Cmentarzysko ludożerców 2015

Bone Tomahawk

Grupa jeńców zostaje uprowadzona przez lud kanibali. Czterech mężczyzn rusza by im pomóc.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 27 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Kurt Russell
jako Szeryf Franklin Hunt
Patrick Wilson
jako Arthur O'Dwyer
Matthew Fox
jako John Brooder
Richard Jenkins
jako Chicory
David Arquette
jako Purvis
Lili Simmons
jako Samantha O'Dwyer
Sean Young
jako Pani Porter
Michael Paré
jako Pan Wallington
Kathryn Morris
jako Lorna Hunt
Sid Haig
jako Buddy
James Tolkan
jako Pianista
David Midthunder
jako Zniekształcony Troglodyta

Fabuła

Dziki Zachód. Mała, leniwa mieścina o wiele znaczącej nazwie Bright Hope. Pusty Saloon, błękitne niebo, wypalony słońcem piasek…. Cały ten spokój burzy dziwny gość pojawiający się z nagła w miasteczku… Nikomu nie zdradza, że przed przybyciem do Bright Hope brał udział w napadzie, a uciekając trafił na indiański cmentarz, którego świętości nie uszanował. Nie mówi także o tym, że jego kumpel za ten brak szacunku zapłacił własnym życiem. Zachowuje się dziwnie i nijak nie pasuje do stoickiego spokoju, jakim obdarzeni są mieszkańcy. Swoim zachowaniem, jak i całą postawą prowokuje Szeryfa. Wszystko dzieje się na dzikim zachodzie, o strzelaninę nie trudno. Nieznajomy dostaje strzał w nogę, trafia do więzienia, całonocny dyżur pełnić ma przy nim młoda i piękna lekarka, której mąż unieruchomiony leży w domu (spadł z dachu dotkliwie łamiąc nogę). Wszystko wydaje się wracać do normy. Szeryf zainterweniował, napastnik pojmany. Bright Hope może spokojnie osunąć się w swoją codzienność. Byłoby tak, gdyby nie. No właśnie… Rankiem więzienie okazuje się puste. Nie ma w nim, ani pojmanego, ani Pani Doktor. Porwało ich plemię Indian, którego to cmentarz został naruszony. Plemię okrutnych, krwiożerczych kanibali. Budzą grozę, odrazę i lęk. Nie powstrzymuje to jednak 4 mieszkańców Bright Hope. opis dystrybutora

Gatunek
Western, Horror, Przygodowy, Dramat
Słowa kluczowe
krew, więzienie, przemoc, ucieczka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2016-04-29 (kino), 2015-10-01 (świat)
Dystrybutor
Wistech
Wytwórnia
Floren Shieh Productions
Caliber Media Company
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
132 minut
Budżet
1 800 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 5 wiadomości

Recenzje

Hasło z plakatu - "stworzony by stać się kultowym" pasuje jak rzadko kiedy 9
  • 2016-05-20
  • napisana przez bizarre
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Całkiem niepostrzeżenie wróciła moda na westerny. W czasach, gdy najbardziej kasowymi produkcjami są ekranizacje komiksów, na drugim planie swój renesans przeżywa ten zapomniany do niedawna gatunek. W XXI wieku niewielu twórców podejmowało taką stylistykę. Pojawiło się kilka ciepło przyjętych... pokaż więcej

2 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 29 września do 26 października 2014 roku. zobacz więcej

Pressbook

Opis filmu — Dziki Zachód po sezonie. Mała, leniwa mieścina o wiele znaczącej nazwie Bright Hope. Pusty saloon, błękitne niebo, wypalony słońcem piasek…. Cały ten spokój burzy dziwny gość pojawiający się z nagła w miasteczku… Przybysz zachowuje się niepokojąco i nijak nie pasuje do stoickiego spokoju, jakim obdarzeni są mieszkańcy. Swoją postawą prowokuje Szeryfa, a że na... zobacz więcej

Komentarze 10

Khaosth 7

Surowe starcie cywilizowanie dzikiego zachodu z prymitywnymi tubylcami. Gros czasu przypada na powolną wędrówkę do finału i tarcia między bohaterami.

Mrozikos667 8

Dużo soczystego mięcha do przeżuwania. Odświeżająco oldskulowy (także – o radości! – w formie), ze znakomitymi postaciami (Richard Jenkins!).

Redox 7

7/10 Klasyczny motyw wędrówki wciśnięty pomiędzy format westernu a filmu grozy. Sugestywne sceny przemocy i ciekawi bohaterowie to wisienki na torcie tej hybrydy filmowej. Nie obyło się jednak bez kilu dłużyn – kilka scen mogłoby być poprowadzonych odrobinę dynamiczniej.

miodzik Redox 8

@Redox Dodałbym jeszcze do zalet bardzo inteligentne dialogi równie inteligentnie zagrane (oczywiście zbyt nowoczesne jak na tamtą epokę, ale to nie dokument tylko artystyczna wizja przecież). A dla wielbicieli cycków Rebecci z Banshee: owszem tu też trochę pokazuje, ale nie tak nachalnie ;) No i ten Richard Jenkins nie do rozpoznania :)

Rrouge 7

było krwawo i to mi się podobało, niestety western to ten gatunek którego nie znoszę…i pewnie dlatego też ocena nie jest wyższa, ale 6,5 daję.

Krzyk_Sowy 7

Zaskakująco dobrze się oglądało. Malo straszny aczkolwiek brutalny.

Współtworzą