gabriele Ragusa
kaskader
Charles Ramsay
układacz
Jean-Charles Rousseau
kaskader dublujący: Daniel Craig
Kai Kolstad Rødseth
kaskader
Moussa Sako
kaskader
Matt Sherren
kaskader
Sebastien Soudais
kaskader dublujący: Rami Malek
Sam Stefan
kaskader
Neil Stoddart
kaskader
Ryan Stuart
kaskader
Andy Taylor
kaskader
Luke Tumber
kaskader
Pablo Verdejo
kaskader
Vittorio Verdirosi
kaskader
Patrick Vo
choreograf walk
Kaloian Vodenicharov
kaskader
Chris Waite
kaskader
Alistair Whitton
kaskader
Leo Woodruff
kaskader
Daisy Allen
operator kamery (stażysta)
Kjetil C. Astrup
operator kamery (asystent) (zdjęcia podwodne)
Jasin Boland
fotosista (druga ekipa)
Dave Brennan
mistrz oświetlenia
Glenn Coulman
operator kamery (asystent) (zdjęcia podwodne)
Nicola Dove
fotosista
Tom Ellacott
operator kamery (stażysta) (dodatkowy)
Jason Ewart
operator kamery
Jason Ewart
operator steadicam
Peter Field
operator kamery (druga ekipa)
Will Handley
operator kamery (asystent) (zdjęcia lotnicze)
Mahalia John
operator kamery (stażysta)
Mike King
elektryk
Ossie McLean
operator kamery
Ed Miller
fotosista (druga ekipa) (Jamajka)
Dean Morrish
operator kamery (druga ekipa) (asystent)
Stephen Oh
operator kamery
Christopher Raphael
fotosista (Norwegia)
Johannes Selvaag
elektryk (Norwegia)
David Sinfield
oświetlenie
Steven Skinner
elektryk
Pål André Sterud
elektryk (Norwegia)
Jorge Sánchez
operator kamery (asystent)
Jonathan Tubb
operator kamery (asystent) (Włochy)
Stig Tvenge
elektryk (Norwegia)
Toby Tyler Jr.
oświetlenie (druga ekipa)
Bruno Witt
operator kamery (druga ekipa) (asystent)
Amber Aitken
księgowy (asystent)
Miles A. Fletcher
pilot helikoptera
Andrew Hammond
księgowy
Daniel Kleinman
projekt czołówki
Maggie Murray
księgowy
Will Samuelson
pilot helikoptera
Sarah Stiff
księgowy (asystent)
Johanna Thea
dubler: Naomie Harris
John Udall
księgowy produkcji
Penny Udall
księgowy (asystent)
Kaan Yilal
księgowy (asystent)
Sean Barclay
dokumentacja scenograficzna (Szkocja)
Joshua Benedetti
dokumentacja scenograficzna (Hiszpania)
Damien Clement
dokumentacja scenograficzna
Joan Cobos
dokumentacja scenograficzna
Richard George
dokumentacja scenograficzna (Włochy)
Hamish Gray
dokumentacja scenograficzna
Mike Johansen
dokumentacja scenograficzna
Philip Lobban
dokumentacja scenograficzna
Tom Marshall
dokumentacja scenograficzna
Rebecca Pearson
dokumentacja scenograficzna
Ashton Radcliffe
dokumentacja scenograficzna
Ben White
dokumentacja scenograficzna
Tommy Wike
dokumentacja scenograficzna (Norwegia)
Thomas Woods
dokumentacja scenograficzna
Sarah Worsley
dokumentacja scenograficzna
Arden Shibley
konsultant (drony) (niewymieniony w czołówce)
Robert Karlsson
konsultant (dźwięk Dolby) (niewymieniony w czołówce)
Chuck Choi
konsultant (aranżacja)
Jeremy Pelzer
konsultant (lokalizacje) (niewymieniony w czołówce)
David Arms
operator kamery (zdjęcia lotnicze) (technik)
Phil Arntz
operator kamery (zdjęcia lotnicze)
Becky Lee
operator kamery (asystent) (również) (zdjęcia lotnicze) (technik)
Ben Foat
operator kamery (asystent) (Norwegia) (zdjęcia podwodne)
Charlie Harper
konsultant (BHP)
Kjetil C. Astrup
konsultant (podwodna ekipa)
Trevor Williams
konsultant (bezpieczeństwo)
Lauren Evans
dobór obsady (dodatkowy) (Wielka Brytania)
Więcej informacji

Proszę czekać…