Alive. Dramat w Andach 1993

Alive

W Andach rozbija się samolot z drużyną rugby. Część ludzi przeżyła, jednak po kilku dniach słyszą w radiu, że ich poszukiwanie zostało przerwane. Zaczyna się walka o przeżycie.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 4 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 59 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Ethan Hawke
jako Nando Parrado
Vincent Spano
jako Antonio Balbi
Josh Hamilton
jako Roberto Canessa
Bruce Ramsay
jako Carlitos Páez
John Newton
jako Antonio "Tintín" Vizintín
David Kriegel
jako Gustavo Zerbino
Kevin Breznahan
jako Roy Harley
Sam Behrens
jako Javier Methol
Illeana Douglas
jako Lilliana Methol
Jack Noseworthy
jako Bobby François
Christian J. Meoli
jako Federico Aranda
Jake Carpenter
jako Alberto Artuna

Fabuła

Południe, piątek, 13 października, 1972 roku, rozpoczyna się jedna z najbardziej kontrowersyjnych i dramatycznych opowieści o przetrwaniu. Tego dnia w Andach rozbił się samolot, którym podróżowała drużyna rugby z Urugwaju. Kilku pasażerów zginęło na miejscu, większość przeżyła. Przez osiem dni czekali na ratunek. Pomoc jednak nie nadeszła, natomiast dotarła do nich radiowa wiadomość, iż poszukiwania zostały zaniechane. Wkrótce skończyła się żywność i napoje. Rozbitkowie, pozostawieni w warunkach arktycznych przez dziesięć tygodni, zmuszeni zostali do dokonywania rzeczy niewyobrażalnych, dopóki trzej z nich - Nando Parrado (Ethan Hawke), Antonio Balbi (Vincent Spano) i Roberto Canessa (Josh Hamilton) - nie wyruszyli w góry po pomoc. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Przygodowy, Akcja, Thriller
Słowa kluczowe
krew, helikopter, przyjaciel, ucieczka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1993-01-15 (świat), 2002-06-27 (dvd)
Wytwórnia
Film Andes S.A.
The Kennedy/Marshall Company
Paramount Pictures zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Alive, dramat w Andach (Polska) (alternatywna pisownia)
Alive: The Miracle of the Andes (tytuł niezdefiniowany)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
127 minut
Budżet
32 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film był kręcony w górskim miasteczku narciarskim w Kanadzie. Używano codziennie pięciu helikopterów, aby całą 150-cio osobową ekipę zabrać w miejsce kręcenia sceny rozbicia samolotu. zobacz więcej

Wpadka

W scenie kiedy Antonio karci ocalałych za zły podział zapasów żywności w jego okularach przeciwsłonecznych można zobaczyć odbicia członków załogi, mikrofony, oraz sprzęt oświetleniowy. zobacz więcej

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 8 powiązanych

Komentarze 5

miodzik 7

7/10 – Historia opowiedziana w filmie zasługuje jak najbardziej na 10, natomiast sam film jest już co najwyżej poprawny. Obejrzałem na TVP Kultura dokument pt. "Stranded: I Have Come from a Plane That Crashed on the Mountains" z 2007 roku, który składa się z wywiadów z wszystkimi ocalonymi z tej katastrofy i uważam, że jest ciekawszy niż wersja fabularna. Niemniej film jest jak najbardziej godzien polecenia. To nie jest tylko film oparty na faktach (który często tylko sam temat bierze z autentycznego wydarzenia, reszta to twórczość lepsza czy gorsza reżysera czy scenarzysty), tutaj mamy pokazany niemal każdy wątek, który się wydarzył naprawdę.

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Jankes miodzik 10

Zgadzam się teraz z twoją opinią, jednak jak ten film oglądałbyś ponad 20 lat temu, to pewnie i twoja opinia podniosłaby się o parę oczek :) Czasem moje oceny wynikają poniekąd z sentymentu do dawnych czasów :)

miodzik miodzik 7

Trudno się nie zgodzić – sam mam takiego gniota z Beatelsami wysoko w rankingu tylko dzięki sentymentowi ;) Tutaj największy błąd to to, że obejrzałem go tuż po tym świetnym dokumencie – i z porównania mu zaniżyłem deczko ocenę.

Elizabeth_Linton miodzik 7

Stranded: I Have Come from a Plane That Crashed on the Mountains szkoda, że nie dostępny. Przeżyłem katastrofę w Andach też bardzo dobry. Kiedyś na TVP leciał też dokument, w którym bohaterowie wracali ze swoimi dziećmi na miejsce katastrofy, ale nie pamiętam jego tytułu.

Jankes 10

10/10 – Jeden z moich ulubionych filmów. Ma już swoje lata i na pewno teraz nie ogląda się do tak jak 10 lat wcześniej, ale uważam, że i tak jest wart zobaczenia. Polecam kto nie widział.

Współtworzą