Szkoła rocka 2003

The School of Rock

Jack Black w roli gitarzysty - awanturnika ogarniętego manią wielkości. Wyrzucony ze swojego zespołu dramatycznie poszukuje pracy. Podaje się za nauczyciela na zastępstwie i zamienia dzieciaki z piątej klasy prestiżowej szkoły w prawdziwych rockandrollowców. Joan Cusack wciela się w rolę dyrektorki szkoły, w której Black… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Jack Black
jako Dewey Finn
Adam Pascal
jako Theo
Lucas Papaelias
jako Neil
Chris Stack
jako Doug
Sarah Silverman
jako Patty Di Marco
Mike White
jako Ned Schneebly
Lucas Babin
jako Spider
Joan Cusack
jako Rosalie Mullins
Jordan-Claire Green
jako Michelle
Miranda Cosgrove
jako Summer Hathaway
Joey Gaydos Jr.
jako Zack Mooneyham

Jack Black w roli gitarzysty - awanturnika ogarniętego manią wielkości. Wyrzucony ze swojego zespołu dramatycznie poszukuje pracy. Podaje się za nauczyciela na zastępstwie i zamienia dzieciaki z piątej klasy prestiżowej szkoły w prawdziwych rockandrollowców. Joan Cusack wciela się w rolę dyrektorki szkoły, w której Black przygotowuje uczniów do Bitwy Kapel. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Musical
Słowa kluczowe
policja, przyjaźń, nowy jork, miasteczko zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2004-02-27 (kino), 2003-09-09 (świat)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Paramount Pictures
Scott Rudin Productions
Nickelodeon Movies zobacz więcej
Kraj produkcji
USA, Niemcy
Inne tytuły
School of Rock (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
108 minut
Budżet
35 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery O dzieciakach — Kiedy już obsadzono główne role, filmowcy stanęli przed kolejnym wyzwaniem – znalezieniem muzycznie utalentowanych dzieci, które zasiadłyby w szkolnych ławkach. Producent Scott Rudin, reżyser Richard Linklater, reżyser obsady Ilene Starger i kierownik muzyczny zwracali przede wszystkim uwagę na autentyczność. "Zaangażowaliśmy dzieci, które naprawdę umiały grać na... zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
pajki_filmaniak 7

Bardzo pozytywny dobry film z świetną muzyką przyjemnie się oglądało polecam

Chemas 8

Obejrzałem ten film po raz drugi i podnoszę ocenę z siedem na osiem. Black zrobił na mnie jeszcze większe wrażenie. Rola stworzona dla niego, ale należy napisać dużo dobrego o dzieciakach, które w tym filmie zagrały. Megaprzekaz.

ZSGifMan 8

Świetna opowieść dla pokolenia wychowanego na szczekająco-rapujacych głowach, a starszy widz miło powspomina złotą erę muzyki.      
Black jest rewelacyjny w rolach takich postaci, ten życiowy nieudacznik o zacięciu do rocka jest jakby uszyty dla niego na wymiar, na miarę, ale nie tylko możliwości, lecz potrzeb. Potrzebna była tu postać, która zaprowadzi współczesne dzieciaki w pradawną krainę, gdy wszelkie myśli i uczucia przekazywano w niezwykle ekspresyjny sposób prosto ze sceny w akompaniamencie twardych riffów gitarowych. Jak zaszczepić w dzieciakach rockowo-metalowego bakcyla i ukryć to przed zarządem szkoły oraz rodzicami? Jak ostatecznie, gdy cała sprawa się rypnie, przekonać do siebie to konserwatywne do szpiku kości grono osób i sprawić, aby lepiej zrozumieli potrzeby swoich podopiecznych, swoich pociech?      
To wszystko w niezwykle zabawnej formie, w sam raz na wspólne rodzinne popołudnie. Gorąco polecam :)      

Chemas 8

Megaenergetyczny film z pozytywnym przesłaniem. Black rewelacyjny. Jest oczywiście parę niekonsekwencji w scenariusz, ale kto by na to pattrzył. Końcowy utwór !

Hsi_Nao 7

[7/10] – Średniak przyjemnie zabijający czas.
Generalnie nic zachwycającego – przewidywalna fabuła nie wnosząca nic nowego do kinematografii z dobrą rolą Blacka. Polecam szczególnie fanom rocka ;-)

Trophy Hsi_Nao 7

A mi się bardzo podobał. Oglądałam go już po raz kolejny wczoraj i wywarł na mnie takie samo wrażenie.
Akurat jestem fanką rocka i ogólnie muzyki, więc film był dla mnie świetny! Jack Black genialnie wcielił się w swoją postać!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Perfik
80 pkt.
3
WuJot
32 pkt.
4
kaskader
29 pkt.
5
fredaser
22 pkt.
6
leprechan
22 pkt.
8
jacks
12 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…