Zostań 2005/I

Stay

Zbieg okoliczności styka ze sobą odnoszącego sukcesy zawodowe nowojorskiego psychiatrę Sama Fostera z młodym pacjentem, Henry Lethamem, który oświadcza, że odbierze sobie życie w dniu swych dwudziestych pierwszych urodzin – w najbliższą sobotę.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 20 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Ewan McGregor
jako Dr Sam Foster
Ryan Gosling
jako Henry Letham
Kate Burton
jako Pani Letham
Naomi Watts
jako Lila Culpepper
Elizabeth Reaser
jako Athena
Bob Hoskins
jako Dr Leon Patterson
Janeane Garofalo
jako Dr Beth Levy
BD Wong
jako Dr Ren
Gregory Mitchell
jako Instruktor tańca
Michael Devine
jako Strażnik ochrony
Oni Faida Lampley
jako Daisy
Michael Gaston
jako Oficer ochrony

Fabuła

Zbieg okoliczności styka ze sobą odnoszącego sukcesy zawodowe nowojorskiego psychiatrę Sama Fostera z młodym pacjentem, Henry Lethamem, który oświadcza, że odbierze sobie życie w dniu swych dwudziestych pierwszych urodzin – w najbliższą sobotę. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Thriller
Słowa kluczowe
krew, samobójstwo, niewidomy mężczyzna, śmierć zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-03-24 (kino), 2005-10-21 (świat), 2006-08-28 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Regency Enterprises
New Regency Pictures
Epsilon Motion Pictures
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
99 minut
Budżet
50 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Zdjęcia do filmu powstawały od 24 września 2003 r. do stycznia 2004 r. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Splecione umysły: boahterowie filmu — W filmie oglądamy grupę bohaterów, z których przeżyciami bez trudu się identyfikujemy – mimo iż nikt z nich nie jest tym, kim wydaje się być. Kluczem do sukcesu było więc pozyskanie aktorów, którzy bez trudu oddaliby wszelkie niuanse granych przez siebie postaci. Akcja filmu obraca się wokół Sama Fostera, psychiatry, którego uporządkowanym – wydawałoby się – życiem... zobacz więcej

Komentarze 14

lorelei 2015-10-12 5

Końcowe ujęcia mostu wielce urokliwe, co nie zmienia faktu, że reszta to bełkot (tudzież pójście po linii najmniejszego oporu).

bodek75 2013-04-07 7

7/10 Psychologiczny do przesady. – Z zakończeniem , które jest jeszcze bardziej zagmatwane niż cały ten film.
Każdy zapewne inaczej będzie to rozumieć. Ja swój typ mam i mam też nadzieję , że będę w większości.

rudeez 2012-02-05 9

dopiero przy drugim seansie można naprawdę docenić ten film. MAJSTERSZTYK, przemyślany jest każdy szczegół pojawiający się na ekranie.

Beznickowy 2007-07-25 10

OCENA FILMU "ZOSTAŃ" – Dobry film. Ciekawy. Obsada bardzo dobra, no nie licząc McGregora, który zagrał przeciętnie. Po jakimś czasie, zaczął sobie myśleć, ale debilny film, no ale końcówka wszystko wyjaśniła i poskładała w całość. Daję 9 i polecam serdecznie ten film.

justangel Beznickowy 2007-07-25 8

Jestem ciekawa co takiego podobało Ci sie w końcówce? czy co takiego ona Ci wyjaśniła, bo moim zdaniem wyjaśnienie kiepskie – jak już pisałam na temat tego filmu doszukiwanie się w nim sensu to jak szukanie go w hasłach z kapsli

TylerDurden Beznickowy 2007-07-26

Nie widziałem filmu ale przyczepie się do czegoś innego mianowicie: "Obsada bardzo dobra, no nie licząc McGregora, który zagrał przeciętnie." nie kumam? obsada to są aktorzy nie ważne jak grają po prostu są obsadzeni w danym filmie a Ty napisalas ze obsada bardzo dobra nie liczac McGregora, który zagrał przeciętnie… trochęnie trzyma sie kupyu. pzdr :)

justangel 2007-04-29 8

kiepski – Film wydawał się niezły, psychiatra i pacjent, który chce popełnić samobójstwo. Na dodatek pacjent przewiduje przyszłość, dziewczyna psychiatry jest po próbie samobójczej, a sam psychiatra zaczyna trochę wariować.Człowiek oglądając film zastanawia sie jakie wyjaśnienie, o co chodzi. I jak już się dowiadujesz to okazuje się ze tak naprawdę to jest dupa nie wyjaśnienie… Szukać w tym filmie przesłania to tak jak szukać go w napisach spod kapsli…

Hsi_Nao justangel 2007-04-29 9

A nie widzieć w tym filmie nic poza oczywistą fabułą, jest jak szukanie okularów przez pana Hilarego ;-)

justangel justangel 2007-04-30 8

w takim razie na oświecenie, proszę wyjaśnij cóż w nim było takiego? Albo czym Cię tak poruszył?
Bo dla mnie jest on zrobiony na modnej fali filmów, w których ma być poprzestawiana akcja, niedopowiedzenia ( im więcej tym lepiej) i ogólnie przez cały film nie wiadomo o co chodzi, a zakończenie często też nie do końca rozwiązuje wszystkie zagadki. Tyle że dla mnie w tym filmie nie chodziło o nic… Ciekawa jestem jakich więc można w nim sie doszukać wartości ( zalet )?

Współtworzą