Siła spokoju 2006

Peaceful Warrior

Czy w sporcie liczy sie tylko doskonałość i trening ciała ? Do pewnego czasu młody Dany sądził, że tak. Spotkanie ze starszym mężczyzną zmieniło jego życie. Okazało się, że również umysł potrzebuje treningu. Socrates uzmysławia chłopakowi, że nie ważny jest cel, ale chwila obecna. Karze mu "wyrzucić śmieci" ze swojego umysłu i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 12 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Scott Mechlowicz
jako Dan Millman
Nick Nolte
jako Sokrates
Amy Smart
jako Joy
Ashton Holmes
jako Billy Sands
Paul Wesley
jako Sidney Crowley
Agnes Bruckner
jako Susie
B.J. Britt
jako Rick Dane
Beatrice Rosen
jako Dory
Scott Caudill
jako Chłopak
Tom Costello
jako Student
Ksenia Jarova
jako Całująca się dziewczyna

Fabuła

Czy w sporcie liczy sie tylko doskonałość i trening ciała ? Do pewnego czasu młody Dany sądził, że tak. Spotkanie ze starszym mężczyzną zmieniło jego życie. Okazało się, że również umysł potrzebuje treningu. Socrates uzmysławia chłopakowi, że nie ważny jest cel, ale chwila obecna. Karze mu "wyrzucić śmieci" ze swojego umysłu i nie przestawać wierzyć w swoje marzenia. Trudno jest jednak marzyć o olimpijskim złocie, gdy ma się w nodze stalowy drut. A może jednak warto spróbować ? nikon

Gatunek
Dramat, Obyczajowy, Romans, Sportowy
Słowa kluczowe
przyjaciel, przyjaźń, szpital, seks zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-06-02 (świat), 2007-06-13 (dvd)
Kraj produkcji
Niemcy, USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
120 minut
Budżet
14 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Avatar square 200x200

sulek2712 2017-03-14 10

Kto czytał książkę ten mógł się spodziewać filmu wybitnego. Niestety jak to z reguły bywa filmy nie dorastają do geniuszu książek. Szczególnie kiedy nie mamy do czynienia z prostą historią. Scenarzyści nie potrafili w pełni przekazać mądrości płynącej z książki. A wystarczyło posłuchać autora Dana Millmana i jestem przekonany, ze film odbiłby się szerokim echem. Jako fanatyk Dana Millmana i jego filozofii jestem mimo wszystko zwolennikiem tego filmu pomimo tego, że nie jest on w nawet w połowie tak dobry jak historia opowiedziana w wersji papierowej. Mocnym punktem jest na pewno to, że do tego filmu można wracać i odkrywać nowe treści. Kto zaczyna od filmu musi bez dwóch zdań sięgnąć po książkę.

Drako00 2009-03-29 8

8/10 – Dla mnie film bardzo dobry, pokazuje jak się nie poddawać, walczyć do końca. W amerykańskim stylu ;]

Anita_Nowakowska 2007-05-14 5

Teraz i wędrówka – Jeżeli ktoś miał kiedyś choć przez chwilę "Wojownika światła" Coelhiego to odczuje deja vu ;) Niestety będzie miał też poczucie sztywności i wciskania tekstów na siłę. Dosłownie – wciskania. W filmie jest chyba tylko jedna scena, w której dialogi przesycone "mądrością pospolitą" zostały zgrabnie wplątane w akcję.

Mimo swojej sztywności, przewidywalności i oklepanego motywu film wrzucam do szuflady z "coś wnoszącymi".

Wczoraj kazano mi wybrać film na wieczór. Dzisiaj, mając na temat Siły spokoju zdanie jakie mam, wybrałabym dokładnie ten sam film – niemiecką produkcję z niedociągnięciami, którą z przyjemnością się ogląda i, przynajmniej przez jakiś czas, przekłada jego wartości na nasze tu i teraz.

Współtworzą