Halt and Catch Fire 2014-2017

Osadzona we wczesnych latach 80. historia o amerykańskim boomie technologicznym.

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Sezony
Lee Pace
jako Joe MacMillan
Scoot McNairy
jako Gordon Clark
Mackenzie Davis
jako Cameron Howe
Kerry Bishé
jako Donna Clark
Toby Huss
jako John Bosworth
Alana Cavanaugh
jako Haley Clark / Haley
Morgan Hinkleman
jako Joanie Clark / Joanie
August Emerson
jako Malcolm Levitan
Nick Pupo
jako Carl
Cooper Andrews
jako Yo-Yo Engberk / Kenneth "Yo-Yo" Engberk
Gabriel Manak
jako Arki
Joshua Hoover
jako Bodie

Joe MacMillan niedawno odszedł z IBM, ponieważ miał dość korporacyjnych zasad swojego pracodawcy. Zgłasza się więc do małej firmy komputerowej Cardiff Electric, chcąc przekonać ich do swoich rewolucyjnych pomysłów. MacMillan już od jakiegoś czasu planuje wprowadzenie na rynek taniego, lecz przełomowego technologicznie i funkcjonalnie komputera osobistego. Pomysł walki małej firmy z gigantem pokroju IBM wydaje się karkołomny. Jednak Joe jest zdeterminowany do tego stopnia, że dopuszcza się nielegalnych metod, czym stawia swoją firmę pod ścianą i niejako wymusza pozwolenie na zbudowanie prototypu nowego komputera. Do pomocy ma młodziutką programistkę Cameron oraz uwikłanego w życie rodzinne inżyniera, Gordona Clarka. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
manipulacja, lata 80., komputer, ambicja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2014-03-08 (świat)
Wytwórnia
AMC Studios
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
60 minut
Wiadomości 3
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Trzeci sezon serialu został ogłoszony w listopadzie 2015 roku, aż trzy miesiące od zakończenia 2. sezonu serii. zobacz więcej

Komentarze do filmu 3
Beznickowy 9

AMC reborn – Choć dopiero jeden odcinek się ukazał, to śmiało mogę powiedzieć, że serial jest trzecim serialem dramatycznym w tym roku, który zaoferował mi coś dalece ponadprzeciętnego. Miło, że AMC w końcu coś świeżego podała swoim widzom, bo od lat już niczego dobrego do swojej ramówki nie wprowadziła. Tak jak "Mad Men" samym stylem odzwierciedlało swoją tematykę, to dokładnie to samo można powiedzieć o "Halt and Catch Fire" (swoją drogą, aż strach pomyśleć, jaki będzie polski tytuł). Na duży plus zaangażowanie do ważnych ról aktorów znanych z drugiego planu, zwłaszcza filmów amerykańskiego kina niezależnego: Bishe, Davis i w szczególności McNairy – myślałem, że nigdy go nie zobaczę w pierwszoplanowej roli, ale na szczęście serial przybył z pomocą. Teraz kolej, żeby producenci telewizyjni zauważyli Bena Mendelsohna.

Pauleta 8

Sez. I, II, III, IV – 8, 7, 8.5, 8. Młodszy brat "Mad Men", który obrał własną ścieżkę. Ryzykowną, ale konsekwentnie realizowaną i zawsze udaną. Niedoceniony.

ana481516 6

Ogółem 6,5. s1 8,5/10; s2 6,5/10; s3 6/10. Pierwszy sezon super ale im dalej tym gorzej, 4 już nie ruszam. Cam i Joe <3

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Bluejohn_26
48 pkt.
2
Redox
41 pkt.
3
Beznickowy
40 pkt.
4
caryca84
26 pkt.
5
Czejen71
17 pkt.
6
wietwia
11 pkt.
7
szwejzi
9 pkt.
8
Lamper
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…