Kryminalni 6.7

Serial opowiada o pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego stołecznej policji. Główny bohater, komisarz Adam Zawada to policjant z wieloletnim doświadczeniem i niezwykłym detektywistycznym talentem. Bezkompromisowy dla przestępców, oddany swojej pracy i uparcie szukający prawdy, jest jednym z najlepszych policjantów w mieście. Do zespołu Zawady należy dwoje młodych policjantów. Marek Brodecki - dynamiczny i pełen zaangażowania, "prawa ręka" komisarza Zawady. Rzetelny i odpowiedzialny. Nową siłą w zespole jest podkomisarz Basia Storosz, która tuż po szkole trafia do Policji. W Wydziale Kryminalnym zdobywa pierwsze szlify w tym niełatwym zawodzie.

Odcinki

Sezony

Okularnik 1x1 7.1

Wieczór w jednej z warszawskich dzielnic. Tuż przed zamknięciem osiedlowego sklepu, do środka wchodzi spóźniony klient. Sprzedawczyni, nie przeczuwając niebezpieczeństwa, zgadza się go obsłużyć. Nagle w sklepie pada seria strzałów. Na miejsce przestępstwa przybywa komisarz Adam Zawada. Podkomisarz Marek Brodecki przedstawia Zawadzie prawdopodobny przebieg wypadków. Postrzelona kierowniczka w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Pierwsze zeznania świadków sugerują, że z napadem mógł mieć związek mężczyzna, którego widziano w pobliżu sklepu. Podejrzany nosił charakterystyczne ciemne okulary. Ekspertyza balistyczna i analiza odcisków łączy sprawę z wcześniejszymi napadami, które miały miejsce w mieście. Zanosi się na duże śledztwo. Zawada prosi inspektora Grodzkiego o powiększenie zespołu. Czas działa na niekorzyść komisarza i prokuratury. Kim jest sprawca napadów?

Wspólnicy 1x2 7.1

Przypadkowy świadek obserwuje podpalenie samochodu w podwarszawskim lesie. Znalezione w środku zwęglone ciało należy do jednego ze wspólników dobrze prosperującej firmy budowlanej. Jego zwłoki identyfikuje żona. Jednak zniknął także drugi wspólnik. Komisarz Zawada usiłuje odtworzyć możliwy przebieg wydarzeń. Wokół sprawy mnożą się niejasności, brakuje materiału dowodowego.

Klub 1x3

Modny klub młodzieżowy jest doskonałym miejscem dla handlarzy narkotyków. Właściciel dyskoteki skutecznie zwalcza gang, który usiłuje robić interesy w jego lokalu. Sprawa się komplikuje, gdy handlarze przestają przebierać w środkach, aby zmusić Krymskiego do współpracy. Komisarz Zawada otrzymuje powiadomienie o kolejnej zbrodni. Na wysypisku śmieci znaleziono zwłoki młodej kobiety…

Jubiler 1x4

Właścicielka salonu z biżuterią odbiera telefon z dramatycznym wołaniem o pomoc. Nieznani sprawcy napadli na warsztat jubilerski jej teścia. Tuż po niej na miejsce zdarzenia dociera komisarz Zawada z ekipą policyjnych detektywów. Muszą ustalić, kto i dlaczego zamordował starego jubilera. Co widzieli świadkowie? Śledztwo jest bardzo żmudne, a zespół komisarza Zawady musi dotrzeć po nitce do kłębka.

Bagno 1x5

Policja otrzymuje powiadomienie o makabrycznym zdarzeniu. W płomieniach zginęła grupa nielegalnych imigrantów, zamieszkujących zrujnowany pustostan. W płomieniach zginęła grupa nielegalnych imigrantów, zamieszkujących zrujnowany pustostan. Jednocześnie na komisariat telefonuje mężczyzna, który twierdzi, że był świadkiem tej zbrodni. Niestety, nie udaje się dotrzeć do tajemniczego informatora. Mężczyzna znika bez śladu. Czy bez pomocy jedynego świadka, komisarzowi Zawadzie uda się ustalić przebieg wydarzeń i znaleźć sprawców?

Śmierć w akademiku 1x6

Po nocnej imprezie, w jednym z warszawskich akademików ginie młody student. Komisarz Zawada ma wątpliwości, czy rzeczywiście chłopak popełnił samobójstwo. Odkrycie kulis tej niespodziewanej śmierci wymaga od Zawady i jego zespołu poznania studenckiego świata: nauka, zabawa, namiętności, nie zawsze legalne źródła utrzymania… Policyjny patolog jest przekonany, że Wojtkowi ktoś „pomógł” wyskoczyć z okna.

Strażacy 1x7

W oddziale jednego z warszawskich banków wybucha pożar. Wezwani do interwencji strażacy sprawnie przeprowadzają akcję. Nie obywa się jednak bez poważnych komplikacji. Po ugaszeniu pożaru kierowniczka oddziału nie odzyskuje przytomności, z sejfu znikają pieniądze. Komisarz Zawada musi przerwać wizytę w kinie i zabrać się do pracy...

Śmierć za śmierć 1x8 7.3

Młoda prawniczka na dzień przed wyjazdem do Berlina zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu. Anna była wspólnikiem kancelarii, miała wielu znajomych. Komisarz Zawada podejmuje decyzje o przesłuchaniu najbliższych i współpracowników zamordowanej. Tymczasem ojciec Anny powiadomiony o jej śmierci przyjeżdża z Wiednia, aby zorganizować pogrzeb. Jego zeznania mogą rzucić nowe światło na osobiste życie córki.

Gdzie jest Maciek 1x9

W Warszawie trwają przygotowania do Forum Ekonomicznego, wydarzeniu mają towarzyszyć manifestacje antyglobalistów. Kilka dni przed zjazdem znika jeden z działaczy ruchu - Maciek. O celowe zatrzymanie Maćka młodzi działacze podejrzewają policję. Ojciec chłopaka, właściciel dużych zakładów odzieżowych, jest wyraźnie niezadowolony z przekonań i działalności syna. Niechętnie rozmawia z policją o zniknięciu Maćka. Czy to może coś znaczyć?

Sponsor 1x10

W podwarszawskim lesie policja odnajduje zwłoki mężczyzny. Badania wykazują, że ciało zakopano co najmniej rok wcześniej. Strzał w potylicę sugeruje egzekucję. Kim był denat i dlaczego został zastrzelony? W rozwikłaniu śledztwa mogą pomóc jedynie nowoczesne metody rekonstrukcji ciała. Komisarz Zawada zleca wykonanie portretu zamordowanego na podstawie plastycznej rekonstrukcji czaszki.

Towar 1x11

Wieczorem, w parku przypadkowi przechodnie odnajdują ciało młodej kobiety. Policyjny patolog stwierdza, że ofiara ma wycięte obie nerki. Komisarz Zawada nie ma wątpliwości, że właśnie trafił na trop nielegalnych transplantacji. Sprawca najwyraźniej dysponuje odpowiednią wiedzą medyczną niezbędną do przeprowadzania operacji, ale skoro tak, to dlaczego kobieta zmarła? Czy był to wypadek przy pracy, czy też porwanie i zabójstwo? Kluczem do rozwikłania zagadki mogą być zeznania osób, które znały ofiarę.

Kolekcjonerzy 1x12

Światowej sławy tenor, Aleksander Szusak, zostaje zamordowany w swoim mieszkaniu. Okazuje się, że Szusak był znawcą i kolekcjonerem malarstwa Edwarda Rumińskiego, którego obrazy w ostatnim czasie mocno zyskały na wartości. Kilka dni przed zabójstwem Szusaka z muzeum Rumińskiego skradziono jeden z jego obrazów. Komisarz Zawada rozpoczyna śledztwo od przesłuchania kolekcjonerów dzieł sztuki.

Reporterzy 1x13

Podczas pokazu drogocennej biżuterii dochodzi do zuchwałej kradzieży eksponatów. Rabunek został drobiazgowo zaplanowany, co nie ułatwia komisarzom śledztwa. Rabunek został drobiazgowo zaplanowany, co nie ułatwia komisarzom śledztwa. Dwie ofiary śmiertelne, pojmanie zakładnika nie rokują dobrze. Ujęcie sprawców może łączyć się z dodatkowymi komplikacjami. Determinacja i przebiegłość złodziei kontra doświadczenie komisarza Zawady i nowoczesne metody śledcze…

Balkon z widokiem 1x14

W biurze biznesmena Gustawa Mozera podłożono ładunek wybuchowy. Eksplozja niszczy pomieszczenie, a mężczyzna ginie na miejscu. Eksplozja niszczy pomieszczenie, a mężczyzna ginie na miejscu. Świadkiem zdarzenia jest znana dziennikarka telewizyjna Ewa Dobiecka. Policjanci odkrywają, że zamordowany miał wielu wrogów: doprowadził do ruiny kilka firm i zwolnił setki ludzi. Komisarz Zawada podejrzewa trzech mężczyzn, którzy po utracie pracy publicznie grozili Mozerowi. Sprawa komplikuje się, gdy na policję zgłasza się były wspólnik biznesmena, który jest szantażowany i boi się o życie... W tym odcinku gościnnie wystąpią: Wenanty Nosul (jako Gustaw Mozer), Sławomir Orzechowski (jako Keres), Krzysztof Krupinski (jako Leon Karaś), Wojciech Medyński (jako szantażysta), Małgorzata Lewińska (jako Tereska w barze - zamiast Lucynki).

Dziennikarka 1x15

Ewa Dobiecka, znajoma dziennikarka komisarza Zawady, dzwoni z prośbą o pilne spotkanie. Podejrzewa, że jest śledzona, a powodem może być materiał, nad którym właśnie pracuje. Podejrzewa, że jest śledzona, a powodem może być materiał, nad którym właśnie pracuje. Następnego dnia kobieta zatrudniona do sprzątania, znajduje w mieszkaniu ciało dziennikarki. Nie ma jednak śladów włamania. Czy morderstwo może mieć związek z artykułem, który pisała Dobiecka? W tym odcinku gościnnie występują: Agnieszka Wosińska (jako Ewa Dobiecka, dziennikarka), Małgorzata Rożniatowska (jako Barbara Michalska), Joanna Liszowska (jako Iza, przyjaciółka Dobieckiej).

Skok 1x16

W nocy trzech zamaskowanych bandytów napada na dom Szostaków. Terroryzują całą rodzinę, a Szostaka zabierają do banku, którego jest kierownikiem. Terroryzują całą rodzinę, a Szostaka zabierają do banku, którego jest kierownikiem. Gangsterzy chcą, by otworzył im sejf. Na miejscu Szostak zdaje sobie sprawę, że wcale nie jest ich pierwszą ofiarą. Bandyci porwali również jego kolegę Humela. Uciekając, złodzieje ciężko ranią mężczyznę.

Błękitny pokój 1x17

Komisarz Zawada otrzymuje zawiadomienie o kolejnym przestępstwie. W budynku nocnego klubu Hades w bestialski sposób zostaje zamordowany właściciel. W budynku nocnego klubu Hades w bestialski sposób zostaje zamordowany właściciel. Pierwsze ekspertyzy wykazują, że mężczyzna przed śmiercią był torturowany, zmarł na skutek wykrwawienia. Podczas śledztwa komisarz odkrywa wiele mrocznych tajemnic klubu: hazard, pornografia, narkotyki…

Pętla 1x18 7.5

Anna Pawlicka - szczęśliwa, młoda mężatka - nie wraca po pracy do domu. Policja znajduje jej ciało niedaleko stacji metra. Policja znajduje jej ciało niedaleko stacji metra. Kobieta została brutalnie zgwałcona i uduszona. Zawada obawia się najgorszego: zabójstwo może być początkiem całej serii napadów. Musi odnaleźć sprawcę, nim ten zaatakuje kolejną ofiarę...

Fotel biskupa 1x19

W jednym z wiejskich kościołów zostaje zamordowany ksiądz. Lokalna policja nie znajduje śladów kradzieży i uznaje zgon kapłana za nieszczęśliwy wypadek. Lokalna policja nie znajduje śladów kradzieży i uznaje zgon kapłana za nieszczęśliwy wypadek. Tymczasem w Warszawie policja otrzymuje zgłoszenie o zabójstwie znanego historyka sztuki, profesora Rubina. Z jego mieszkania ginie cenna dokumentacja. Duża jej część dotyczy właśnie kościoła, w którym zginął ksiądz... Czy - i w jaki sposób - oba zdarzenia są ze sobą powiązane?

Miasteczko 1x20 7.3

W jednym z podwarszawskich miasteczek bandyci napadają na dwóch biznesmenów. Mężczyźni zostają ciężko pobici. Mężczyźni zostają ciężko pobici. Jednemu udaje się zbiec, ale uciekając wpada pod koła samochodu. Jego kolega ginie bez wieści... Policja napotyka w miasteczku na mur milczenia. Komisarz Zawada musi pokonać strach, jaki sparaliżował mieszkańców na myśl o lokalnych bandytach...

Gorzki weekend 1x21

Na leśnej drodze zostaje znaleziony samochód należący do Siezierskiego, biznesmena z Warszawy. Kierowcę zastrzelono. Kierowcę zastrzelono. Policja odkrywa, że wcześniej ktoś groził przedsiębiorcy - w jego firmie był nawet fałszywy alarm o podłożeniu bomby. Komisarz Zawada postanawia porozmawiać z pracownikami zamordowanego. W firmie Siezierskiego czeka go jednak nie lada niespodzianka...

Pułapka 1x22

W jednym z centrów handlowych dochodzi do napadu. Bandyci terroryzują pracowników i kradną całodzienny utarg. Podczas próby ucieczki dochodzi do strzelaniny. Złodzieje zamykają się w dziale monitoringu, biorąc za zakładników kilku pracowników. Na miejsce zdarzenia przyjeżdża policyjny negocjator i grupa antyterrorystyczna. Komisarz Zawada walczy o życie uwięzionych ludzi...

Tajemnica Julii Małeckiej 1x23

Mieszkańcy jednej z kamienic dokonują szokującego odkrycia. Drzwi wejściowe mieszkania państwa Małeckich są otwarte, a całą sypialnię pokrywają ślady krwi. Drzwi wejściowe mieszkania państwa Małeckich są otwarte, a całą sypialnię pokrywają ślady krwi. W środku nie ma jednak nikogo. Komisarz Zawada ma do rozwikłania podwójną zagadkę: musi znaleźć nie tylko sprawcę, ale i ofiarę zbrodni. W trakcie śledztwa policja odnajduje kolejne ciała...

Egzekucja 1x24

Dwóch policjantów, Mario i Rocky, próbuje rozpracować szajkę znanego handlarza narkotyków - Waleta. Funkcjonariusze udając potencjalnych kupców umawiają się na spotkanie. Funkcjonariusze udając potencjalnych kupców umawiają się na spotkanie. Przestępcy jednak dowiadują się, że ich nowi "klienci" pracują w wydziale antynarkotykowym. Dochodzi do strzelaniny, Mario zostaje zabity, a Rockyemu cudem udaje się ujść z życiem. Na miejsce zbrodni przyjeżdża komisarz Zawada. Okazuje się, że Rocky jest jego dawnym przyjacielem. Obaj policjanci postanawiają zastawić na bandytów pułapkę...

Łowcy dusz 1x25

Gosposia państwa Kuźmiczów znajduje ciała swoich pracodawców. Ich syn - Damian kilka lat wcześniej uciekł z domu - teraz jest jedynym spadkobiercą. Ich syn - Damian kilka lat wcześniej uciekł z domu - teraz jest jedynym spadkobiercą. Zawada dowiaduje się, że chłopak wstąpił do sekty religijnej o nazwie Eden. Komisarz postanawia zebrać więcej informacji na temat sekty i jej Mistrza...

Polowanie 1x26

Pawełek - morderca, którego Zawada wsadził niedawno za kratki - ucieka z więzienia. Bandyta szuka zemsty: od znajomego pasera dostaje adres komisarza i urządza na niego zasadzkę. Zawada jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Zaczyna się polowanie... Kto tym razem okaże się myśliwym, a kto celem?

Na śpiocha 1x27

Do domu Romańskich włamuje się dwóch złodziei samochodów. Chcą ukraść auto na tzw. „śpiocha”, planują uśpić właścicieli i spokojnie poszukać w mieszkaniu dokumentów wozu. Chcą ukraść auto na tzw. „śpiocha”, planują uśpić właścicieli i spokojnie poszukać w mieszkaniu dokumentów wozu. Rano pani Romańska, wciąż półprzytomna po dawce eteru, znajduje ciało zastrzelonego męża… Pod nieobecność Zawady, który wciąż walczy w szpitalu o życie, Marek przeprowadza pierwsze samodzielne śledztwo.

Randka ze śmiercią 1x28

Dwaj bezdomni na tyłach hipermarketu znajdują ciało atrakcyjnej dziewczyny. Okazuje się, że Jagoda była pracownicą sklepu. Policja odkrywa, że dziewczyna miała dwóch kochanków – jeden z nich był jej szefem…

Poniżej zera 1x29 7.3

Śmieciarze znajdują w kontenerze zwłoki: ofiarę okradziono i brutalnie zamordowano. Następnego dnia, w pobliskim salonie kosmetycznym, pracownica odkrywa zwłoki koleżanki: dziewczyna została uwięziona w komorze do krioterapii i zamrożona. Marek i Basia muszą rozwiązać skomplikowaną zagadkę: co łączy obydwie zbrodnie?

Karciarz 1x30

Czterech przyjaciół spotyka się na partii pokera. W grę wchodzą bardzo duże pieniądze... Jeden z hazardzistów zostaje zamordowany – dostaje cios prosto w serce. Ciężko ranny jest również jego ochroniarz. Grupa Zawady musi odkryć, komu najbardziej zależało na ich śmierci...

Ucieczka 1x31

W jednym z bloków dozorca znajduje zwłoki atrakcyjnej dziewczyny. Zginęła od strzału w głowę. Matka ofiary jest w szoku: była przekonana, że córka przebywa w Niemczech, gdzie niedawno znalazła pracę. Dowody zebrane przez zespół komisarza Zawady wskazują na handlarzy żywym towarem. Tak wiec niebezpieczeństwo może grozić też innym młodym dziewczynom.

Temat z Norwida 1x32

Dyrektorka liceum przyłapuje w intymnej sytuacji nauczyciela z jedną z uczennic. Tego samego wieczoru policja otrzymuje zawiadomienie o morderstwie. Ciało dyrektorki znaleziono pod prysznicem w strumieniach gorącej wody. Kobieta została wcześniej uduszona. Wśród podejrzanych znajdują się zarówno uczniowie, jak nauczyciele. Zazdrość, zdrada i brutalna zemsta – to wszystko w murach statecznej szkoły z tradycjami. Zawada musi odkryć, jaka tajemnica łączyła ofiarę z mordercą...

Wpływ Merkurego 1x33 6.9

Leszek błaga Basię o rozmowę sam na sam. Wygląda na wystraszonego. Gdy policjantka dojeżdża na umówione spotkanie widzi, jak samochód chłopaka eksploduje. Basia obiecuje sobie, że odnajdzie mordercę Leszka – za wszelką cenę. Tym razem jej partnerem w śledztwie jest Żałoda. Trop wiedzie do Krakowa...

Wpływ Marsa 1x34

Śledztwo w sprawie Leszka wciąż trwa. Kryminalni muszą odkryć nie tylko, gdzie mężczyzna się teraz ukrywa, ale i kto był sobowtórem, którego zabił, by upozorować swoją śmierć. Basia poznaje nowe oblicze Krakowa: ciemne, groźne i pełne tajemnic z przeszłości... Zawada, niepokojąc się o koleżankę, przyjeżdża do Krakowa.

Samobójcy 1x35

Sąsiedzi z bloku znajdują zwłoki młodej dziewczyny. Wygląda na to, że Natalia popełniła samobójstwo. Zawada odkrywa jednak, że ktoś jej w tym pomógł... Podejrzany numer jeden to Charon: tajemniczy mężczyzna, którego Natalia poznała przez Internet. Wygląda na to, że Charon przeprowadził na ”drugą stronę” już kilka niewinnych osób. Kryminalni muszą go złapać, nim zabije ponownie.

Wypadek 1x36 6.8

Para wracająca autem z imprezy potrąca pieszego. Mężczyzna leży martwy. Chłopak, który prowadził i towarzysząca mu dziewczyna wpadają w panikę. Szybko ukrywają ciało w krzakach. Anonimowy świadek zgłasza jednak wypadek na policję. Gdy podkomisarz Storosz przyjeżdża na miejsce, ciała w krzakach jednak nie ma... Kryminalni muszą rozwiązać podwójną zagadkę: znaleźć nie tylko sprawców wypadku, ale i... zaginioną ofiarę.

Powrót 1x37

Mały – bandyta, który niedawno wyszedł z więzienia – napada na kantor. W ukradzionej kasetce znajdują się jedynie fałszywe banknoty. Pechowo, Mały płaci nimi w sklepie, w którym pracuje Marek Brodecki - tak sprawa podrobionych euro trafia do kryminalnych. Komisarz Zawada, dzięki pomocy Marka, wpada na trop międzynarodowej siatki fałszerzy pieniędzy...

Hip-hop 1x38

W jednym z klubów muzycznych zostaje zamordowany młody raper. Niedługo później celem ataku staje się inna znana gwiazda hip-hopu. Komisarz Zawada musi odnaleźć zabójcę, nim ten odwiedzi kolejnego rapera z czarnej listy...

Dziewczyna z bagażnika 1x39

W bagażniku auta z giełdy samochodowej policja znajduje ciało dziecka. Tym razem śledztwo dotyczy gangu zajmującego się pedofilią. Gdy komisarz Zawada otrzymuje wiadomość o porwaniu małego chłopca, rozpoczyna się wyścig z czasem. Komisarz wie, że tylko on może uratować dziecko...

Pierwszy śnieg 1x40

Brylanty warte miliony dolarów. Oddział uzbrojonych po zęby antyterrorystów. Groźny gang, który policja planuje rozbić w ciągu jednej nocy... To wszystko czeka na widzów w pierwszym odcinku IV serii "Kryminalnych" - pt. "Pierwszy śnieg". Do grupy Zawady dołączy para nowych policjantów. Komisarz Agnieszkę Kamińską zagra Dominika Kluźniak a w roli jej partnera - komisarza Jerzego Nowaka - wystąpi Łukasz Konopka.

Tryptyk śląski: Grabarz 1x41 7.6

Ekipa Zawady jedzie na Śląsk. Znaleziono tam zmumifikowane zwłoki zaginionej przed laty warszawianki Magdy Kumor. Na miejscu policja odkrywa kolejne groby. Kryminalni muszą odszukać seryjnego mordercę - Grabarza - nim ten wybierze swoją nową ofiarę...

Tryptyk śląski: Wampir 1x42

Ojciec Zawady włącza się do śledztwa w sprawie seryjnego mordercy, Grabarza. Okazuje się, że zabójca jest w jakiś sposób związany z Wampirem - psychopatą, który napadał na kobiety na Śląsku ponad 30 lat temu. By odszukać Grabarza, policjanci najpierw muszą odkryć prawdziwą tożsamość słynnego Wampira...

Tryptyk śląski: Strefa mroku 1x43

Basi Storosz zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Grabarz więzi swoją ofiarę w domu na odludziu. Zawada musi znaleźć trop, który doprowadzi go do mordercy. Czy uda mu się uratować Basię? Czy wyrwie dziewczynę z rąk Grabarza, nim ten przyszykuje kolejną trumnę?

Modelki 1x44

Modelka, którą tajemniczy napastnik oblewa kwasem i morderstwo szefa agencji reklamowej. Tym razem komisarz Zawada prowadzi śledztwo wśród błysków fleszy, buteleczek kosztownych, francuskich perfum i pięknych kobiet... Wśród nich znajdzie się siostra komisarz Storosz - Agata, która przyjeżdża do stolicy by zostać modelką. Jej również grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy Basi uda się uratować dziewczynę?

Zemsta 1x45

Morderstwo w więzieniu. Strażnicy znajdują jednego z bandytów ze złamanym karkiem. Policjanci, którzy prowadzą śledztwo, natrafiają na mur milczenia. Komisarz Zawada decyduje się przeniknąć do więzienia, udając groźnego gangstera. Jeśli inni przestępcy go zdemaskują, grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo...

Szantaż 1x46

Właściciel przydrożnego baru - Auguścik - zostaje porwany. Sąsiad ofiary zgłasza się do szpitalu z raną po postrzale. Opowiada policji o bandytach, którzy go szantażowali i napadli, gdy był razem z Auguścikiem. Zaczyna się wyścig z czasem. Czy Zawada uwolni porwanego, nim gangsterzy zdecydują się na egzekucję?

Opowiedz mi bajkę 1x47

Szymon Miarka przyjeżdża do rodziców na wieś. Gdy siedzi spokojnie przed telewizorem, zza okna pada strzał... Rodzinne dramaty, ukrywane przez lata tajemnice, historia o zemście i miłości - to prawdziwe oblicze spokojnej, "sielskiej" wsi. Komisarz Zawada będzie musiał je odsłonić...

Czat 1x48

Wojtek rozmawia przez internet ze znajomą. Nagle dziewczynę atakuje zamaskowany bandyta. Pod maską mężczyzny... kryje się twarz Wojtka. Bracia bliźniacy rozdzieleni tuż po urodzeniu:, który jest mordercą, a który ofiarą? Tym razem w rozwiązaniu zagadki przyda się kobieca intuicja - a tej w grupie Zawady nie brakuje. Basia Storosz i Agnieszka Kamińska wkroczą do akcji...

Wizja lokalna 1x49

Żałoda przyjeżdża w odwiedziny do rodzinnej wsi. Odkrywa, że mieszkańców terroryzuje lokalny bandyta - Cynga. Szczepan próbuje pomóc, interweniuje na lokalnej policji, ale bez skutku. Po kolejnej awanturze, Cynga zostaje pobity na śmierć. Żałoda zaczyna mieć wątpliwości: kto zabił? Bezwzględny morderca, który powinien spędzić za kratami resztę życia, czy... bohater, który uratował całą wieś?

Poleska 16 1x50

Samotny motocyklista jedzie osiedlową uliczką. Nie wie, że ktoś zastawił na niego pułapkę. Morderca zawiesił nad jezdnią stalową linkę - dokładnie na wysokości jego szyi... Motocyklista ginie na miejscu. Przy jego ciele policja znajduje dziwną fotografię: widok na jakąś pustą ulicę... O zbrodni szybko dowiaduje się prasa - dziennikarze piszą o "Gilotyniarzu". Czy Zawada złapie mordercę, nim ten odetnie głowę kolejnej ofierze?

Dobrana para 1x51

Ona podrywa samotnych mężczyzn w hotelowym barze. On gra jej zazdrosnego męża i szantażem wymusza od naiwnych ofiar pieniądze. Para oszustów - Dorota i Patryk - radzi sobie świetnie... do momentu, gdy trafiają na prawdziwego gangstera: Mrówę. Bandyta, mimo, że ma przy sobie walizkę pełną pieniędzy szefa, decyduje się na "skok w bok" z nieznajomą z baru. Nie wie, że spotkanie z Dorotą jest nad wyraz ryzykowne... Narkotyki, seks i przemyt narkotyków - na komisarza Zawadę czeka kolejna kryminalna zagadka.

Apteka 1x52

Cichy chce wyjść z więzienia. Jest gotowy nawet na układ z prokuraturą. Opowiada o "aptece" - dużej hurtowni narkotyków. Policjanci decydują się na interwencję: "Aptekarz" zostaje zatrzymany, ale dwóch z jego ludzi ucieka. Marek, Zawada, Basia i Agnieszka są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Ich rodziny również...

Diamenty Cichego 1x53

Zawada wraz z kolegami robi wszystko, by odnaleźć porwanego Krzysia. Tymczasem Cichy zaczyna Marka szantażować. Jeśli policjant nie spełni jego żądań, straci syna. Marek, by uratować Krzysia, musi złamać prawo...

Bez pamięci 1x54

Przy torach kolejki podmiejskiej policja znajduje ciało młodej kobiety - Joanny Lipskiej. Ktoś wypchnął ją z pociągu. Całe zdarzenie widział prawdopodobnie tajemniczy Włoch - mężczyzna cierpi jednak na zanik pamięci i nie zna nawet swojego nazwiska. Kim jest zagadkowy świadek? I kto zamordował Joannę? Na komisarza Zawadę czekają wciąż nowe zagadki...

Gra cz. 1 1x55

W jednym z hoteli zostaje brutalnie zamordowana dziewczyna. Policja o zbrodnię podejrzewa jej kolegę z pracy. Czasem kłamać mogą jednak nie tylko ludzie, ale i zgromadzone w trakcie śledztwa dowody... Czy Zawada odkryje, kto jest prawdziwym mordercą?

Gra cz. 2 1x56 7.4

Tym razem przeciwnikiem komisarza Zawady jest seryjny zabójca. Mężczyzna bawi się z policją w niebezpieczną grę. Podrzuca fałszywe dowody i próbuje skierować śledztwo na niewłaściwy trop. Nie wie, że Zawadę nie tak łatwo przechytrzyć...

Świadek 1x57

Paweł, syn Marty Lipskiej, którą Zawada poznał w trakcie jednego ze śledztw, jest świadkiem morderstwa. Znany gangster zabija w lesie swojego prawnika. Chłopiec przypadkiem widzi to jadąc na rowerze. Bandyta rusza za nim w pościg. Marcie i Pawłowi grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Ocalić ich może tylko komisarz Zawada.

Egzamin 1x58

Żałoda z Zuzią przygotowują się do egzaminu w szkole policyjnej. Dla relaksu, na kilka dni jadą nad jeziora. A tam czeka ich kolejne śledztwo... Młodzi policjanci muszą rozwiązać zagadkę zaginięcia pary zakochanych: Kasi i Bartka.

Pozdrowienia z Hamburga 1x59 7.5

W domu Marka pojawia się niespodziewany gość: Krzysztof. Ojciec, którego podkomisarz Brodecki nie widział od 17 lat... Młody policjant nie zamierza słuchać jego tłumaczeń. Zmienia jednak zdanie, gdy jego rodzice zostają porwani. By ratować matkę, Marek rusza wraz z kolegami w pościg. Trop prowadzi nad morze - do międzynarodowego gangu złodziei samochodów...

W potrzasku 1x60 7.5

Marek - wraz ze swoim ojcem - zostaje więźniem Grinko, szefa gangu złodziei samochodów. Obaj są przetrzymywani w starych bunkrach. Policjanci z Trójmiasta organizują akcję odbicia zakładników. Nie wiedzą, że bandyci zastawili na nich pułapkę...

Obietnica 1x61

Jeden z przestępców grozi prokurator Wiśniewskiej. Ktoś śledzi każdy jej krok. Czy Zawadzie uda się ją ochronić? Komisarz musi znaleźć bandytę, nim ten zemści się na prokurator, która go oskarżała.

Przez szybę 1x62

Alpinista myjący okna wieżowca widzi w jednym z biur scenę morderstwa. Gdy policja dociera na miejsce odkrywa, że "denat" tryska energią i zdrowiem. W dodatku jest klientem biura matrymonialnego i planuje szybki ślub. Co naprawdę zobaczył przez szybę alpinista? Nie ma ciała, nie ma zbrodni, ale kryminalni i tak czują, że kryje się za tym coś podejrzanego.

Mętna woda 1x63

Policja wyławia zwłoki zmasakrowanego mężczyzny. Okazuje się, że zmarły często przyjeżdżał w to miejsce na ryby. Komu się naraził? I czy naprawdę zasłużył na śmierć w męczarniach? Komisarz Zawada, prowadząc śledztwo, poznaje ostatnie dni życia mężczyzny - i tajemnicę, która doprowadziła do morderstwa.

Stary znajomy 1x64

Kryminalni ścigają jednocześnie dwóch groźnych przestępców. Z więzienia, ciężko raniąc strażnika, ucieka "Kupiec" - bandyta, z którym Zawada siedział podczas jednego ze śledztw w celi. Gdy odkrywa, że policjant go oszukał, poprzysięga zemstę... Jednocześnie do Polski przyjeżdża Jarek Nowacki. To płatny morderca, którego brata - Pawełka zastrzelił podczas akcji Marek. Nowacki od razu wykonuje zlecenie: zabija znanego biznesmena. Jego "praca" jednak na tym się nie kończy...

Ślub 1x65

Trwają ostatnie przygotowania do ślubu Zawady z Martą. Komisarz na romantyzm i miłość nie ma jednak czasu. Jego grupa wciąż szuka Nowackiego - płatnego mordercy, który działa na zlecenie mafii. Policjanci próbują też złapać Kupca - groźnego zbiega, który ukrywa się po ucieczce z więzienia. Obaj bandyci biorą na celownik Zawadę...

Nie zabijaj 1x67

Kryminalni docierają na Maltę. Na wyspie nawiązują kontakt z lokalną policjantką: Marią Camilleri. Marek i Basia zrobią wszystko, by odnaleźć Zawadę - i ukarać mordercę jego żony. Jednak, czy nie przybędą za późno?

Uczta Bogów 1x68

W czasie meczu piłki nożnej umiera nagle jeden z piłkarzy – Darek Pesta. Komisarz Zawada jest akurat obecny na trybunach. Dlaczego zginął młody, wysportowany chłopak, który nie sięgał nawet po doping? Tym razem Kryminalni rozwiązanie zagadki znajdą dopiero… w Meksyku.

Wolontariuszka 1x69

Ginie nastolatka z bogatego domu. Śledztwo prowadzi komisarza Zawadę do… klasztoru ojców dominikanów. A także do kasyna i do banku, z którego zniknęło 30 tysięcy złotych. Co łączy te trzy miejsca? Tym razem Kryminalnych czeka niejedna niespodzianka…

Znajomy głos 1x70

Sanitariusz znajduje w pobliżu szpitala nieprzytomną kobietę. Okazuje się, że została zgwałcona. Mimo wysiłków lekarzy, ofiara umiera. Kryminalni odkrywają, że gwałt może mieć związek z brutalnym napadem, którego dokonano kilka lat wcześniej…

Haker 1x71

Tajemniczy haker – Mc Money – przesyła do prokuratury materiały, które wykradł z komputera pewnego biznesmena. Twierdzi, że mężczyzna zabił swoją żonę. Kryminalni muszą ustalić nie tylko, kto jest mordercą, ale i kto jest ich zagadkowym informatorem. Całe śledztwo nadzoruje nowy prokurator okręgowy – Jacek Dumicz.

Dotyk śmierci 1x72

Policja znajduje ciało narkomana, który próbował zerwać z nałogiem. Dumicz uważa, że chłopak przedawkował. Marek jest jednak podejrzliwy. By zbadać sprawę, spotyka się z przyjacielem z dawnych lat – Konradem – który teraz pracuje w ośrodku dla narkomanów…

Eksperyment 1x73

Zawada bada nowy trop. Do jednego ze szpitali trafia Kamila - lekarze znajdują w jej organizmie taki sam związek, jak w ciałach zabitych narkomanów: spirozynę... Tymczasem Marek odkrywa, że Konrad zaginął. By ratować przyjaciela, jest gotów na wszystko – nawet na konflikt z Dumiczem...

Do rąk własnych 1x74

Bomby ukryte w paczkach. Szantaż. Samobójstwo młodej dziewczyny. Groźby śmierci pod adresem prokuratora… Co łączy te sprawy? Komisarz Zawada będzie musiał znaleźć odpowiedź, zanim kolejna bomba trafi do adresata…

Na planie 1x75

Na planie znanego serialu – „Radość i łzy” – zostaje popełnione morderstwo. Ekipa znajduje w garderobie martwego aktora: Andrzeja Bondera. Kto dokonał zbrodni? Tym razem, komisarz Zawada nie przesłuchuje zwykłych bandytów, ale prawdziwe, ekranowe gwiazdy… Kto gra, a kto mówi prawdę?

Obóz 1x76

Basi udaje się wydostać z zatopionego samochodu. Szukając pomocy, wychodzi na jezdnię. Na drodze napotyka jednak auto, które ścigała. Policjanci, gdy przybywają na miejsce zdarzenia, odnajdują w rzece zwłoki...

Klucze 1x77

Zawada prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Krzysztofa Roszkowskiego - prawnika znanej firmy kosmetycznej. Główną podejrzaną jest żona ofiary. Patrząc na Martę Roszkowską, komisarz nie może jednak uwolnić się od wspomnień - kobieta bardzo przypomina mu żonę, którą utracił...

Białe Tango 1x78

W klubie Białe Tango - "tylko dla pań" - zostaje zamordowany tancerz chippendales. Seks, narkotyki, szantaż, kompromitujące zdjęcia i mafia... Prowadząc kolejne śledztwo, komisarz Zawada odkryje niejeden sekret...

Dziewczyna z okładki 1x79

Policja znajduje ciało młodej, bardzo atrakcyjnej dziewczyny. Jednocześnie, do Warszawy przyjeżdża Anna - 20-latka z prowincji, która marzy o karierze przed kamerami... Czy Zawada znajdzie mordercę, zanim ten upatrzy sobie kolejną ofiarę?

Wyspy szczęśliwe 1x80

Tym razem Zawada ściga bandytów, którzy w przebraniu policjantów napadają na kierowców TIR-ów. Tajemnicze morderstwo w lesie, zaginiona ciężarówka i... romantyczna historia miłosna. Kryminalni muszą odnaleźć gangsterów, zanim ci zdecydują się na kolejny skok - i wybiorą nową ofiarę...

Serce pisarza 1x81

Znany pisarz – autor kryminałów – zostaje zamordowany w swojej willi. Z domu giną sztabki złota i zabytkowe okulary, które należały kiedyś do Raymonda Chandlera. Nie ma jednak śladów włamania. Wygląda na to, że pisarz swojego zabójcę znał – i sam zaprosił do środka…

Napad 1x82

Zamaskowani bandyci napadają na stację benzynową. Właściciel stacji - Andrzej Kuna -zostaje zastrzelony. Jego żona i najbliższy pracownik są w szoku. Kryminalni odkrywają jednak, że oboje mają dużo do ukrycia...

W matni 1x83

Przed jednym z pubów, ginie od ciosu nożem młody mężczyzna – Maciej. W chwili, gdy umiera, jest przy nim jego brat Norbert. Czy Zawadzie uda się odnaleźć mordercę – i wymierzyć sprawiedliwość? I jak śmierć brata wpłynie na życie Norberta?

Na celowniku 1x84

Pracownicy firmy PR spotykają się na paintballu. Jeden z nich zostaje w trakcie gry zamordowany. Tym razem, komisarz Zawada na miejscu zbrodni zastaje aż kilkunastu podejrzanych. Wszyscy są jednak uzbrojeni w karabiny nabijane farbą. A ofiara morderstwa zginęła od prawdziwej kuli. Kto okaże się zabójcą?

Zastaw 1x85

W jednym z pubów, zostaje zamordowany właściciel lombardu. W jego lokalu kryminalni odkrywają… zamkniętą w magazynie pracownicę – Edytę. Dziewczyna mówi, że lombard został okradziony, a ją samą uwięzili złodzieje. Komisarz Zawada musi rozwikłać jednocześnie dwie zagadki: morderstwa i zuchwałej kradzieży...

Na zamówienie 1x86

W czasie spaceru po ogrodzie zoologicznym, znika mała dziewczynka - Dorotka. Kilka minut później, w klatce dla lwów, zostaje odnalezione ciało mężczyzny… Co łączy te dwie sprawy? Kryminalni zaczynają walkę z czasem: wiedzą, że z każdą godziną odnalezienie dziecka będzie coraz trudniejsze...

W desperacji 1x88

Strażnik więzienny przechodzi załamanie. Zdesperowany, chwyta za broń i strzela do eskortowanego więźnia. Później rani jednego z kolegów i ucieka. Zawada musi odnaleźć strażnika, zanim dojdzie do kolejnej tragedii...

Złodziej tożsamości 1x89

Konduktor odkrywa w pociągu zmasakrowane zwłoki. Zmarły nie ma głowy – ale policja znajduje przy nim portfel z dowodem. Ciało wcale jednak nie należy do mężczyzny, którego nazwisko figuruje w dokumencie… Kim jest zamordowany? Na komisarza Zawadę czeka trudna łamigłówka!

Pokuta 1x90

W trakcie wesela Ewy Mikosz i Radka Lindera zostaje zamordowana przybrana matka panny młodej – Regina. Sekrety, zdrady i kłamstwa – komisarz Zawada odkryje niejedną wstydliwą tajemnicę, szczęśliwej na pozór rodziny Mikoszów…

Spokojna przystań 1x91

Ekipa Zawady odkrywa nowe fakty w głośnej sprawie napadu na konwój, którego dokonano kilka lat wcześniej. Mężczyzna, którego policja podejrzewa o kradzież kilku milionów i zamordowanie ochroniarza, wychodzi z więzienia. Od razu spotyka się ze wspólnikami. Pojawiają się nowe ślady – i kolejne ofiary. Czy Zawada odnajdzie mordercę i skradziony przed laty łup?

Dzieciaki 1x92

Rodzice znajdują w domu zwłoki córki – uczennicy liceum. Kryminalni szybko odkrywają, że jej koledzy biorą narkotyki. Podejrzanymi stają się wszyscy uczniowie z jej szkoły... Czy któryś z nastolatków naprawdę był zdolny do morderstwa?

Aż po grób 1x93

Ginie młoda kobieta – Sandra. Policja odkrywa, że była kochanką żonatego mężczyzny. I że z całą sprawą wiążą się też duże pieniądze. Miłość, zazdrość, miliony na koncie – co doprowadziło do śmierci dziewczyny? Komisarz Zawada zrobi wszystko, by rozwikłać także i tę zagadkę.

Wyścig szczurów 1x94

W centrum handlowym zostaje zastrzelony Wiktor Irecki - dyrektor jednego z banków. Mężczyzna umiera na oczach swojej żony… Okazuje się, że kobieta pracuje w kancelarii premiera. CBŚ podejrzewa, że to właśnie ona mogła być prawdziwym celem mordercy. Wielkie pieniądze i polityka – tym razem komisarz Zawada musi prowadzić śledztwo wyjątkowo ostrożnie.

Kto się boi prawdy 1x95

Dzięki badaniom DNA, pojawiają się nowe dowody w sprawie morderstwa, które wydarzyło się ponad 20 lat temu. Grodzki obawia się, że mógł doprowadzić do skazania niewinnego człowieka. Zawada pomaga inspektorowi w rozwiązaniu zagadki z przeszłości…

Władza absolutna 1x96

Polityka, przemoc i żądza władzy. Policja znajduje zwłoki dwóch ofiar: prostytutki i zabitego kilka miesięcy wcześniej biznesmena. Dwa morderstwa – i dwa śledztwa. Jedno prowadzi komisarz Zawada, a drugie agenci CBŚ. Jednak trop prowadzi obie grupy w jedno miejsce: do siedziby partii Twoja Przyszłość…

Koks 1x97

Policja odkrywa zwłoki właściciela siłowni. Zawada od razu podejrzewa, że sprawa wiąże się z handlem sterydami. W czasie śledztwa, do „kryminalnych” dołącza duet rekrutów z CBŚ: Rafał i Julia. Jak byli agenci poradzą sobie w terenie?

Pluskwa 1x98

Ginie właściciel pubu, Gustaw Kowalik. Mężczyznę najpierw śmiertelnie pobito, a następnie ciało spalono – razem z całym lokalem. Barmanka – Ula – mówi policji, że jednym ze znajomych, którzy ostatnio szukali jej szefa, był dziennikarz Murawski. Redaktor specjalizuje się w reportażach o narkomanach. Wcześniej widzimy, jak barmanka rozmawia z jakimś nastolatkiem – Jarkiem.

Ażuda 1x99

Snajper zabija dwoje, pozornie nie związanych ze sobą osób. Zawada domyśla się jednak, że chodzi morderstwa na zlecenie. Na liście zabójcy jest jeszcze jedno nazwisko… Czy kryminalni dotrą do kolejnej ofiary - zanim snajper pociągnie za spust?

Ostatni zachód słońca 1x100

Widzimy kłótnię Anety z Jackiem, w klubie aikido. Obserwuje ich Wojtek. Jakiś czas później ochroniarze znajdują na budowie ciało Jacka – przecięte na pół. Policja z początku uważa, że mężczyzna wszedł na teren budowy po to, żeby zrobić zdjęcia z wysokości (jako fotograf - amator) – i spadł przypadkiem, a jego ciało przecięła naprężona lina, która wisiała w powietrzu. Na miejscu wypadku nie ma jednak karty pamięci z aparatu Jacka, na linie brakuje śladów krwi, a patolog orzeka, że ciało przecięto niezwykle cienkim ostrzem – np. mieczem. Na terenie budowy policja odnajduje też ślady krwi – ukryte pod rozlaną farbą. Jacka ktoś zamordował – i starał się upozorować wypadek.

W cieniu 1x101

Gang, który porywa ludzi dla okupu. Seryjny morderca, którego ofiarami są policjanci. Tym razem sprawa, którą poprowadzą kryminalni, będzie wyjątkowo niebezpieczna… Na własne, prywatne śledztwo zdecyduje się też Marek. Były policjant zrobi wszystko, by poznać prawdę o swoim nowym szefie - Krawczyku… Jak przyszłość czeka Marka, Basię i Zawadę? Policjant Łukasz Czech obserwuje Górala. Widzi, jak mężczyzna spotyka się z Krawczykiem, szefem Marka. Krawczyk poleca Markowi zabezpieczenie uroczystości z okazji urodzin żony – w Teatrze na Wodzie w Łazienkach. Pomocnikiem Marka jest Karol, którego szef wyraźnie ignoruje. Marek z Karolem idą na spotkanie absolwentów szkoły policyjnej, gdzie spotykają m.in. Czecha i Radwana. Czech ostrzega Marka, że prowadząc śledztwo w sprawie serii porwań dla okupu, widział jego szefa razem z głównym podejrzanym. Czech zostaje zamordowany – zastrzelony z bliskiej odległości. W jego komórce kryminalni znajdują zdjęcie ze zlotu absolwentów szkoły policyjnej – na którym jest razem z Markiem, Radwanem i Karolem.