Łowca i Królowa Lodu 2016

The Huntsman: Winter’s War

Dwie siostry chcą podbić naszą planetę. Jedynymi osobami mogącymi je zatrzymać są Sara i Łowca.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 3 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 30 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Charlize Theron
jako Ravenna
Chris Hemsworth
jako Łowca
Emily Blunt
jako Freya
Sam Claflin
jako William
Sheridan Smith
jako Pani Bromwyn
Nick Frost
jako Nion
Alexandra Roach
jako Doreena
Rob Brydon
jako Gryff
Sam Hazeldine
jako Leifr
Sope Dirisu
jako Tull
Robert Portal
jako Król

Fabuła

Na długo nim królową Ravennę (Charlize Theron) przeraziła rozkwitająca uroda Śnieżki i postępujące widmo utarty władzy, Ravenna w cichości przyglądała się jak jej siostra – Freya (Emily Blunt), po bolesnej zdradzie, która złamała jej serce, opuszcza Królestwo. Potrafiąca zamrażać swoich wrogów Królowa Lodu Freya spędza lata w samotności, tworząc legion śmiercionośnych łowców, w którego zastępach znajdują się Łowca Eryk (Chris Hemsworth) i wojowniczka Sara (Jessica Chastain), którzy kierują się jedną zasadą – Nigdy nie kochać. Kiedy Freya dowiaduje się o losach swej siostry, wzywa swoich zaufanych łowców, by sprowadzili Magiczne Zwierciadło… opis dystrybutora

Gatunek
Fantasy, Akcja, Przygodowy, Dramat
Słowa kluczowe
bajka, sequel, oparty na bajce, ciemna fantazja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2016-04-08 (kino), 2016-03-29 (świat), 2016-08-11 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Universal Pictures
Roth Films
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
The Huntsman (USA) (tytuł roboczy)
Snow White and the Huntsman 2 (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
114 minut
Budżet
115 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 13 wiadomości

Recenzje

Łowca i Królowa Lodu staje się bajką dla dorosłych, która w dużej mierze służy do pokazania efektów specjalnych i scen walki. 6
  • 2016-04-08
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Zaroiło się na ekranie od kobiet. Kobiet silnych, niezależnych i nieugiętych, które z odwagą kroczą po swoje. I choć nie walczą o miłość tego samego mężczyzny, zwracają się przeciwko sobie wiedzione zazdrością i chęcią zemsty. Film Cedrica Nicolasa- Troyana nie jest emancypacyjną przypowieścią, niezależność kobiet i ich siłę czyni wadą, która prowadzi do zguby, a jedynym wybawieniem okazuje się miłość. Łowca i Królowa Lodu pozostaje w baśniowej tonacji, w której zło należy dobrem zwyciężać, a zabijanie w imię miłości jest zawsze usprawiedliwione.

Nicolas-Troyan wytworzył tajemniczą i mroczną atmosferę, w której poczucie humoru promienieje słonecznym blaskiem. Choć w dużej mierze opiera się na żartach sytuacyjnych i zabawnej roli karłów, można przymknąć oko na to schematyczne podejście i dobrze się bawić. W końcu dwójka skrzatów nie bawi samym wyglądem, ale nastawieniem do życia i chytrą naturą. Baśniowe stwory i magiczna aura zostaje otoczona złym wpływem wszechmocnego Lustra. To ono w Królewnie Śnieżce i Łowcy popchnęło Ravennę (Charlize Theron) do zabójczych działań, ukazując to, co ukryte przed światem – marzenia i pragnienia, które realizowane w rzeczywistości, prowadzą do zguby.

W Łowcy i Królowej Lodu dowiadujemy się, że Ravenna ma siostrę, która, utraciwszy najcenniejszy skarb matczynej miłości, staje się Lodową Królową gotową zniszczyć każde uczucie, jakie pojawi się w zasięgu jej wzorku. Skostniałe serca obu władczyń prowadzą do chaosu i zniszczenia, któremu może zapobiec tylko jedna osoba. A jakże, tu właśnie na scenę wkracza tytułowy Łowca (Chris Hemsworth), który musi posprzątać bałagan zrobiony przez zazdrosne i żądne zemsty kobiety.

Ta mroczna baśń nie przynosi niczego nowego, nie przełamuje schematów i wciąż powtarza ten sam morał o miłości, która może ocalić ludzi od zguby, ale niesie w sobie odrobinę świeżości. Szczególnie zachwycając obsadowymi wyborami. Theron jest gdzieś na granicy podniosłości, parodii i erotycznego uniesienia, przywodząc na myśl Cersei z Gry o tron, Emily Bluntprzyciąga kamienną i mroźną twarzą, a Jessica Chastainzachwyca energią i waleczną determinacją. Aktorki tworzą fenomenalny mix, przykrywając niedostatki scenariusza, który nie wykorzystuje potencjału tkwiącego w kobiecej sile. Bohaterki zwracają się przeciwko sobie, podkopują pod sobą dołki i niszczą siebie nawzajem, ślepo podążając za złą mocą Lustra, przez co stają się egoistycznymi potworami, które może okiełznać tylko silny i zdecydowany mężczyzna wskazujący im ich zaślepienie.

Łowca i Królowa Lodu staje się bajką dla dorosłych, która w dużej mierze służy do pokazania efektów specjalnych i scen walki. Zdarzają się nierówne momenty, chwile zawahania i reżyserskiej nieporadności, ale dzięki fenomenalnej obsadzie Nicolas-Troyan wychodzi obronną ręką. Opowiada unikalne prawdy o miłości, przyjaźni i działaniu w grupie, które są w stanie przezwyciężyć narcystyczne i egoistyczne zapędy Królowej.

1 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 6 kwietnia do 1 sierpnia 2015 roku. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 5

i_darek1x 2016-05-18 5

Lustereczko, powiedz przecie… Aż tak to ja nie przepadam za tego typu filmami !I dla tego co mogę powiedzieć ? A no zrobiony przyzwoicie i oglądnąć można !

Khaosth 2018-09-15 6

"W moim królestwie obowiązuje tylko jedna zasada – żadnej miłości!" Po tym zdaniu wiadomo już, że wszystko trzeba wziąć w ogromny nawias, a emocje ulatują.

kameleon1243 2017-12-28 9

piekna fabuła filmu

Krecik8916 2016-06-18 7

Nie nudzi, ale szału tez nie robi. Aczkolwiek obejrzeć polecam ;-)

Lejla95 2016-05-13 10

Jak dla mnie super film. Bardzo trafił w mój gust.
Film nie nudny, ciągle się coś dzieje, świetni aktorzy i scenariusz.
Jak dla mnie 10/10 :)

Współtworzą