Straż przyboczna 1961

Yôjinbô

Do małego miasteczka, gdzieś w Japonii przybywa ronin Sanjuro Kuwabatake. Dowiaduje się, że miasteczko kontrolują dwa zwaśnione gangi. Jednemu przewodzi handlarz jedwabiem Tazaemon, a drugiemu fabrykant Tokuemon. Postanawia więc pomóc mieszkańcom i przy okazji zarobić trochę pieniędzy. Oferuje swoje usługi obu gangom i… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Toshirô Mifune
jako Sanjuro Kuwabatake
Tatsuya Nakadai
jako Unosuke
Yôko Tsukasa
jako Nui
Isuzu Yamada
jako Orin
Daisuke Katô
jako Inokichi
Seizaburô Kawazu
jako Seibei
Takashi Shimura
jako Tokuemon
Hiroshi Tachikawa
jako Yoichiro
Yôsuke Natsuki
jako syn Kohei
Eijirô Tôno
jako Gonji
Kamatari Fujiwara
jako Tazaemon
Ikio Sawamura
jako Hansuke

Do małego miasteczka, gdzieś w Japonii przybywa ronin Sanjuro Kuwabatake. Dowiaduje się, że miasteczko kontrolują dwa zwaśnione gangi. Jednemu przewodzi handlarz jedwabiem Tazaemon, a drugiemu fabrykant Tokuemon. Postanawia więc pomóc mieszkańcom i przy okazji zarobić trochę pieniędzy. Oferuje swoje usługi obu gangom i zaczyna powoli podpuszczać ich na siebie. majron

Gatunek
Dramat, Kryminał, Thriller, Akcja
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1961-04-25 (świat), 2005-08-02 (dvd)
Kraj produkcji
Japonia
Inne tytuły
The Bodyguard (tytuł międzynarodowy)
Yojimbo the Bodyguard (USA)
Yojimbo (tytuł międzynarodowy) (alternatywna pisownia)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
110 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
bizarre 6

6/10 – Nie wiem czy kiedyś zrozumiem fenomen kina samurajskiego i zachwyt nad filmami Kurosawy. To trzecia produkcja Japończyka, którą obejrzałem i trzecia, którą oceniam na 6/10 ("Rashomon", "Tron we krwi"). To w każdym calu bardzo solidne kino, ale w ogóle do mnie nie przemawia i nie wywiera zbyt dużych emocji. Dobry scenariusz, świetne zdjęcia i irytujące teatralne aktorstwo.

dawidek98 10

Podobał mi się równie tak samo jak "Za garść dolarów". To jest kino, a nie dzisiejsze pierdoły o seksie i dupie. Akira Kurosawa jak zawsze stanął na wysokości zadania i mamy świetny pokaz japońskiego kina przez 2 godziny. Toshiro Mifune – fenomenalny aktor.

Mrozikos667 7

Druga połowa pozwala zrozumieć, dlaczego to taki wpływowy klasyk. Wcześniej jest zbyt rozwlekle (+ ta japońska maniera tłumaczenia wszystkiego w dialogach).

Garret_Reza_fdb 7

http://garretreza.pl/straz-prz yboczna/ Powtórka. Samuraj będący sam sobie panem zaprowadza porządek. Życiowe, złożone, ale i trzyma w napięciu.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
46 pkt.
3
eskaton
14 pkt.
4
majron
6 pkt.
5
blesav
3 pkt.
6
pietruch
1 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…