21 gramów 2003

21 Grams

Na skutek pewnego wypadku przecinają się ścieżki trojga bohaterów: Paula, Jacka i Christiany. Ich relacje są nasycone uczuciami o niezwykle wysokiej temperaturze – od przyjaźni i miłości po obsesję i nienawiść. Tytuł filmu to różnica pomiędzy ciężarem ciała człowieka przed i tuż po śmierci. Wielu ludzi uważa, iż ta różnica -… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 29 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Sean Penn
jako Paul Rivers
Naomi Watts
jako Cristina Peck
Benicio Del Toro
jako Jack Jordan
Charlotte Gainsbourg
jako Mary Rivers
Clea DuVall
jako Claudia
Danny Huston
jako Michael
Melissa Leo
jako Marianne Jordan
Terry Dee Draper
jako Strażnik
Carly Nahon
jako Cathy
David Chattam
jako Bagażowy na lotnisku
John Boyd West
jako Bagażowy na lotnisku
Jeff Schmidt
jako Bagażowy na lotnisku

Fabuła

Na skutek pewnego wypadku przecinają się ścieżki trojga bohaterów: Paula, Jacka i Christiany. Ich relacje są nasycone uczuciami o niezwykle wysokiej temperaturze – od przyjaźni i miłości po obsesję i nienawiść. Tytuł filmu to różnica pomiędzy ciężarem ciała człowieka przed i tuż po śmierci. Wielu ludzi uważa, iż ta różnica - tytułowe 21 gramów - to ciężar… duszy. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Thriller, Kryminał
Słowa kluczowe
zemsta, więzienie, szpital, seks zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2004-03-12 (kino), 2003-09-05 (świat), 2004-07-29 (dvd)
Dystrybutor
SPI International Polska
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
124 minut
Budżet
20 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 17

Avatar square 200x200

olucha90 2015-07-26 10

Rewelacyjny scenariusz i obsada aktorska – Bardzo emocjonalny, inspirujący dramat. 21 gramów to film, który ma wszystko, co powinno posiadać wybitne dzieło: rewelacyjny scenariusz oraz reżyserię, a także genialną obsadę aktorską. Paul, grany przez Seana Penna to ciężko chory profesor matematyki, Christina, grana przez Naomi Watts- gospodyni uzależniona od narkotyków i Jack, grany przez Benicio Del Toro to głęboko religijny były kryminalista. Są to trzy zupełnie obce sobie osoby, których losy łączy nieszczęśliwy wypadek.
Film zrobiony jest na wzór układania puzzli. Widz spodziewa się ciągłości, jednak przy dalszym oglądaniu wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót, co ostatecznie składa się na logiczną całość.

Lusinka1992 2015-03-15 8

Przypadek rządzi światem – Los może każdemu spaprać nawet najlepiej poukładane życie. A z cieni przeszłości bardzo trudno się wyzwolić. Zawsze płacisz za nie cenę. Wcześniej czy później.
I o tym właśnie jest ten wspaniały, dobrze zagrany (oklaski dla del Toro) film. Warto obejrzeć, mimo że z dołka raczej nie wyciągnie.

Justyna007 2013-07-15 6

[6/10] Może być – Byłby lepszy gdyby normalnie go nakręcili, a tak to domyślaj się co jest teraźniejszością, a co przeszłością…

fang 2010-03-27 8

rewelACJA – MISTRZOSTWO:) NIEUSTANNIE CZEKAM NA PODOBNY FILM W NASZYM (PL) WYKONANIU ALE OBAWIAM SIĘ ŻE SIĘ NIE DOCZEKAM..

Alpinus 2008-10-19 9

Genialny, – obsada wymarzona jak dla mnie i wszystko pozostałe na swoim miejscu.

Współtworzą