Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Juliusz Machulski |
7,8
|
|
Sylwia Czaplewska
(drugi reżyser)
|
||
Adam Iwiński
(drugi reżyser)
|
||
Andrzej Cebula
(asystent)
|
||
Guy Deslauriers
(asystent) (Francja)
|
||
Georges Vittini
(asystent) (Francja)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Juliusz Machulski |
7,8
|
|
Producenci | Ocena | |
Juliusz Machulski
producent
|
7,8
|
|
Eric Dionysius
producent (Francja)
|
||
Alain Keytsman
producent (Francja)
|
||
Jan Kaczmarski
kierownik produkcji
|
6,0
|
|
Christine Renaud
kierownik produkcji (Francja)
|
||
Virginie Ferrant
kierownik produkcji (Francja)
|
||
Andriej Borcow
kierownik produkcji (Rosja)
|
||
Jolanta Jarzęcka-Sawka
kierownik produkcji (dodatkowy)
|
||
Krzysztof Staszewski
kierownik produkcji (dodatkowy)
|
||
Jerzy Pyć
kierownik produkcji (dodatkowy)
|
||
Marek Sienkiewicz
kierownik produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Wojciech Malajkat
Roman Natorski
|
7,5
|
|
Liza Machulska
Anna, żona Jerzego
|
||
Paul Barge
Jerzy Malecki
|
||
Jan Peszek
Delekta, wiceminister spraw zagranicznych
|
7,2
|
|
Bogusław Sobczuk
Lipert, sekretarz pana Jerzego
|
7,0
|
|
Krzysztof Majchrzak
Zdzisio Grębosz, złodziej
|
7,5
|
|
Beata Tyszkiewicz
Matka Romana
|
7,7
|
|
Alina Janowska
Gręboszowa, matka Zdzisia
|
7,5
|
|
Cezary Pazura
Małyszko, bandzior pana Jerzego
|
7,7
|
|
Ryszard Rynkowski
„Fuks”, bandzior pana Jerzego
|
||
Tomasz Mędrzak
Jan Ramus, kolega Romana z czasów licealnych, człowiek pana Jerzego
|
7,0
|
|
Wojciech Wysocki
Piotr Preuss, kompozytor
|
7,2
|
|
Piotr Machalica
Rafał Salamon, realizator nagrań
|
7,1
|
|
Maciej Stuhr
Maciek, małolat, kolega Romana
|
6,9
|
|
Elżbieta Zającówna
Krystyna, była żona Romana, aktorka
|
||
Marek Kondrat
Marek, aktor grający księcia Poniatowskiego
|
8,2
|
|
Jerzy Matula
Reżyser filmu o księciu Poniatowskim
|
6,0
|
|
Janusz Pawłowski
Operator filmu o księciu Poniatowskim
|
||
Nikodem Wołk-Łaniewski
Dźwiękowiec filmu o księciu Poniatowskim
|
||
Edward Linde-Lubaszenko
Płk Petrykus, wysoki oficer policji
|
7,5
|
|
Magdalena Wójcik
Agnieszka, córka pana Jerzego
|
6,8
|
|
Krzysztof Jaroszyński
Halaj, dziennikarz telewizyjny
|
||
Marian Glinka
Bunio, człowiek pana Jerzego
|
||
Marek Barbasiewicz
Bjoern Thoreel, Szwed zamawiający muzykę u Preussa
|
7,0
|
|
Gilles Castegnaro
Grablou, jubiler kupujący brylanty od Ramusa
|
||
Andrzej Konic
Senator, znajomy pana Jerzego
|
||
Olivier Achard
Tuffigo
|
||
Arkadiusz Bazak
Kwieciński, prezes telewizji
|
7,5
|
|
Paweł Wawrzecki
Grzesio, adwokat, „przyjaciel” Romana
|
7,2
|
|
Andrzej Grabarczyk
Sekretarz Delekty
|
6,9
|
|
Ryszard Kotys
Policjant aresztujący Romana
|
7,4
|
|
Bogusław Semotiuk
Policjant przy przesłuchaniu Romana
|
||
Piotr Chodzeń
Belmond, asystent Salamona
|
||
Robert Rogalski
Chan tatarski
|
||
Marek Nowowiejski
Współwięzień Zdzisia Grębosza
|
||
Barbara Sołtysik
Kobieta w samochodzie
|
6,0
|
|
Leonard Pietraszak
Jerzy Malecki (głos)
|
7,6
|
|
Janusz Bukowski
Policjant na Okęciu (niewymieniony w czołówce)
|
7,4
|
|
Krzesimir Dębski
Kompozytor w studio nagrań (niewymieniony w czołówce)
|
||
Antonina Girycz
Teściowa Agnieszki (niewymieniony w czołówce)
|
7,1
|
|
Krzysztof Gordon
Por. Siwy, prowadzący śledztwo w sprawie śmierci Delekty (niewymieniony w czołówce)
|
||
Anna Jurksztowicz
Gość na weselu Agnieszki (niewymieniony w czołówce)
|
||
Ewa Kania
Żona Petrykusa (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Aleksander Mikołajczak
Mężczyzna na Okęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Stanisław Modliński
Recepcjonista na Okęciu (niewymieniony w czołówce)
|
||
Zdzisław Rychter
Oficer Straży Granicznej na Okęciu (niewymieniony w czołówce)
|
8,5
|
|
Tomasz Sianecki
Dziennikarz radia „W” na konferencji prasowej Delekty (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Zdjęcia | Ocena | |
Janusz Gauer |
6,0
|
|
Zbigniew Gustowski
(asystent)
|
||
Jacek Śliwa
(zdjęcia podwodne)
|
||
Lech Zielaskowski
(zdjęcia lotnicze)
|
||
Michel Zarebski
(pomoc techniczna)
|
||
Eric Sacher
(pomoc techniczna)
|
||
Jacques Frajabue
(pomoc techniczna)
|
||
Ludovic Frajabue
(pomoc techniczna)
|
||
Mario d'Orio
(pomoc techniczna)
|
||
Alain Benoît
(pomoc techniczna)
|
||
Tadeusz Ostrowski
(pomoc techniczna)
|
||
Dariusz Rosiecki
(pomoc techniczna)
|
||
Mirosław Bielecki
(pomoc techniczna)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Krzesimir Dębski | ||
Kostiumy | Ocena | |
Małgorzata Obłoza |
7,0
|
|
Daniel Hechter-Vog
(Liza Machulska, Paul Barge, Bogusław Sobczuk)
|
||
Galina Uvarova
(Moskwa)
|
||
Mirosława Czajka
(asystent)
|
||
Robert Przybysz
(garderoba)
|
||
Agnieszka Maszczyk
(garderoba)
|
||
Anna Siłak
(garderoba) (Moskwa)
|
||
Montaż | Ocena | |
Jadwiga Zajiček |
7,0
|
|
Michel Patient
(Francja)
|
||
Christian Fuin
(Francja)
|
||
Maria Mendel
(asystent)
|
||
Anna Staśkiewicz
(asystent)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Krzesimir Dębski
dyrygent
|
||
Krzesimir Dębski
wykonawca muzyki
|
||
Anna Jurksztowicz
wokalista
|
||
Charakteryzacja | Ocena | |
Anna Lewandowska
charakteryzator
|
||
Jolanta Madejska
charakteryzator (asystent)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Dorota Ignaczak
scenograf
|
||
Valentin Gidulyanov
scenograf (Moskwa)
|
6,0
|
|
Andrzej Holc
scenograf (dodatkowy)
|
||
Małgorzata Kolbow
scenograf (dodatkowy)
|
||
Adam Magajewski
scenograf (dodatkowy)
|
||
Teresa Gałkowska
dekorator wnętrz
|
||
Piotr Giebartowski
rekwizytor
|
||
Ryszard Jabłoński
rekwizytor
|
||
Jan Szwagrzyk
główny konstruktor dekoracji
|
||
Mieczysław Bomba
główny konstruktor dekoracji
|
||
Mirosław Mentcel
projektant graficzny
|
||
Witold Popiel
malarz
|
||
Kamil Sipowicz
malarz
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Nikodem Wołk-Łaniewski
dźwięk
|
||
Michel Barlier
operator dźwięku
|
||
Paweł Gniado
operator dźwięku (dodatkowy)
|
||
Bogusław Nowak
imitator dźwięku
|
||
Piotr Pacholski
technik dźwięku
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Janusz Bykowski
pirotechnik
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Piotr Obłoza
mistrz oświetlenia
|
||
Jerzy Tomczuk
oświetlenie
|
||
Roman Banderowicz
oświetlenie
|
||
Lechosław Kolendowicz
oświetlenie
|
||
Włodzimierz Wróblewski
oświetlenie
|
||
Janusz Kasprzak
fotosista
|
||
Martín Bruno
fotosista
|
||
Jerzy Hoffman
konsultant (charakteryzacja) (sceny tatarskie)
|
7,6
|
|
Wojciech Tomasz Biernawski
konsultant (militaria) (kostiumy)
|
||
Paweł Grabarczyk
konsultant (militaria) (kostiumy)
|
7,0
|
|
Bogusław Sobczuk
konsultant (konie)
|
7,0
|
|
Krzysztof Kotowski
konsultant (sceny kaskaderskie)
|
||
Christian Portron
organizacja produkcji
|
||
Martine Breheret
organizacja produkcji
|
||
Alain Lavit
organizacja produkcji
|
||
Laure Brunschwig
organizacja produkcji
|
||
Andrzej Cebula
kierownik planu
|
||
Marek Pląsek
dyżurny planu
|
||
Kamila Zys
sekretariat planu
|
||
Bożenna Mrówczyńska
sekretariat produkcji
|
||
Małgorzata Przedpełska-Bieniek
konsultant (muzyka)
|
||
Jacek Jeleń
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…