Kłamstwo 6.8

Do Westlake Academy, prywatnej szkoły przygotowującej bogatych uczniów do studiów, trafia w ramach szkolnej wymiany Owen z Wielkiej Brytanii. Nowi koledzy wciągają go w grę zwaną "Kłamstwo". Jedna osoba zostaje wybrana, aby być Wilkiem, czyli kłamcą, pozostali muszą odkryć kto nim jest. Reguły są proste: trzeba unikać ściągnięcia podejrzenia na siebie, manipulować przyjaciółmi i eliminować wrogów. Kiedy w okolicy ginie młoda kobieta, gracze postanawiają to wykorzystać. Wysyłają do wszystkich w szkole maile, że za zbrodnią stoi seryjny morderca zwany Wilkiem. Wśród młodych ludzi wybucha panika. Atmosfera zagrożenia wzmaga się, gdy w Westlake zaczyna grasować prawdziwy zamaskowany zabójca...

Recenzje

Ciekawa historia za małe pieniądze 8
  • 2009-02-26
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Chociaż do filmu nie przyciągnęła mnie fabuła to i tak jest to dla mnie jeden z największych plusów całego obrazu. Do obejrzenia zachęcił mnie Jared Padalecki, który jako aktor już dawno zwrócił moją uwagę.

Tytuł sam w sobie także jest dosyć ciekawy i intrygujący, także nie powinno być problemu związanego z zachęceniem do obejrzenia "Kłamstwa".

Historia opowiadająca o wymyśleniu wizerunku mordercy, który zaczyna zabijać wydaje się być dosyć ciekawa. Późniejsze akcje, gdy to już możemy obserwować rozwój całej historii także są na przyzwoitym poziomie. Muszę przyznać, że końcówka była dosyć przewidywalna, jednak i tak można się nieźle zabawić oglądając cały film.

Co do obsady to rzecz ma się podobnie. Julian Morris odgrywający główną rolę nieźle odnalazł się w swojej postaci. Czasami gra była lepsza a czasami mniej warta uwagi, jednak ogólnie wszystko bardzo przyzwoicie mu wyszło. Na pewno godną uwagi była rola Lindy Booth. Jej tajemnicza i zagadkowa bohaterka na początku wydawała się zwyczajną nastolatką, jednak wraz z rozwojem akcji wszystko się zmienia, a i aktorka całkowicie inaczej ukazuje nam swoją postać. Jared Padalecki swoją grą nie odbiegał od innych aktorów, aczkolwiek muszę się przyznać, że spodziewałem się bardziej złożonej postaci, jednak nie jest już to wina aktora, a tylko scenarzystów.

Trzeba przyznać, że jak na film o niskim budżecie - 1 mln $ to był on zrealizowany na dość wysokim poziomie i został zrobiony w taki sposób, że naprawdę może się podobać, jednak nie jest to jakiś film z górnej półki.

2 z 5 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie