Władca życzeń 1997

Wishmaster
Film

Przed wiekami potężny mag tworzy kryształ, w którym więzi zbierającego ludzkie dusze dżina. Po latach zamknięcia w posągu, opal zostaje odnaleziony, a uwolniony dżin raz jeszcze próbuje przyzwać swoją rasę z otchłani. By mu się to udało wystarczy kilku naiwnych, którzy poproszą go o spełnienie swoich życzeń.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Andrew Divoff
jako Dżin / Nathaniel Demerest
Tammy Lauren
jako Alexandra Amberson
Robert Englund
jako Raymond Beaumont
Chris Lemmon
jako Nick Merritt
Wendy Benson-Landes
jako Shannon Amberson
Tony Crane
jako Josh Aickman
Ricco Ross
jako Por. Nathanson
Jenny O'Hara
jako Prof. Wendy Derleth
Ted Raimi
jako Ed Finney
Tom Kendall
jako Etchison, doker
George 'Buck' Flower
jako Bezdomny
Reggie Bannister
jako Farmaceuta

Przed wiekami potężny mag tworzy kryształ, w którym więzi zbierającego ludzkie dusze dżina. Po latach zamknięcia w posągu, opal zostaje odnaleziony, a uwolniony dżin raz jeszcze próbuje przyzwać swoją rasę z otchłani. By mu się to udało wystarczy kilku naiwnych, którzy poproszą go o spełnienie swoich życzeń. Asmodeusz

Gatunek
Fantasy, Horror
Słowa kluczowe
krew, strach, demon, magia zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1997-09-17 (świat), 2001-11-22 (dvd)
Wytwórnia
Image Organization
Pierre David
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Wes Craven's Wishmaster (Finlandia) (tytuł video)
Czas trwania
90 minut
Budżet
5 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Wpadka

W czasie sceny przyjęcia, kobieta w zielonej sukni leży martwa na podłodze, a kilka scen dalej można ją zauważyć w tłumie wybiegającym z budynku. zobacz więcej

Komentarze do filmu 3
LakiLou 9

Co prawdą nie jest on jakiś przełomowy czy rewelacyjny, ale już sam koncept tego filmu mnie kupił. Za pomysłem również musi iść wykonanie i w tym wypadku jak najbardziej tak było. Został zrealizowany świetnie, a sam początek jak i końcówka to wręcz czysty surrealizm. To co się dzieje wtedy na ekranie ciężko opisać słowami, co jednak najważniejsze potrafi to nawet dzisiaj zrobić ogromne wrażenie, biorąc pod uwagę rok produkcji. Na koniec jeszcze muszę wspomnieć o aktorze wcielającego się w Dżina, bo wykonał on kawał świetnej roboty.

WuJot

Bardzo dobry – Kultowy film, który odkopałem przypadkowo po kilkunastu latach. Bardzo dobry. Już dawno się tak nie ubawiłem na filmie. Szkoda, że już nie kręcą takich filmów. W obecnych czasach, jak film nie ma gigantycznego budżetu, to ma trudności z wybiciem się do szerszej publiczności. Ale Władcę Życzeń polecam.

Asmodeusz 7

jeden jedyny pozytywny – Pierwszy i jedyny z serii, który można obejrzeć, plus to sam pomysł, rewelacyje potwork oraz sceny gorei i oczywiśćie pełna gwiazdeczek obsada

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
amondemon76
90 pkt.
2
jacks
67 pkt.
3
kaskader
34 pkt.
4
Asmodeusz
17 pkt.
5
PSchem
9 pkt.
6
dkg
8 pkt.
7
eliza
5 pkt.
8
agata
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…