Uwolnić orkę 6.4

Kiedy chłopiec dowiaduje się, że ukochana orka ma zostać zabita przez właścicieli akwarium, ryzykuje wszystko, by uwolnić ssaka.

Obsada

Reżyseria
Średnia
Simon Wincer -
Jim Van Wyck (asystent) -
Mark Cotone (asystent) -
Lisa C. Satriano (asystent) -
Alisa Statman (asystent) -
Henryka Biedrzycka (polski dubbing) -
Scenariusz
Średnia
Keith Walker (również) (historia) -
Corey Blechman -
Krystyna Uniechowska-Dębińska (polskie dialogi) -
Producenci
Średnia
Jennie Lew Tugend producent -
Lauren Shuler Donner
producent
7.0
Richard Donner
producent wykonawczy
7.3
Arnon Milchan
producent wykonawczy
-
Penelope L. Foster współproducent -
Mark Marshall współproducent -
Douglas C. Merrifield współproducent -
Richard Solomon współproducent -
Jim Van Wyck współproducent -
Héctor López kierownik produkcji -
Charles Skouras III kierownik produkcji -
Romuald Cieślak kierownik produkcji (polski dubbing) -
Aktorzy
Średnia
Jason James Richter
Jesse
-
Norbert Jonak
Jesse (polski dubbing)
-
Lori Petty
Rae Lindley
8.0
Katarzyna Tatarak
Rae Lindley (polski dubbing)
7.0
Jayne Atkinson
Annie Greenwood
-
Renata Dobrowolska Annie Greenwood (polski dubbing) -
August Schellenberg
Randolph Johnson
7.0
Dariusz Odija
Randolph Johnson (polski dubbing)
7.0
Piotr Zelt
Glen Greenwood (polski dubbing)
6.5
Michael Madsen
Glen Greenwood
7.3
Michael Ironside
Dial
7.0
Richard Riehle
Wade
7.0
Mykelti Williamson
Dwight Mercer
4.7
Janusz Wituch
Dwight Mercer (polski dubbing)
9.5
Michael Bacall
Perry
7.0
Danielle Harris
Gwenie
6.5
Isaiah Malone Vector -
Mickey Gaines Kelner -
Willis Van Dusen On sam -
Tom Lasswell Brody -
Moultrie Patten Bezdomny -
Ed Murphy Bezdomny -
Betsy Toll Przechodzień -
Rob Sample Przechodzień -
Merrilyn Jones Przechodzień -
Justin R. Hall Pracownik z akwarium -
Robert M. Duque Pracownik z akwarium -
Sam Samson Pracownik z akwarium -
Jim Michaels Spiker -
Erik L. Nelson
(niewymieniony w czołówce)
6.0
Jarosław Boberek
(polski dubbing)
7.1
Piotr Wyszomirski (polski dubbing) -
Leszek Abrahamowicz
(polski dubbing)
10.0
Robert Czebotar
(polski dubbing)
6.5
Jacek Sołtysiak
(polski dubbing)
-
Simos Kalivas Pracownik parku rozrywki (niewymieniony w czołówce) -
Zdjęcia
Średnia
Robbie Greenberg
(kierownik zdjęć)
-
Robin Alan Knight (główna pomoc techniczna) -
Sunny Johnson (pomoc techniczna) -
John T. Martin (pomoc techniczna) -
Daryl Steinkopf (pomoc techniczna) -
Kompozytorzy
Średnia
Basil Poledouris -
Greig McRitchie (muzyka dodatkowa) (niewymieniony w czołówce) -
Kostiumy
Średnia
April Ferry -
Alexandria Forster (nadzorca kostiumów) -
Montaż
Średnia
O. Nicholas Brown -
Agnieszka Kołodziejczyk (polski dubbing) -
Brett Carroll (asystent) -
Bryan H. Carroll (asystent) -
Robert W. Hedland (asystent) -
Charakteryzacja
Średnia
Pamela S. Westmore nadzorca charakteryzacji -
Whitney James główny charakteryzator -
Cheri Ruff fryzjer -
Scenografia
Średnia
Charles Rosen scenograf -
Diane Yates dyrektor artystyczny -
Christopher Amy główny rekwizytor (asystent) -
Bruce J. Gfeller koordynator konstrukcji -
René Marquéz główny rekwizytor (asystent) -
Erik L. Nelson
główny rekwizytor
6.0
Michael Ruby malarz -
David Russell scenopis obrazkowy -
Taylor Yingling stolarz -
Benjamin Hayden rekwizytor (niewymieniony w czołówce) -
Dźwięk
Średnia
David Behle operator dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Tim Chau projektant dźwięku -
Tim Chau nadzorujący montaż dźwięku -
Jim Hilton mikser -
William Jacobs montaż dźwięku -
Dorota Błaszczak dźwięk (polski dubbing) -
Jeff Clark montaż dźwięku -
Nils C. Jensen montaż dźwięku -
Billy King mikrofoniarz -
Mary Jo Lang mikser imitacji -
John Roesch imitator dźwięku -
Greg P. Russell mikser ponownego nagrania -
Charles Ewing Smith montaż dźwięku -
Alicia Stevenson imitator dźwięku -
Elliot Tyson mikser ponownego nagrania -
Bernard Weiser montaż efektów dźwiękowych -
Albert Gasser montaż efektów dźwiękowych -
Peter Tomaszewicz montaż dźwięku -
Jack Keller operator dźwięku (niewymieniony w czołówce) -
Thomas Milano montaż muzyki -
Efekty specjalne
Średnia
Walt Conti nadzorca efektów specjalnych -
Thomas R. Ward efekty specjalne -
Pozostała Ekipa
Średnia
Lynda Gordon dobór obsady -
Judy Taylor dobór obsady -
Jake Lombard kaskader -
Larry McConkey
operator steadicam
-
Cynthia Pusheck
kamerzysta (asystent)
-
John C. Wash nadzorca efektów wizualnych -
Dennis Scott koordynator kaskaderów -
Debi Derryberry
kaskader (niewymieniony w czołówce)
6.0
Dan Plum kaskader -
Eric Sugden kaskader -
Matthew E. Alper kamerzysta (asystent) -
Ron Batzdorff fotosista -
Scott Fieldsteel mistrz oświetlenia -
Daniel C. Gold kamerzysta (asystent) -
Lisa Guerriero kamerzysta (asystent) -
Conrad W. Hall operator kamery -
Kyle T. MacDowell elektryk -
Jim Plannette oświetlenie -
Dennis Smith operator steadicam -
Neil Toussaint kamerzysta (asystent) -
Karl Linde kamerzysta (asystent) (niewymieniony w czołówce) -
Megann Ratzow dobór obsady (Portland) (niewymieniony w czołówce) -
Basil Poledouris
dyrygent
-
Gary Gillingham księgowy produkcji -
Elsa Hermoso księgowy produkcji (Meksyk) -