Jack Strong 2014

Jack Strong to film sensacyjny, który opowiada jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Marcin Dorociński
jako Jack Strong / Ryszard Kukliński
Maja Ostaszewska
jako Hanna Kuklińska
Patrick Wilson
jako Daniel
Dimitri Bilov
jako Iwanow
Oleg Maslennikov
jako Kulikow
Ireneusz Czop
jako Marian Rakowiecki
Mirosław Baka
jako Putek
Zbigniew Zamachowski
jako Gendera
Krzysztof Pieczyński
jako Zbigniew Brzeziński
Zbigniew Stryj
jako Skalski
Paweł Małaszyński
jako Dariusz Ostaszewski

Jack Strong to film sensacyjny, który opowiada jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata. To prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego - człowieka, który, tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym (choć niewidocznym) aktorem czasu zimnej wojny. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Kryminał, Biograficzny, Thriller, Dramat
Słowa kluczowe
morderstwo, ucieczka, żołnierz, zdrada zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2014-02-07 (kino), 2014-06-23 (dvd)
Dystrybutor
Vue Movie Distribution
Wytwórnia
Scorpio Studio
ITI Cinema (koprodukcja)
Orange (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
Jack Strong: Operacja wolność (Polska) (tytuł roboczy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
127 minut
Budżet
10 095 504 PLN
Wiadomości 9

Polecam, ponieważ jest to kawał dobrego kina, dobry szpiegowski thriller, którego nie powstydziłby się Tom Clancy. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 17
Coco_God

Jeśli interesujesz się Polską kulturą, historią i polityką, to mogę Ci polecić film Władysława Pasikowskiego "Jack strong". Dlaczego? Cóż, po pierwsze, dobra gra aktorska, po drugie piękna autobiografia i wydarzenia, które są interesujące do oglądania. Z minusów filmu mogę tylko wymienić nadmierną dramatyzację w drugiej połowie filmu…. i dziwne działania (emocjonalne) żony głównego bohatera.

Chemas 8

Bardzo dobre polskie kino szpiegowskie. Pasikowski mnie nie rozczarował. Jest napięcie, doskonała obsada aktorska i klimat lat PRL. Zasłużona ósemka

nathalie 8

bardzo dobry – Film świetnie przedstawia postać pułkownika Kuklińskiego, wspaniałego taktyka, początkowo niezbyt dobrego szpiega, który jest bardzo zdeterminowany, by działać na rzecz Polski. Bardzo dobrze ukazane realia tamtych czasów. Bardziej dramat biograficzny niż kryminał/thriller. Warto poznać historię wspaniałego Polaka, któremu każdy z nas wiele zawdzięcza.

Ode mnie 8/10.

Asmodeusz nathalie 8

Sam film ciekawy i wart obejrzenia zrobiony w amerykańskim stylu, o do postaci Kuklińskiego to wyidealizowana, ale nie zmienia to faktu czego dokonał

MJ_MARTINO nathalie 9

Dobre kino warte kazdej minuty ;) jak na polski film :D warto obejrzec 8,5/10

Film bardzo mocno trzyma w napięciu: fabuła ciągle rozwija się coraz szybciej, im dłużej oglądałem, tym trudniej było mi się oderwać od filmu. Marcin Dorociński jako Ryszard Kukliński stworzył charyzmatycznego bohatera, który wzbudza sympatię, sam film przenosi nas w klimat autentycznego PRLu. Moim zdaniem to pięknie wykonane dzieło, które nie tylko porusza moralne dylematy i tematykę patriotyzmu, ale też zawiera dobry humor i z dużą dawką dynamiki, i to wszystko sprawia niesamowite wrażenie. Zachęcam do obejrzenia!

wolnosc

Film Władysława Pasikowskiego „Jack Strong” pokazuje dwie strony medalu. Odbiorcy mogą patrzeć go z różnych punktów widzenia. Z jednej strony może on być przejawem wspaniałego patriotycznego zachowania, które powinniśmy u siebie pięlęgnować.
Z drugiej strony pokazuje żołnierzy radzieckich niezwykle sztampowo. Związek Radziecki jak zwykle jest pokazany jako agresor.
Tylko od was zależy jak ten film odbierzecie i w jaki sposób go zrozumiecie.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

2
Lamper
82 pkt.
3
Beznickowy
53 pkt.
4
Kristo
50 pkt.
5
Czejen71
34 pkt.
6
jacks
18 pkt.
7
Asmodeusz
12 pkt.
8
krzysztofek1003
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…