21 gramów 2003

21 Grams

Na skutek pewnego wypadku przecinają się ścieżki trojga bohaterów: Paula, Jacka i Christiany. Ich relacje są nasycone uczuciami o niezwykle wysokiej temperaturze – od przyjaźni i miłości po obsesję i nienawiść. Tytuł filmu to różnica pomiędzy ciężarem ciała człowieka przed i tuż po śmierci. Wielu ludzi uważa, iż ta… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Sean Penn
jako Paul Rivers
Naomi Watts
jako Cristina Peck
Benicio Del Toro
jako Jack Jordan
Charlotte Gainsbourg
jako Mary Rivers
Clea DuVall
jako Claudia
Danny Huston
jako Michael
Melissa Leo
jako Marianne Jordan
Terry Dee Draper
jako Strażnik
Carly Nahon
jako Cathy
David Chattam
jako Bagażowy na lotnisku
John Boyd West
jako Bagażowy na lotnisku
Jeff Schmidt
jako Bagażowy na lotnisku

Na skutek pewnego wypadku przecinają się ścieżki trojga bohaterów: Paula, Jacka i Christiany. Ich relacje są nasycone uczuciami o niezwykle wysokiej temperaturze – od przyjaźni i miłości po obsesję i nienawiść. Tytuł filmu to różnica pomiędzy ciężarem ciała człowieka przed i tuż po śmierci. Wielu ludzi uważa, iż ta różnica - tytułowe 21 gramów - to ciężar… duszy. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Thriller, Kryminał
Słowa kluczowe
zemsta, więzienie, szpital, seks zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2004-03-12 (kino), 2003-09-05 (świat), 2004-07-29 (dvd)
Dystrybutor
SPI International Polska
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
124 minut
Budżet
20 000 000 USD
Wiadomości 1
Marcin Knyszyński krytyk

Bohaterowie Iñárritu zbierają życiowe doświadczenia, żyjąc od wypadku do wypadku, ciągle między jednym a drugim uśmiechem lub grymasem losu, dokładając do swego brzemienia nowe ciężary. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 22
Chemas 9

Zawsze wiedziałem, że Naomi Watts, Sean Penn i Benicio Del Toro to wielcy aktorzy, w tym filmie to potwierdzili. Dodatkowo znakomite zdięcia i reżyseria. Palce lizać.

YanYool99 8

Zdjęcia śliczne, reżyseria dobra, aczkolwiek zabieg z przypadkowością chronologiczną scen lekko utrudnia odbiór. No, i nie wszystko jest mega wiarygodne. 8-/10

olucha90 10

Rewelacyjny scenariusz i obsada aktorska – Bardzo emocjonalny, inspirujący dramat. 21 gramów to film, który ma wszystko, co powinno posiadać wybitne dzieło: rewelacyjny scenariusz oraz reżyserię, a także genialną obsadę aktorską. Paul, grany przez Seana Penna to ciężko chory profesor matematyki, Christina, grana przez Naomi Watts- gospodyni uzależniona od narkotyków i Jack, grany przez Benicio Del Toro to głęboko religijny były kryminalista. Są to trzy zupełnie obce sobie osoby, których losy łączy nieszczęśliwy wypadek.
Film zrobiony jest na wzór układania puzzli. Widz spodziewa się ciągłości, jednak przy dalszym oglądaniu wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, co ostatecznie składa się na logiczną całość.

Lusinka1992 8

Przypadek rządzi światem – Los może każdemu spaprać nawet najlepiej poukładane życie. A z cieni przeszłości bardzo trudno się wyzwolić. Zawsze płacisz za nie cenę. Wcześniej czy później.
I o tym właśnie jest ten wspaniały, dobrze zagrany (oklaski dla del Toro) film. Warto obejrzeć, mimo że z dołka raczej nie wyciągnie.

karojuu 8

Ciekawy pomysł, chaotyczna realizacja na +, nieźle pod względem aktorskim, dobrze ukazane relacje międzyludzkie

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
130 pkt.
2
Aseq
75 pkt.
4
Mierzwiak
56 pkt.
5
kaskader
46 pkt.
6
opatrznik
34 pkt.
7
Anonimowy
26 pkt.
8
piotrek681
15 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Pozostałe

Proszę czekać…