Babcia Gandzia 2012

Paulette

Paulette od śmierci męża mieszka samotnie na przedmieściach Paryża. Cukiernię, którą dawniej prowadziła, przerobiono na japońską restaurację, a ona sama nie jest w stanie utrzymać się z głodowej emerytury. Bohaterce, granej przez Bernadette Lafont (dawna muza François Truffaut), daleko jednak do typowej, uroczej… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Bernadette Lafont
jako Paulette
Carmen Maura
jako Maria
Dominique Lavanant
jako Lucienne
Françoise Bertin
jako Renée
André Penvern
jako Walter
Ismaël Dramé
jako Léo (lat 7)
Axelle Laffont
jako Agnès
Paco Boublard
jako Vito
Kamel Laadaili
jako Momo
Aymen Saïdi
jako Rachid

Paulette od śmierci męża mieszka samotnie na przedmieściach Paryża. Cukiernię, którą dawniej prowadziła, przerobiono na japońską restaurację, a ona sama nie jest w stanie utrzymać się z głodowej emerytury. Bohaterce, granej przez Bernadette Lafont (dawna muza François Truffaut), daleko jednak do typowej, uroczej staruszki. Pełno w niej jadu i niechęci do imigrantów. Jest skłócona z własną córką, która poślubiła czarnoskórego policjanta a wnuk z tego związku to jej powód do wstydu. Nic nie jest w stanie jej pocieszyć ani nikt uciszyć. Dopiero perspektywa utraty mieszkania zmienia jej nastawienie do otoczenia a film zamiast mrocznym, społecznym dramatem, szybko staje się dynamiczną komedią, pełną niepoprawnych politycznie gagów. Przedmieścia to miejsce, gdzie wszystko jest możliwe. W czasie policyjnego pościgu diler wyrzuca dużą paczkę haszyszu, która ląduje wprost w rękach Paulette. Staruszka bierze byka za rogi - postanawia skorzystać z możliwości nieoczekiwanego zarobku. Twardo negocjuje z miejscowym gangsterami i w zamian za pomoc w dystrybucji obiecuje być ich przykrywką. Taki układ pozwala Paulette rozkręcić domowy interes – sprzedaż przepysznych wypieków z dominującą w smaku nutą konopi. Pomagają jej w tym trzy postrzelone koleżanki, razem tworzące wręcz montypytonowski gang starszych pań. Tak jak klienci ciastami, Paulette rozkoszuje się swoim nowym życiem, w którym „i zarabia pieniądze, i spotyka świetnych ludzi”... opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Kryminał, Dramat
Słowa kluczowe
relacja matka-córka, śpiewanie, rasista, starzec zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2013-12-26 (kino), 2012-10-04 (świat)
Dystrybutor
Aurora Films
Wytwórnia
Légende Films (koprodukcja)
Gaumont (koprodukcja)
France 2 Cinéma (koprodukcja)
Kraj produkcji
Francja
Czas trwania
87 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 2
Ikcolbaz 7

Spodziewałem się średniej komedii, a jednak wrażenia były całkiem dobre. Nie jest to jakaś wysoka półka ale ktoś sprawnie ugryzł temat i nie wyszło głupio :)

con_desiros 4

Dostateczny! – Film przeciętny !Choć w Polsce życie emeryta to koszmar (w większości )A ten film pokazuje jak może wybrnąć z tego ?

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Kristo
183 punkty
jacks
33 punkty
Czejen71
18 punktów
Beznickowy
8 punktów
tadeusz70
6 punktów
kaskader
4 punkty
Lamper
2 punkty
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…