Chaplin 1992

Film

Brawurowa rola Roberta Downeya Jr. w biografii największej legendy w historii kina. Charles Chaplin rzucił świat na kolana tworząc postać dobrodusznego włóczęgi, którego pokochali widzowie na całym globie. Film opowiada o jego drodze na szczyt, a także o wielu życiowych zakrętach. Chaplin był bowiem nie tylko największą… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Robert Downey Jr.
jako Charles Spencer "Charlie" Chaplin
Geraldine Chaplin
jako Hannah Chaplin
Paul Rhys
jako Sydney Chaplin
John Thaw
jako Fred Karno
Moira Kelly
jako Hetty Kelly / Oona O'Neill
Anthony Hopkins
jako George Hayden
Dan Aykroyd
jako Mack Sennett
Marisa Tomei
jako Mabel Normand
Penelope Ann Miller
jako Edna Purviance
Kevin Kline
jako Douglas Fairbanks
Maria Pitillo
jako Mary Pickford
Milla Jovovich
jako Mildred Harris

Brawurowa rola Roberta Downeya Jr. w biografii największej legendy w historii kina. Charles Chaplin rzucił świat na kolana tworząc postać dobrodusznego włóczęgi, którego pokochali widzowie na całym globie. Film opowiada o jego drodze na szczyt, a także o wielu życiowych zakrętach. Chaplin był bowiem nie tylko największą ale i jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci światowego kina. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Biograficzny
Słowa kluczowe
na podstawie powieści, nazizm, piękna kobieta, pociąg zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1992-12-31 (kino), 1992-12-16 (świat), 2005-02-14 (dvd)
Wytwórnia
Carolco Pictures
Japan Satellite Broadcasting (JBS) (współpraca produkcyjna)
Canal+ (współudział) zobacz więcej
Kraj produkcji
Francja, USA, Wielka Brytania, Włochy, Japonia
Inne tytuły
Charlot (Włochy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
143 minut
Budżet
31 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Tom Hanks był kandydatem do głównej roli. zobacz więcej

Komentarze do filmu 3
Chemas 8

Bardzo dobra, jak dla mnie, biografia największego mistrza kina, Chaplina. Doskonała obsada, końcówka wzruszająca. Sama zaś rola Roberta Downeya Jr. rewelacyjna i jedna z lepszych jakie widziałem.

wazka16 9

90%. 1 z najlepszych ról RDJ. Czegoś brakuje,za mało o dzieciństwie i relacjach z dziećmi. O związkach z młodszymi od siebie kobietami i tle politycznym.

Quagmire 6

6/10 – Film zmarnowanej szansy, Attenborough podszedł do życia Chaplina od najbardziej banalnej ze stron, film zaczyna się w momencie kiedy Charlie jest małym chłopcem, a kończy się dokładnie tam gdzie myślicie, że się kończy jeśli znacie chociaż trochę jego biografię. Do tego utyka gdzieś pośrodku tonacji, jest zbyt toporny aby uchodzić za lekki obraz o tamtych czasach, za mało w nim mocnych scen i dramatu aby mógł uchodzić za bezlitosne zdzieranie pudru z tamtej ery kinematografii (a taką pustą obietnicę wydaje się składać pierwsza scena). Bezpieczny środek, w którym się ostatecznie znajduje, nie jest zbyt zadowalający. Szkoda, że Chaplin opowiada o wszystkim i o niczym, wolałbym biografię skupiającą się na kulisach realizacji jednego z filmów, wstawki zza kulis planów filmowych, są zresztą najmocniejszą stroną tej produkcji.

Wszystko na swoich barkach niesie Downey Jr., na szczęście przychodzi mu to w sposób lekki i całkowicie niewymuszony. Reszta znanych nazwisk jest koncertowo zmarnowana, Anthony Hopkins i Kevin Kline snują się bez celu po ekranie, Dan Aykroyd, jak to miewa Aykroyd od 25 lat, usilnie walczy o dawny blask i pracuje w trybie "I Acting!", nieznany jeszcze David Duchovny krąży po 3 planie. Można jeszcze wspomnieć o "odhaczanych" postaciach żeńskich w które wcielają się Marisa Tomei, Milla Jovovich czy Penelope Ann Miller, żadna z nich nie ma okazji aby się wykazać, co pozwala Milli wyjść z twarzą z jej chyba najbardziej ambitnego filmu w karierze.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
A_Biel
162 pkt.
2
jacks
148 pkt.
3
Redox
124 pkt.
4
Perfik
90 pkt.
5
Lewis
80 pkt.
6
Sweet_Foxy
60 pkt.
7
carmin
28 pkt.
8
Kristo
26 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…