Człowiek z blizną 1983

Scarface
Film

Tony jest uciekinierem z Kuby, drobnym kryminalistą, który nie przebierając w środkach, przejmuje kontrolę nad narkotykowym imperium w Miami. Błyskotliwy scenariusz Olivera Stone'a i muzyka Giorgio Morodera zapewniły filmowi miejsce wśród największych osiągnięć kina gangsterskiego.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Al Pacino
jako Tony Montana
Steven Bauer
jako Manny Ribera
Michelle Pfeiffer
jako Elvira Hancock
Mary Elizabeth Mastrantonio
jako Gina Montana
Robert Loggia
jako Frank Lopez
Miriam Colon
jako Mama Montana
F. Murray Abraham
jako Omar Suarez
Paul Shenar
jako Alejandro Sosa
Harris Yulin
jako Mel Bernstein
Ángel Salazar
jako Chi Chi
Arnaldo Santana
jako Ernie
Pepe Serna
jako Angel

Tony jest uciekinierem z Kuby, drobnym kryminalistą, który nie przebierając w środkach, przejmuje kontrolę nad narkotykowym imperium w Miami. Błyskotliwy scenariusz Olivera Stone'a i muzyka Giorgio Morodera zapewniły filmowi miejsce wśród największych osiągnięć kina gangsterskiego. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Kryminał, Thriller
Słowa kluczowe
zemsta, morderstwo, sadyzm, przemoc zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1983-12-09 (świat), 2001-03-12 (dvd)
Wytwórnia
Universal Pictures
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Al Pacino – Scarface (RFN)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
170 minut
Budżet
25 000 000 USD
Wiadomości 3
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Propozycję zagrania roli Elviry Hancock odrzuciły Rosanna Arquette, Jennifer Jason Leigh, Melanie Griffith, Kim Basinger, Kathleen Turner, Jodie Foster i Brooke Shields. O rolę tę starały się natomiast m.in. Kay Lenz, Kristy McNichol, Geena Davis, Carrie Fisher, Lucie Arnaz, Kelly McGillis i Sharon Stone. zobacz więcej

Ścieżka dźwiękowa zobacz więcej
Rush Rush
Wykonawcy Debbie Harry
Tekst piosenki Debbie Harry
Kompozytor Giorgio Moroder
Komentarze do filmu 32
Adrenochrom

Najlepszy film gangsterski i najlepsza rola w karierze Pacino.

ana481516 10

Nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie. Film o tym jak kasa, narkotyki i ciągła chęć ochrony może doprowadzić do upadku. Ryczałam jak bóbr na jednej scenie.

niebieski_joe 10

Kapitalny film! – Brawurowa akcja, przebojowy Pacino. Na pewno jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) obraz o tematyce kryminalnej. Oczywiście daję 10!

JacobK 10

10/10 – Jak dla mnie mistrzostwo świata i tyle.

Darth_Artur 10

Genialny, świetny, kultowy. – Ostatnio go sobie znowu odświeżyłem, jest to film który można oglądać masę razy i nigdy się nie znudzi. Jedna z bardziej znanych ról Ala Pacino, ale w tej produkcji większość aktorów spisała się znakomicie, tworząc postaci bardzo wyraziste. Zasadniczo o tym filmie można by pisać i pisać, ale pewne mało kto by czytał, więc napisze tylko że film ma po prostu klimat. Jak sobie czasem z kumplami w pokera gramy to właśnie w tle leci muzyka za Scarface, żeby było czuć tą atmosferę.

Zgadzam się, też niedawno go sobie odświeżyłem i muszę przyznać, iż jest to jedna z najciekawszych produkcji jakie oglądałem. Al Pacino zagrał rewelacyjnie i bardzo przekonująco. Sama fabuła idealnie oddaje jak czasem pieniądze i władza może spowodować utratę tego co się kocha.

Kuba_S Darth_Artur 9

Choć nie jest to film grozy, dla mnie scena pod prysznicem, jest sceną, której nawet niekiedy przez cały horror nie zobaczysz! Po prostu miazga :)

Kiedyś, czytając Przekrój zobaczyłem że Scareface stanowi inspirację dla współczesnych artystów, takich jak Maciejowski http://www.przekroj.pl/work/privateimages/formats/D/7333.jpg :)

Sebioslaw Kuba_S 10

@Kuba_S Scena pod prysznicem kapitalna!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Czejen71
425 pkt.
2
jacks
340 pkt.
3
Sweet_Foxy
318 pkt.
4
Perfik
104 pkt.
5
pietruch
80 pkt.
6
kaskader
75 pkt.
8
yakuz
46 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…