Ulice strachu 1998

Urban Legend

Każdy zna opowieści o zabójcy, który czyha na swe ofiary w ich własnych domach, albo o szaleńcu z siekierą ukrytym na tylnym siedzeniu samochodu. Kiedy jednym z amerykańskich akademików wstrząsa seria tajemniczych zgonów, studentka Natalie (Alicia Witt) zaczyna podejrzewać, że ktoś wziął sobie poważnie do serca niesamowite… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Obsada Zobacz pełną obsadę

Alicia Witt
jako Natalie Simon
Jared Leto
jako Paul Gardener
Rebecca Gayheart
jako Brenda Bates
Michael Rosenbaum
jako Parker Riley
Loretta Devine
jako Reese Wilson
Tara Reid
jako Sasha Thomas
Joshua Jackson
jako Damon Brooks
Danielle Harris
jako Tosh Guaneri
Natasha Gregson Wagner
jako Michelle Mancini
John Neville
jako Dean Adams
Julian Richings
jako Woźny
Stephanie Anne Mills
jako Felicia

Fabuła

Każdy zna opowieści o zabójcy, który czyha na swe ofiary w ich własnych domach, albo o szaleńcu z siekierą ukrytym na tylnym siedzeniu samochodu. Kiedy jednym z amerykańskich akademików wstrząsa seria tajemniczych zgonów, studentka Natalie (Alicia Witt) zaczyna podejrzewać, że ktoś wziął sobie poważnie do serca niesamowite opowieści i postanowił wprowadzić je w czyn. Koledzy Natalie, lojalna Brenda (Rebecca Gayheart), ambitny młody dziennikarz Paul (Jared Leto) i żartowniś Damon (Joshua Jackson) nie dają jej wiary, twierdząc że wszystkie wypadki są wynikiem zbiegów okoliczności. Kiedy Natalie za bardzo zbliży się do poznania prawdy, przekona się, że może stać się następna ofiarą szaleńca... Anonimowy

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, zemsta, deszcz, ciemność zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1998-09-25 (świat)
Kraj produkcji
Francja, USA
Inne tytuły
Urban Legends (USA) (tytuł roboczy)
Mixed Culture (tytuł niezdefiniowany)
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
99 minut
Budżet
14 000 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 3

Solarie 2009-07-19 6

Hm… – Niezły slasher…
SPOILER!!! – Nie czytać, jeśli ktoś nie oglądał.
Podobało mi się, że to kobieta tym razem była mordercą, a nie jak to zawsze bywa mężczyzna… To akurat był ogromny moment zaskoczenia. Film oglądało się naprawdę przyjemnie. 6/10 niezły slasher.

Timothy 2008-04-17

fantastyczny slasher, polecam! – naprawdę świetny! cechują go tajemniczość, mroczność, tożsamość zabójcy no i w ogóle. no i oczywiście o plejadzie gwiazd wspominać nie trzeba, chodź napomnę:

mamy tu Jareda Leto z "Requiem dla snu", Tarę Reid z "American Pie" (1, 2), Rebeccę Gayheart z "Krzyku 2", Roberta Englunda z "Koszmaru" (Freddy Krueger i wszystko jasne;)), Danielle Harris z "Halloween" (4, 5, 9), Alicię Witt z "Miasteczka Twin Peaks" i "Diuny" Lyncha, Brada Dourifa z "Child’s Play" (Laleczka Chucky;)), Joshua Jackson z "Jeziora marzeń" i Michael Rosenbaum jako Lex z "Tajemnic Smallville":)

polecam fanom slasherów, jeżeli komuś się "Krzyk" podobał, na tym filmie się nie zawiedzie.

maaadz Timothy 2009-03-18

Jak dla mnie,to film dosyć przeciętny. Oczywiście,można wykorzystać go w nudny,pochmurny wieczór,ale uwaga!: w pojedynkę. W parach lub grupach nic was nie przerazi i wynudzicie się jak mopsy.

Współtworzą