Fitzcarraldo 1982

Szalony inżynier marzy o zbudowaniu opery w sercu amazońskiej dżungli.

Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 24 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Klaus Kinski
jako Brian Sweeney Fitzgerald - "Fitzcarraldo"
Claudia Cardinale
jako Molly
José Lewgoy
jako Don Aquilino
Paul Hittscher
jako Kapitan
Grande Otelo
jako Zawiadowca stacji
Peter Berling
jako Dyrektor opery
David Pérez Espinosa
jako Wódz Indian
Ruy Polanah
jako Rubber Baron
Leoncio Bueno
jako Policjant
William Rose
jako Notariusz

Fabuła

Fitzcarraldo owładnięty jest obsesyjną myślą o stworzeniu europejskiej opery w amazońskiej dżungli, by mieszkańcy Iguitns mogli poznać dzieła Verdiego. Aby sfinansować swoje marzenie podejmuje się kilku zuchwałych pomysłów. Gdy oba przedsięwzięcia - kolej transandyjska i fabryka lodu upadają, decyduje się zdobyć pieniądze w sposób sprawdzony i dołącza do pogardzanych przez siebie właścicieli kauczuku. Fitzcarraldo wyrusza na ekspedycję po Amazonce statkiem ''Molly Adria''. Aby pokonać miejsca nie do przebycia postanawia przenieść parowiec drogą lądową. Gdy statek zostaje rozbity, marzenia Fitzcarralda o operze stają się nierealne. opis dystrybutora

Gatunek
Przygodowy, Dramat

Szczegóły

Premiera
1982-03-04 (świat)
Kraj produkcji
Peru, RFN
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
156 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

bizarre 2015-06-22 9

9/10 – Werner Herzog to szaleniec, a "Fitzcarraldo" to szalony film. Kinski w tytułowej roli to jedna z najlepszych kreacji jakie widziałem, moim zdaniem był lepszy niż jako Aguirre, chociaż bez takich fajerwerków. Świetne sportretowanie obsesji.
Film długo się rozpędza, właściwie przez pierwszą godzinę wchodzi na właściwe tory, ale z drugiej strony pozwala to na wejście w ten specyficzny niemiecko-amazoński klimat. Fabuła to jedna wielka przygoda, ale wielbicieli typowego kina przygodowego "Fitzcarraldo" raczej znudzi i zmęczy.
Myślę, że to jeden z filmów, które powinien zobaczyć każdy, dla Kinskiego, dla Herzoga i po to, by zobaczyć, że bez efektów specjalnych, bez żadnego CGI można robić naprawdę niewiarygodne rzeczy.

mecaz 2015-01-12 8

8/10 – Piękny film o marzeniach i o prawdziwej miłości, tym razem do opery :) Klaus Kinsky wspaniale przekazał emocje Fitzcarraldo – optymisty ponad wszystko, a Claudia Cardinale doskonale zagrała rozsądną kobietę, która kocha i w każdej sytuacji jest oparciem dla swojego mężczyzny.

Współtworzą