Krwawy trop 2006

Blood Trails

Anna wychodzi z koleżankami na imprezę. Poznaje tam Chrisa i po dobrej zabawie w klubie, postanawia iść z nim do łóżka. Następnego dnia ogarniają ją za to wyrzuty sumienie. Aby poprawić sobie samopoczucie, proponuje wiec swojemu chłopakowi, wspólną wycieczkę rowerową. W jej trakcie nie wiadomo skąd, pojawia się Chris i morduje… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 7 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Ben Price
jako Chris
Tom Frederic
jako Michael
Christian Heiner Wolf
jako Policjant
Maximilian Boxrucker
jako Policjant
Kurt Rauscher
jako Pracownik leśny

Fabuła

Anna wychodzi z koleżankami na imprezę. Poznaje tam Chrisa i po dobrej zabawie w klubie, postanawia iść z nim do łóżka. Następnego dnia ogarniają ją za to wyrzuty sumienie. Aby poprawić sobie samopoczucie, proponuje wiec swojemu chłopakowi, wspólną wycieczkę rowerową. W jej trakcie nie wiadomo skąd, pojawia się Chris i morduje Michaela. Teraz samotna Anna musi uciekać by ratować życie. A droga jest bardzo niebezpieczna. Asmodeusz

Gatunek
Thriller
Słowa kluczowe
morderstwo, zdrada, morderca, rower zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006 (świat), 2007-01-24 (dvd)
Kraj produkcji
Niemcy
Czas trwania
87 minut

Recenzje

Filmowi zabrakło jednej podstawowej rzeczy - dobrej pierwszoplanowej roli. 5
  • 2006-09-26
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Bardzo brutalny film. Zdecydowanie od lat 18. Brutalność została ukazana w tym filmie bardzo realistycznie. Niektóre produkcje hollywoodzkie z ich bajkową brutalnością mają się nijak do prawdziwych scen walki, krwi i cierpienia pokazywanych czasami w relacjach z zamachów bombowych lub różnych wojen czy konfliktów zbrojnych w serwisach informacyjnych. Ból i cierpienie ukazane w tym filmie oddziałują na widza tak, jakby oglądał prawdziwe sceny przemocy.

Zło jest ukazane w bardzo naturalny sposób. Mordercą nie jest zmutowany potwór (Creep, Wrong Turn itp.), lecz normalnie wyglądający mężczyzna. Inteligentny, przystojny, elokwentny.

Filmowi zabrakło jednej podstawowej rzeczy - dobrej pierwszoplanowej roli. Rebecca Palmer zagrała słabo. Bardzo słabo, nienaturalnie i sztucznie. Ileż ona niepotrzebnych, momentami irytujących widza, wydała okrzyków złości i rozpaczy jadąc na swym rowerze. Zdecydowanie za dużo tego było. Głównie z powodu jej słabej gry film ma tak niskie noty.

Scenariuszowi też można co nieco zarzucić. Niektóre decyzje podejmowane przez bohaterkę są nielogiczne dla widza. Mając możliwość dotarcia do miasta wykazuje się olbrzymią, nielogiczną i irracjonalną dla widza odwagą by wrócić na miejsce zbrodni.

Muzyki i efektów dźwiękowych w tym filmie praktycznie nie ma. Są za to bardzo długie chwile ciszy. Ktoś kto rozpocząłby oglądanie filmu w takim momencie, zapewne szybko poczułby irytację z tego powodu.

Film jest niskobudżetowy. W całym filmie wystąpiło 8 osób. W tym chyba pięciu Niemców. By było jeszcze taniej zatrudniono dwóch (drwale w lesie), którzy nie znali angielskiego, więc nic nie mówili. Wskazywali tylko rękoma, jakby byli niemowami. Wyglądało to nienaturalnie i zabawnie.

3 z 5 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Avatar square 200x200

natallja 2006-09-30

Niestety ale ten film mi sie nie spodobal za bardzo… – Aktorzy sa fatalni,plus to dobry pomysl na scenariusz tego filmu szkoda ze nie dopracowany,jakis dziwny ten film,sztywny…

Współtworzą