1408

7,0
Znany pisarz, Mike Enslin (Cusack) wierzy jedynie w to, co zobaczy na własne oczy. Napisał masę bestsellerów, w których podważa obecność zjawisk paranormalnych w większości niesławnych, nawiedzanych domów rozrzuconych po całym świecie, w których rzekomo grasują duchy. Nie udało mu się nigdzie znaleźć dowodu na życie ...po życiu. Jego niewzruszone przekonanie będzie jednak musiało ulec zmianie, gdy bohater ze względu na swój ostatni projekt "Dziesięć nocy w pokojach hotelowych nawiedzanych przez duchy" wynajmie apartament w cieszącym się zła sławą Dolphin Hotel. Lekceważąc ostrzeżenia dyrektora hotelu (Jackson), pisarz zamieszka w nawiedzanym pokoju, który stoi pusty od lat. Inna opowieść byłaby zapewne po prostu straszna, ale tutaj – jak we wszystkich książkach Kinga – bohater musi najpierw przeżyć duchową przemianę i ze skrajnego sceptycyzmu przejść na pozycje gorącej wiary. A przede wszystkim ...przetrwać noc.
Obsada i ekipa
  • Kate Walsh miała zagrać rolę Lilly, jednak ze względu na konflikt terminarza z serialem Chirurdzy musiała zrezygnować z roli. Jej miejsce zajęła Mary McCormack.
  • Keanu Reeves miał zagrać główną rolę w tym filmie.
Pozostałe
  • Mary McCormack była w ciąży w trakcie realizacji filmu. Dlatego na większości ujęć z jej udziałem jest pokazywana powyżej pasa.
  • Mike przez cały film ma na nogach te same buty, niezależnie od tego, gdzie się znajduje w scenie.
  • To drugi występ Johna Cusacka w filmowej adaptacji Stephena Kinga. Pierwszą był film Stań przy mnie.
Więcej informacji

Proszę czekać…