Ekspres Von Ryana 1965

Von Ryan's Express

Fikcyjna opowieść z czasów II Wojny Światowej. Grupa więźniów obozu jenieckiego ucieka pociągiem towarowym z Niemiec do neutralnej Szwajcarii. Ucieczką kieruje początkowo rozsądny oficer grany przez Trevora Howarda. Zostaje jednak pozbawiony dowództwa przez zdecydowanego na wszystko pułkownika.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Frank Sinatra
jako Płk Joseph L. Ryan
Trevor Howard
jako Mjr Eric Fincham
Raffaella Carrà
jako Gabriella
Brad Dexter
jako Sierż. Bostick
Sergio Fantoni
jako Kpt. Oriani
John Leyton
jako Orde
Edward Mulhare
jako Costanzo
Wolfgang Preiss
jako Mjr Von Klemment
James Brolin
jako Szer. Ames
John Van Dreelen
jako Płk Gortz
Adolfo Celi
jako Battaglia
Vito Scotti
jako Włoski inżynier kolei

Fabuła

Fikcyjna opowieść z czasów II Wojny Światowej. Grupa więźniów obozu jenieckiego ucieka pociągiem towarowym z Niemiec do neutralnej Szwajcarii. Ucieczką kieruje początkowo rozsądny oficer grany przez Trevora Howarda. Zostaje jednak pozbawiony dowództwa przez zdecydowanego na wszystko pułkownika. Anonimowy

Gatunek
Wojenny, Przygodowy

Szczegóły

Premiera
1965-06-23 (świat)
Wytwórnia
Twentieth Century Fox Film Corporation
P-R Productions Picture
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
117 minut
Budżet
5 760 000 USD

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

majak01 2008-09-05 8

Bardzo dobry… – Nie spodziewałem sie tak wiele po tym filmie, w sumie to nawet nie wiedziałem czego się spodziewać. Jestem pod dużym wrażeniem. Zdecydowanie wart polecenia obraz, bardzo dobre aktorstwo, humor na wysokim poziomie, brak zastoju akcji- cały czas coś się dzieje. Frank Sinatra udowadnia swoje umiejetności… POLECAM!
8/10

drfalck majak01 2008-09-05

Faktycznie film nie zły. Trochę sięgo obawiałem bo z tego co widziałem w obsadzie sami włosi byli, ale nie był to zły film. Co mnie zaskoczyło najbardziej?! – To muzyka! Najpierw myślałem ze to Rambo II leci bo prawie identyko muzyka leciala na początku, ale potem pokazał sie napis -muzyka Jerry Goldsmith, ten sam co do Rambo , więc byłem już w domu. Poprostu skopiował swoja własną muze, trodzxkę ją zmienił i gotowe. Dobrze że Canal+ puszcza czasem takie stare filmy. :)

Współtworzą