Czarna lista 6.9

Serial Czarna lista opowiada o byłym agencie specjalnym Raymondzie „Redzie” Reddingtonie (w tej roli James Spader), jednym z najbardziej poszukiwanych przez FBI kryminalistów, pośredniczącym w największych aferach kryminalnych na świecie, przez wielu znanym jako „Concierge przestępczości”. Niespodziewanie „Red” oddaje się w ręce FBI składając nietypową ofertę współpracy – pomoże FBI, ale będzie rozmawiał wyłącznie z Elizabeth „Liz” Keen.

Odcinki

Sezony

Pilot 1x1

NBC 13-09-24 (USA), AXN 13-10-24 (Polska)

Raymond Reddington – znany jako „Red” i poszukiwany przez wiele lat przez FBI przestępca – rozpoczyna pracę dla federalnej agencji. Ma tylko jeden warunek: chce rozmawiać wyłącznie z Elizabeth Keen.

Wolny strzelec (nr 145) 1x2

Red i Elizabeth, przy wsparciu agenta FBI i Resslera, rozpoczynają poszukiwania mordercy, znanego jako „The Freelancer”. Elizabeth zastanawia się, co zrobić z należącym do Toma pudełkiem.

Wujing (nr 84) 1x3

Gdy Elizabeth zaczyna badać sprawę Toma, Red i agenci FBI rozpoczynają poszukiwania chińskiego szpiega, który współpracował wcześniej z Redem.

Kucharz (nr 161) 1x4

Gdy kolejny, ważny przestępca – „The Stewmaker” – zaczyna zeznawać w sprawie zniknięcia narkotykowego bossa, Ressler i Red po raz pierwszy muszą ze sobą współpracować.

Kurier (nr 85) 1x5

Trwają poszukiwania kuriera, Roberta Kneppera, ale ani Red, ani agenci FBI nie znają jego wyglądu. Elizabeth wpada na trop planu porwania.

Gina Zanetakos (nr 152) 1x6

Tym razem Red ściera się z piękną kobietą, która, jak się okazuje, jest terrorystką. Tom chce dowieść swojej niewinności, dzieląc się z FBI czymś bardzo istotnym.

Frederick Barnes (nr 47) 1x7

FBI rusza w pogoń za człowiekiem odpowiedzialnym za atak bronią chemiczną w metrze. Konflikt z Tomem sprawia, że relacje między Elizabeth i Redem ulegają pogorszeniu.

Generał Ludd (nr 109) 1x8

Kiedy odtajniona zostaje kolejna osoba z listy, Elizabeth dowiaduje się o wyjątkowo niebezpiecznym planie, który może zagrozić systemowi finansów w państwie. Tom pomaga Elizabeth, gdy ta potrzebuje wsparcia.

Anslo Garrick (nr 16): część 1 1x9

Do tej pory to Red namierzał osoby z tytułowej Czarnej Listy. Tym razem role odwracają się, i mężczyzna jest poszukiwany przez jednego z przestępców. Elizabeth zostaje przyłapana w nietypowym miejscu.

Anslo Garrick (nr 16): część 2 1x10

Anslo Garrick przystawia broń do głowy Dembe’ego. Jeśli Reddington nie poda kodu do skrzynki, Dembe zginie. Aram znajduje źródło zakłóceń w systemie i niszczy je.

Dobry Samarytanin (nr 106) 1x11

Trwają poszukiwania kreta wśród ekipy FBI. Red na własną rękę próbuje dowiedzieć się, kto go zdradził. Seryjny zabójca, „Dobry samarytanin”, znów uderza. Liz dostaje pozwolenie na wzięcie udziału w śledztwie.

Alchemik (nr 101) 1x12

Red informuje resztę zespołu, że „Alchemik” – mężczyzna, który fascynuje się zmianą ludzkiego DNA – dostał zlecenie na ochronę informatora mafii i jego żony. Liz i Tom znów mają problemy w związku, a Ressler zastanawia się, czy pozwolić swojej byłej dziewczynie odejść.

Cypryjska Agencja (nr 64) 1x13

Coraz częściej dochodzi do porwań małych dzieci. Red informuje Liz o istnieniu nielegalnej organizacji adopcyjnej o nazwie „Cyprus Agency”. Liz i Tom sami rozważają adopcję, więc kobieta jest zdeterminowana, by odnaleźć dyrektora organizacji, Owena Mallory’ego.

Madeline Pratt (nr 73) 1x14

Liz pomaga Tomowi pogodzić się z czekającą ich adopcją. Red wyjawia, że Madeline Pratt, kobieta, którą zna z dawnych lat, jest kolejnym celem na czarnej liście. Podczas eleganckiego przyjęcia w ambasadzie Syrii Red przekonuje Liz do wykonania napadu.

Sędzia (nr 57) 1x15

Były asystent prokuratora federalnego zostaje odnaleziony na ulicy 12 lat po tym, jak zaginął. Jest w fatalnym stanie. Red podejrzewa, że stał za tym Sędzia, tajemnicza osoba samodzielnie wymierzająca sprawiedliwość urzędnikom, którzy rzekomo niesłusznie skazywali ludzi. Na karę śmierci za zdradę zostaje skazany Alan Ray Rifkin – czy Sędzia ponownie się pojawi, aby ukarać odpowiedzialną za doprowadzenie do egzekucji osobę? W tym samym czasie Tom odrzuca amory Jolene, która twierdzi, że z Liz wcale nie łączy go miłość.

Mako Tanida (nr 83) 1x16

Mako Tanida ucieka z japońskiego więzienia i w ramach zemsty zabija agenta FBI. Gdy następny członek FBI zostaje odnaleziony martwy, Ressler martwi się, że może być kolejnym celem mściciela. Podczas próby udania się w bezpieczne miejsce rozegra się dramat, który sprawi, że Ressler poprzysięgnie odwet na Mako, pomimo ostrzeżeń ze strony innych agentów. Podczas akcji poprosi o pomoc Bobby’ego, starego znajomego z FBI. Na jaw wyjdzie jednak, że Bobby ma pewną mroczną tajemnicę. Tymczasem Lucy i Tom omawiają plan, dzięki któremu mogliby zbliżyć się do Reda, a Raymond wysyła płatnego zabójcę o pseudonimie „Cowboy”, aby odnalazł Toma i Lucy.

Ivan (nr 88) 1x17

Programista pracujący dla N.S.A. (Agencja Bezpieczeństwa Krajowego) ginie w wypadku samochodowym. Szybko okazuje się, że nie była to jednak zwykła kolizja – jego auto padło ofiarą ataku hakerskiego. Gdy zostaje odkryte, że martwy pracownik brał udział w pracach nad tajnym projektem Skeleton Key, Red zaczyna podejrzewać, że za wszystkim stoi rosyjski haker, Ivan. Trop prowadzi jednak do ucznia liceum, Harrisona Lee. Tymczasem Liz bada sprawę zaginięcia Lucy i poznaje prawdę na temat Toma; zrozpaczona zwraca się do Reda o wsparcie.

Milton Bobbit (nr 135) 1x18

Red wraz z zespołem szukają likwidatora szkód, za którego namową ludzie stają się zabójcami do wynajęcia; Liz i Red starają się odkryć sekrety Toma.

Bracia Pavlovich (nr 119-122) 1x19

Zdaniem Reda (James Spader) szykuje się nowa operacja braci Pavlovich, którzy specjalizują się w uprowadzaniu wysoko postawionych osób. Podczas gdy reszta zespołu stara się ochronić następny cel braci, Red ma dla nich swoje własne zlecenie. Natomiast Liz (Megan Boone) cierpliwie próbuje odkryć prawdę o Tomie (Ryan Eggold).

Kingmaker (nr 42) 1x20

Polityk z czeskiej Pragi zostaje wrobiony w morderstwo. W efekcie tego wydarzenia ekipa FBI zaczyna tropić osobę zwaną Kingmakerem, przebiegłego stratega, który stoi za sukcesem oskarżonego polityka. W tym samym czasie Liz odkrywa pewien ukrywany przez Reda sekret.

Berlin (nr 8) 1x21

Liz odmawia dalszej współpracy z Redem, gdy poznaje prawdę na temat śmierci swojego ojca. Szukając sposobu na zmuszenie Liz do spotkania, Red przedstawia FBI sprawę, której agencja nie może zignorować. Tymczasem Elizabeth przekazuje FBI to, co wie na temat sekretnego życia Toma.

Berlin (nr 8): Zakończenie 1x22

Po rozbiciu się samolotu z tajemniczym więźniem władze otaczają miasto kordonem i szukają uciekinierów. Red znajduje się pod nadzorem, ale zostaje uwolniony przez Liz, która wie, że dzięki niemu uda się złapać wszystkich podejrzanych. Ich głównym celem staje się zamieszany w tę aferę więzień, Berlin.

Lord Baltimore (nr 104) 2x1

Red kontynuuje swoją batalię w Berlinie i stawia czoła nowemu zagrożeniu, jakim jest niejaki Lord Baltimore. W życiu Reda pojawia się też ważna postać z jego przeszłości. W tym samym czasie Liz próbuje na nowo poukładać swoje życie po tym, jak wyszła na jaw prawdziwa tożsamość Toma.

Monarch Douglas Bank (nr 112) 2x2

Kiedy napadnięty zostaje bank Monarch Douglas, Red korzysta okazji, aby spróbować ukrócić działania tej pralni pieniędzy. Jednak Liz, badając przestępstwo, kwestionuje pobudki partnera. Do ekipy dołącza także nowa postać.

Dr James Covington (nr 89) 2x3

Kiedy znalezione zostaje ciało mężczyzny z wyciętym sercem, Keen i Ressler łączą siły z agentem Navabi w celu rozwikłania sposobu funkcjonowania czarnorynkowej operacji dr. Covingtona. Tymczasem Red stara się wykorzystać nową okazję w Indonezji, co może mieć dla niego nieprzewidziane skutki.

Dr Linus Creel (nr 82) 2x4

Gdy kilku nieszkodliwych mieszkańców zostaje zabitych, Red daje Liz cynk, że cała sytuacja może być powiązana z tajemniczym, socjopsychologicznym eksperymentem. W tym czasie Red próbuje przekonać Naomi i jej męża do pewnej propozycji.

Front (nr 74) 2x5

Ekipa namierza grupę ekoterrorystów poszukujących śmiercionośnej broni. W tym samym czasie Elizabeth chce pozbyć się swojego „stróża”, a Red dokonuje manipulacji, aby wytropić pewną szczególną osobę.

Kartel z Mombasy (nr 114) 2x6

Polujący stają się zwierzyną. Gdy wyrzucone zostaje na brzeg ciało pozbawione członków, Elizabeth Keen opowiada Redowi, co wie na temat niebezpiecznego światka kłusowników. Natomiast agent Donald Ressler wyrabia w sobie niebezpieczny nawyk.

Bułat (nr 22) 2x7

Przebiegły zabójca namierza ważnych amerykańskich naukowców po serii morderstw irańskich specjalistów od broni nuklearnej. W tym samym czasie Keen próbuje zbierać informacje wywiadowcze w Berlinie, a Red nawiązuje kontakt z osobą pracującą w furgonetce z jedzeniem.

Grudniowiec (nr 12) 2x8

Berlin wkracza na wojenną ścieżkę z siłami, które sprawiły, że uwierzył w śmierć córki i zesłały go do gułagu. Wśród nich znajdują się urzędnicy na wysokich stanowiskach w Rosji i Stanach Zjednoczonych. Liz ma problemy z zachowaniem w tajemnicy faktu, że Tom siedzi w więzieniu.

Luther Braxton (nr 21) 2x9

NBC 15-02-02 (USA)

Oddział specjalny stara się uratować Reda, który został aresztowany i zabrany do tajnego więzienia. Na miejscu Red spotyka złodzieja, z którym łączy go skomplikowana przeszłość.

Luther Braxton (nr 21): Część 2 2x10

AXN 15-03-12 (Polska)

Cooper, dyrektor FBI, chce ratować swój zespół po tym, jak w tajnym więzieniu rozpętał się chaos. W tym samym czasie złodziej Luther Braxton stara się wejść w posiadanie ściśle tajnych informacji.

Rusłan Denisov (nr 67) 2x11

Oddział specjalny musi ruszyć na ratunek działającemu pod przykrywką agentowi CIA, który został porwany przez separatystów w Uzbekistanie.

Rodzina Kenyonów (nr 71) 2x12

Znika poligamiczny przywódca sekty, na którego posiadłości zakopany został niebezpieczny ładunek.

Łowca jeleni (nr 93) 2x13

Oddział specjalny poszukuje seryjnego zabójcy, który traktuje swoje ofiary jak zwierzynę łowną. Liz stara się nie dopuścić do wykrycia jej sekretu; narastają też podejrzenia, że dojdzie do kolejnego morderstwa.

T. Earl King VI (nr 94) 2x14

Reddington zostaje wciągnięty w morderczą grę z pewną bogatą i wpływową rodziną.

Major (nr 75) 2x15

Gdy Liz zostaje oskarżona o morderstwo, którego nie popełniła, Reddington bierze sprawy w swoje ręce i wyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu Toma.

Tom Keen (nr 7) 2x16

Nowe dowody przeciwko Liz sprawiają, że Reddington i Ressler mają coraz mniej czasu na odnalezienie Toma. Poważna diagnoza spada na oddział jak grom z jasnego nieba.

Projekt Długowieczność (nr 97) 2x17

Makabryczne odkrycie prowadzi Reddingtona i Liz na trop naukowca prowadzącego badania nad nieśmiertelnością. Uczucia Toma wobec Liz mogą ściągnąć na nich zagrożenie.

Vanessa Cruz (nr 117) 2x18

Zadaniem agentów jest śledzenie oszustki, która podaje się za artystkę i nawiązuje kontakty z bogatymi elitami. Tom błaga Liz o pomoc. Red naciska na Liz w sprawie Fulcrum i twierdzi, że tym razem jest to kwestia życia i śmierci.

Leonard Caul (nr 62) 2x19

Red walczy o życie, podczas gdy oddział specjalny szuka tajemniczej osoby z jego przeszłości. Tom przychodzi z pomocą w nieoczekiwany sposób.

Quon Zhang (nr 87) 2x20

Oddział usiłuje rozwiązać sprawę szefa siatki zajmującej się przemytem zwłok. Liz w dalszym ciągu próbuje odkryć prawdę o swojej przeszłości i zacieśnia relację z Tomem.

Karakurt (nr 55) 2x21

Liz i Ressler ścigają rosyjskiego mordercę, który planuje zabójstwo amerykańskiego senatora przy użyciu broni biologicznej. Liz odkrywa zdumiewające fakty o swojej matce.

Tom Connolly (nr 11) 2x22

Reddington i Cooper pomagają Liz odeprzeć fałszywe oskarżenie o morderstwo. Po ujawnieniu tajemnic sprzed lat Liz i Reddington znajdują się na rozdrożu.

Hodowca trolli (nr 38) 3x1

Liz i Red zwracają się o pomoc do mężczyzny z Czarnej listy znanego jako Troll Farmer. Ressler przesłuchuje Coopera. Zostaje porwana wnuczka Dembego.

Marvin Gerard (nr 80) 3x2

Po rozłące Liz i Red znów mogą działać razem. Podczas kolacji czeka ich pełna napięcia konfrontacja z Resslerem, który zdołał ich wytropić. Cooper musi wziąć urlop.

Eli Matchett (nr 72) 3x3

Red i Liz zyskują przewagę nad Cabal dzięki dyrektorowi przedsiębiorstwa rolnego, który zajmuje się praniem brudnych pieniędzy organizacji.

Dżinn (nr 43) 3x4

Red stara się odnaleźć Djinn, tajemniczą kobietę, która z lubością podąża drogą zemsty. Może uda się wytropić Cabal i oczyścić imię Liz.

Arioch Cain (nr 50) 3x5

Po próbie zamachu na jej życie, Liz wyrusza wraz z Redem na poszukiwania osoby, która wyznaczyła nagrodę za jej głowę. Ressler otrzymuje rozkaz współpracy z CIA.

Sir Crispin Crandall (nr 86) 3x6

Red i Liz spotykają samotnego miliardera, który porywa najinteligentniejszych ludzi na świecie, by uratować ludzkość przed masową zagładą.

Zal Bin Hasaan (nr 31) 3x7

Oddział specjalny ściga terrorystę z Iranu związanego z przeszłością Samara. Na jego koncie jest śmierć agentów Mossadu i porwanie izraelskich naukowców.

Królowie szos (nr 108) 3x8

Red zostaje porwany przez gang. Liz musi wziąć jednego z gangsterów na zakładnika, by wymienić go na Reda. Cooper i Tom chronią swojego kluczowego informatora.

Dyrektor (nr 24) 3x9

Liz pozostaje w areszcie do czasu rozprawy. Jednak najbardziej wpływowi agenci zrobią wszystko, by nigdy nie dotarła do sądu.

Dyrektor (nr 24): Część 2 3x10

Liz ma zostać zamordowana przez Cabal. Red potajemnie spotyka się z agentami i przygotowuje wymyślny podstęp, by przechytrzyć wrogów.

Gregory Devry (nr 95) 3x11

Podczas dochodzenia w sprawie tajnego spotkania mafiosów, którzy chcą wydać Reda jako informatora FBI, agenci odkrywają, że Red ma swoje alter-ego.

Vehm (nr 132) 3x12

Gdy do zabójstwa użyte zostaje rzadkie, starodawne narzędzie tortur, Red ostrzega FBI o reaktywacji grupy mścicieli, której korzenie sięgają średniowiecza.

Alistair Pitt (nr 103) 3x13

Red i Liz wspólnie z agentami muszą powstrzymać negocjatora, który dąży do połączenia dwóch rywalizujących klanów przestępców. Między Tomem a byłą ukochaną znowu iskrzy.

Pani Ambrozja (nr 77) 3x14

Red i Liz ścigają kobietę, którą podejrzewają o porywanie niepełnosprawnych umysłowo dzieci. Nierozważny plan Toma, aby pomóc Liz, przynosi druzgoczące rezultaty.

Drexel (nr 113) 3x15

Gdy zamordowany zostaje założyciel firmy internetowej, w kręgu podejrzeń Reda znajduje się seryjny morderca, którego zbrodnie mają przypominać artystyczny performance.

Dozorca (nr 78) 3x16

Śmierć urzędnika Departamentu Stanu w Pekinie prowadzi Reda i Liz do zagadkowego strażnika skrytek depozytowych dla przestępców.

Pan Solomon (nr 32) 3x17

Liz przygotowuje się do ważnej uroczystości, ale przeszłość Toma stale o sobie przypomina. Red stara się zapobiec katastrofie nuklearnej, a Solomonowi udaje się uciec.

Pan Solomon (nr 32): Część 2 3x18

Jeden z członków teamu znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie — tylko Red i jego niekonwencjonalne metody mogą uratować sytuację.

Cape May 3x19

Pogrążony w żalu Red rzuca się w wir pracy. Tym razem pracuje nad sprawą pięknej uciekinierki, która potrzebuje wsparcia w walce z tajemniczymi prześladowcami.

Sieć Artax (nr 41) 3x20

Jednostka do zadań specjalnych na tropie tajemniczej grupy agentów kontrolujących system satelitarny. Red spotyka osobę z przeszłości, która zna jego sekrety.

Susan Hargrave 3x21

Pojawienie się pięknej i eleganckiej Rosjanki całkowicie wytrąca Reddingtona z równowagi. Kobieta może dorównywać mu przebiegłością i sprytem.

Alexander Kirk (nr 14) 3x22

Red i jednostka specjalna FBI muszą nieco zboczyć z utartej ścieżki wyznaczonej przez prawo, by pojmać złoczyńcę odpowiedzialnego za ostatnie wydarzenia.

Alexander Kirk (nr 14): Część 2 3x23

Reddington i jednostka specjalna są coraz bliżej ujęcia osoby odpowiedzialnej za tragiczną śmierć Liz. Ich plany krzyżuje zdrada we własnych szeregach.

Esteban (nr 79) 4x1

Oddział specjalny odkrywa szokujące informacje o losie Liz. Red wyrusza w misję ratunkową — stawka w grze jest niezwykle wysoka.

Mato (nr 66) 4x2

Podczas gdy Liz zastanawia się, czy można zaufać Kirkowi, Red usiłuje namierzyć łowcę nagród, który może pomóc mu uprzedzić plany Kirka.

Miles McGrath (nr 65) 4x3

Liz dowiaduje się więcej o swojej rodzinie, a Red i reszta podejmują drastyczne działania, żeby znaleźć przestępcę współpracującego z Kirkiem.

Gaia (nr 81) 4x4

Zdesperowana Liz z pomocą Reda i oddziału specjalnego ściga ekoterrorystę powiązanego z Kirkiem, a Tom postanawia na własną rękę znaleźć małą Agnes.

Koncern Lindquist (nr 105) 4x5

Liz czuje się rozdarta, gdy Red rusza z operacją wymierzoną w Kirka. Oddział specjalny poszukuje zabójcy, którego celem są naukowcy pracujący nad nowymi technologiami.

Thrushes (nr 53) 4x6

Red i Liz zauważają szansę na zbliżenie się do celu, a Kirk zatrudnia grupę hakerów znaną z infiltrowania nawet najlepiej zabezpieczonych sieci komputerowych.

Doktor Adrian Shaw (nr 98) 4x7

Stan Kirka pogarsza się, Liz prosi Coopera o radę, a Red wraz z oddziałem podąża tropem przestępcy tworzącego fałszywe tożsamości.

Doktor Adrian Shaw (nr 98): Zakończenie 4x8

Gdy Alexander Kirk ucieka ze szpitala, Red składa mu kuszącą propozycję: lek na jego śmiertelną chorobę w zamian za uwolnienie Liz.

Przetwórnia ryb (nr 111) 4x9

Śledztwo w sprawie międzynarodowego terrorysty działającego na terenie Stanów Zjednoczonych ujawnia, że w szeregach zespołu może być szpieg.

Prognostyk (nr 163) 4x10

Elizabeth zwraca się do 9-letniej dziewczynki, która miewa wizje przyszłości, z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu zagadkowych wskazówek seryjnego mordercy.

Harem (nr 102) 4x11

Liz infiltruje incognito żeński gang, aby zapobiec kradzieży listy zawierającej nazwiska osób objętych programem ochrony świadków.

Natalie Luca (nr 184) 4x12

Zespół próbuje ustalić tożsamość kobiety, która dokonuje zabójstw na zlecenie za pomocą broni biologicznej. Red ma dla Toma zaskakującą propozycję.

Isabella Stone (nr 34) 4x13

Tom poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące jego przeszłości. Red ostrzega Liz przed nową osobą z czarnej listy – bezwzględną morderczynią, która próbuje go zniszczyć.

Architekt (nr 107) 4x14

Red dalej próbuje ustalić, kto finansuje Isabellę Stone, natomiast Aram udaje hakera, żeby dowiedzieć się więcej o pewnym skrupulatnym i bardzo inteligentnym przestępcy.

Aptekarz (nr 59) 4x15

Red próbuje dociec, kto z jego współpracowników zaaplikował mu śmiertelnie groźną truciznę, a Liz z zespołem poszukuje osoby, która stworzyła toksynę.

Dembe Zuma (nr 10) 4x16

Zniknięcie Arama staje się dla Reda i oddziału specjalnego wskazówką co do miejsca pobytu Dembe. Nadszedł czas, by podjąć skalkulowane ryzyko.

Requiem 4x17

Wspomnienia Reda przysparzają mu kłopotów, gdy jego najbardziej niebezpieczny wróg rozpoczyna plan ostatecznego wyrównania rachunków.

Philomena (nr 61) 4x18

Wynajęty łowca nagród bierze na celownik najbliższych współpracowników Reda. Ressler pracuje nad nową sprawą z byłym partnerem i stoi przed moralnym dylematem.

Dr Bogdan Krilov (nr 29) 4x19

Red wraz z zespołem podążają tropem kolejnego poszukiwanego — specjalisty od manipulacji ludzkimi wspomnieniami, którego ofiarą padła także Liz.

Windykator (nr 46) 4x20

Gdy Liz zostaje porwana przez osobę nazywaną Windykatorem, Red musi zawrzeć niewygodny sojusz, aby ją uratować.

Pan Kaplan (nr 4) 4x21

Red z pomocą sprzymierzeńców osacza Kaplan. Tymczasem rząd zaczyna prześwietlać oddział ze względu na jego powiązania z Redem.

Pan Kaplan (nr 4): Zakończenie 4x22

Red zatrudnia sprzątacza dowodów, aby storpedować sprawę przeciwko oddziałowi specjalnemu, a Cooper i Kaplan próbują odkryć prawdę dotyczącą związku łączącego Reda z Liz.

Smokey Putnum (nr 30) 5x1

Red wydaje się nie przejmować upadkiem swojego imperium i nawiązuje nową relację zawodową z Liz. Czy uda im się zdobyć pieniądze i poszukiwanego?

Greyson Blaise (nr 37) 5x2

Liz, Red i oddział specjalny ścigają miliardera, który dorabia sobie jako złodziej dzieł sztuki. Tom próbuje określić, co znajduje się w walizce. Dembe bada pewien trop.

Rebecca Thrall (nr 76) 5x3

Członkowie jednostki badają serię tajemniczych strzelanin. Red zwraca się z prośbą o pomoc do Toma, aby poprawić w branży swoją nadszarpniętą reputację.

Ostatni przedstawiciel gatunku (nr 44) 5x4

Liz i oddział polują na nieuchwytnego przestępcę niszczącego dziedzictwo ludzkości. Zubożały Red rozważa wykorzystanie nowej możliwości biznesowej.

Ilyas Surkov (nr 54) 5x5

Red rozkręca nowy biznes z Hawkins, a przekazane przez niego informacje na temat pewnego terrorysty doprowadzają do konfliktu oddziału z inną jednostką CIA.

Agencja turystyczna (nr 90) 5x6

Red pomaga Cooperowi rozwiązać prywatną sprawę. Ressler kieruje oddziałem, który próbuje zapobiec odrodzeniu się grupy morderców na zlecenie. Tom ignoruje ostrzeżenie.

Korporacja Kilgannonów (nr 48) 5x7

Dembe przenika do organizacji zajmującej się handlem ludźmi, ale oddział traci z nim kontakt. Śledztwo prowadzone przez Toma zagraża jego życiu.

Ian Garvey (nr 13) 5x8

Tom zaginął, a Liz podejmuje rozpaczliwe próby ustalenia, jak do tego doszło. Poszukiwania tajemniczej walizki pełnej kości przynoszą poważne konsekwencje dla Reda.

Zgliszcza 5x9

Pomimo pragnienia zemsty Liz postanawia odbudować swoje życie z daleka od wszystkiego, co łączy ją z przeszłością. Wkrótce pojawia się jednak nieprzewidziane zagrożenie.

Informator (nr 118) 5x10

Liz planuje swoją przyszłość. Oddział poluje na handlującego tajemnicami przestępcę z listy, ale ich działania mogą zaszkodzić Resslerowi.

Abraham Stern (nr 100) 5x11

Red przyciąga uwagę bezwzględnego finansisty, który od dawna stara się odzyskać utraconą fortunę. Liz bada metody działania niebezpiecznego przestępcy z listy.

Kucharz (nr 56) 5x12

Podczas poszukiwania morderców Toma Liz zaczyna kwestionować motywy kierujące Redem. Oddział wykorzystuje umiejętności jednego podpalacza, żeby złapać drugiego.

Niewidzialna Ręka (nr 63) 5x13

Red zaczyna podejrzewać, że ciała znalezione w lesie to ofiary tajemniczej organizacji znanej jako Niewidzialna Ręka. Liz trafia na wskazówkę dotyczącą sprawy Toma.

Raleigh Sinclair III (nr 51) 5x14

Red i oddział szukają przestępcy z listy, który zapewnia alibi mordercom. Liz odbywa rozmowę z psychologiem, aby móc wrócić w szeregi FBI.

Pattie Sue Edwards (nr 68) 5x15

Aram rusza w teren, badając wybuch epidemii wirusowej. Liz próbuje na nowo ugryźć sprawę morderstwa Toma. Red napotyka problemy podatkowe.

Koziorożec (nr 19) 5x16

Pojawiają się nowe informacje o sprawie, którą Liz badała na początku swojej kariery profilera w FBI. Oddział podejmuje próbę schwytania zabójców Toma.

Anna-Garcia Duerte (nr 25) 5x17

Gdy ważny współpracownik syndykatu Nash zostaje zamordowany, Red wysyła Liz i oddział z misją odzyskania kluczowych dowodów mogących pogrążyć Iana Garveya.

Zarak Mosadek (nr 23) 5x18

W ramach pościgu za Ianem Garveyem Red i oddział szukają paryskiego dostawcy heroiny. Liz postanawia jednak podejść do sprawy po swojemu.

Ian Garvey (nr 13): Zakończenie 5x19

Red dąży do odzyskania tajemniczej torby pełnej kości, a Liz otrzymuje z zaskakującego źródła ciekawe informacje na jego temat.

Nicholas T. Moore (nr 110) 5x20

Liz i oddział, którzy są coraz bliżsi poznania tajemnicy Reda, odkrywają jego powiązania z dziewczynką, której rodzina również ma pewien sekretny plan.

Lawrence Dane Devlin (nr 26) 5x21

Red jedzie do Kostaryki, gdzie ma odbyć się aukcja torby kości. Tymczasem Aram i oddział spieszą na pomoc Samar, której zagraża przestępca z listy.

Sutton Ross (nr 17) 5x22

Liz i Red na wyścigi próbują zdobyć torbę kości od przestępcy z listy i odkrywają pochodzenie szczątków.

Dr Hans Kohler (nr 33) 6x1

Liz i Jennifer badają sprawę śmierci prawdziwego Raymonda Reddingtona, a Red z oddziałem szuka chirurga plastycznego, który pomaga przestępcom zdobyć nową tożsamość.

Korsykanin (nr 20) 6x2

Liz pomaga oddziałowi powstrzymać jednego z najbardziej nieuchwytnych przestępców z listy. Tymczasem Red przeżywa spotkanie, które na zawsze zmienia jego życie.

Farmaceuta (nr 124) 6x3

Cooper przechodzi test charakteru. Red próbuje wykaraskać się z trudnej sytuacji. Liz i oddział szukają znanego biohakera.

Lombardziści (nr 146/147) 6x4

Liz i Jennifer nadal badają przeszłość Reda, a tymczasem on sam spotyka dawnego rywala. Samar działa pod przykryciem na czarnym rynku.

Alter Ego (nr 131) 6x5

Red próbuje przekonać sąd, że jego immunitet wciąż jest ważny, a Liz z oddziałem bada sprawę podejrzanego spadku.

Etyk (nr 91) 6x6

Red ma zostać poddany ocenie psychiatrycznej. Liz i Jennifer szukają osoby z czarnej listy, która wie więcej na temat Reda.

Generał Shiro (nr 116) 6x7

Dembe i Glenn pomagają Redowi zebrać przychylną ławę przysięgłych na zbliżający się proces. Tymczasem oddział próbuje rozwiązać zagadkę owadziej broni.

Marko Jankowicz (nr 58) 6x8

Poszukując kobiety, która może znać sekret z przeszłości Reda, Liz i Jennifer wchodzą w drogę groźnemu przemytnikowi. W więzieniu Red próbuje pogodzić zwaśnione gangi.

Minister D (nr 99) 6x9

Liz z oddziałem tropi przestępcę znanego ze sprzedaży mrocznych sekretów. Tymczasem Red odpiera w sądzie zarzuty o zdradę.

Kryptobankier (nr 160) 6x10

Oddział wkracza w rządzący się niejasnymi zasadami internetowy świat kryptowalut, aby powstrzymać zbliżający się atak. Red podejmuje ryzyko w imię wolności.

Bastien Moreau (nr 20) 6x11

Próbując ocalić Reda na kilka godzin przed jego egzekucją, Liz z oddziałem stara się dojść prawdy o zagranicznym morderstwie.

Bastien Moreau (nr 20): Zakończenie 6x12

Cooper podejmuje ryzyko i osobiście pertraktuje z prezydentem w imieniu Reda. Liz i oddział ścigają Korsykanina — przestępcę powiązanego ze spiskiem.

Robert Vesco (nr 9) 6x13

Red i oddział namierzają uciekiniera, który stał się legendą dzięki swoim oszustwom. Tymczasem Samar staje przed decyzją, która może odmienić jej życie.

The Osterman Umbrella Company (nr 6) 6x14

Red prosi Liz o zbadanie tajnej organizacji zabójców, która eliminuje byłych agentów na zlecenie agencji wywiadowczych z różnych krajów.

Olivia Olson (nr 115) 6x15

Oddział specjalny poszukuje kobiety specjalizującej się we wrogich przejęciach organizacji przestępczych, która może mieć informacje na temat szeroko zakrojonego spisku.

Szczęściara (nr 69) 6x16

Dembe martwi zachowanie Reda, który za wszelką cenę chce zdemaskować zdrajcę. Liz i Ressler szukają osoby z czarnej listy, która majstruje przy długu hazardowym.

Stan Trzeci (nr 136) 6x17

Red i oddział specjalny próbują uchronić dzieci z wyższych sfer przed atakiem antykapitalistycznej grupy terrorystycznej. Ressler chce dociec prawdy o matce Liz.

Zabójca z Brockton (nr 92) 6x18

Oddział specjalny bada starą sprawę, która ponownie trafiła na pierwsze strony gazet za sprawą podcastu o prawdziwych zbrodniach. Red prosi Doma Wilkinsona o radę.

Świt 6x19

Po katastrofalnej porażce misji pozostawiona bez wsparcia i ścigana w obcym kraju Katarina Rostova szuka pomocy u jedynej osoby, której może zaufać.

Guillermo Rizal (nr 128) 6x20

Oddział specjalny poluje na porywacza dzieci, a Red na mężczyznę, który potrafi odnaleźć wszystko i wszędzie. Liz zastanawia się nad wielką zmianą.

Anna McMahon (nr 60) 6x21

Cooper ściera się z doradczynią prezydenta, a jego zespół prowadzi wyścig z czasem, szukając dossier zawierającego informacje dotyczące antyamerykańskiego spisku.

Robert Diaz (nr 15) 6x22

Liz i zespół specjalny próbują zapobiec katastrofie w miarę jak plan prezydenta wychodzi na jaw. Red spotyka się z człowiekiem, który ma informacje o jego przeszłości.

Louis T. Steinhil (nr 27) 7x1

Po przebudzeniu Red orientuje się, że został uwięziony, i nie wie, komu ufać. Liz wraz z zespołem udają się na nieznany teren, próbując go odnaleźć.

Louis T. Steinhil (nr 27): Zakończenie 7x2

Podczas gdy Liz i oddział specjalny kontynuują poszukiwania Reda, ten otrzymuje pomoc od niespodziewanego sprzymierzeńca i odkrywa, że nie jest jedynym celem Katariny.

Les fleurs du mal (nr 151) 7x3

Aram infiltruje tajne stowarzyszenie, którego piekielnie bogaci członkowie kochają przemoc. Red szuka byłego współpracownika powiązanego z tajemniczą Dyrektywą Townsenda.

Kuwejt 7x4

Cooper musi zmierzyć się z przeszłością i konsekwencjami swojego zachowania w Kuwejcie, gdy oficer od dawna uważany za zmarłego odnajduje się w niewoli u wroga.

Norman Devane (nr 138) 7x5

Liz i oddział ścigają okrytego złą sławą zabójcę do wynajęcia, który specjalizuje się w wykorzystywaniu zabójczych szczepów bakterii. Red i Dembe badają trop na Kubie.

Dr Lewis Powell (nr 130) 7x6

Francesca Campbell coraz mocniej angażuje się w działalność Reda, podczas gdy on i agenci zastanawiają się, kto stoi za śmiercią specjalisty od sztucznej inteligencji.

Hannah Hayes (nr 125) 7x7

Śledczy badają nagłe zniknięcie i powrót gubernatora. Red i Dembe mają na oku kogoś z bliskiego otoczenia Katariny Rostovej.

Hawaladar (nr 162) 7x8

Red i oddział szukają człowieka z czarnej listy specjalizującego się w transferach pieniężnych, których nie można namierzyć. Agnes przekazuje Liz smutne wieści.

Usługi relokacyjne Orion (nr 159) 7x9

Red i Liz badają grupę, która pomaga przestępcom znikać. Katarina szuka informacji o dyrektywie Townsenda.

Katarina Rostova (nr 3) 7x10

Red i inni agenci składają wizytę osobie, która w przeszłości znajdowała się na liście. Po wybuchowej konfrontacji Liz podejmuje kluczową decyzję.

Victoria Fenberg (nr 137) 7x11

Liz i Ressler zwierzają się sobie nawzajem. Życie uczuciowe Arama komplikuje się. Red tropi fałszerza, który torpeduje jego plan sprzedaży skradzionych dzieł sztuki.

Cornelius Ruck (nr 155) 7x12

Red spotyka się z dawną kochanką na prywatnej wyspie, chcąc zarobić na skradzionych dziełach sztuki. Jego plan spala na panewce, gdy dochodzi do serii zagadkowych zgonów.

Newton Purcell (nr 144) 7x13

Człowiek z czarnej listy, który cierpi na nietypowe schorzenie, atakuje centra danych. Liz prowadzi tajne śledztwo. Glen próbuje udowodnić Redowi swoją przydatność.

Twami Ullulaq (nr 126) 7x14

Tajemnicze zaginięcie w Trójkącie Alaskańskim to dla agentki Park sprawa osobista. Aram i Red próbują odkryć, co stało się z mężem Elodie.

Gordon Kemp (nr 158) 7x15

Sprawa producenta broni staje się barykadą dzielącą Reda i resztę oddziału, w tym Liz. Ogarnięty paranoją Ilya Koslov uważa, że ktoś go obserwuje.

Nyle Hatcher (nr 149) 7x16

Powraca stara sprawa prowadzona kiedyś przez Liz w FBI. Śledztwo doprowadza oddział do właściciela zakładu pogrzebowego, który dorobił się fortuny w bardzo dziwny sposób.

Bracia 7x17

Ressler i jego brat Robbie wracają do rodzinnego Detroit, gdy dowiadują się, że ukrywana od 25 lat tajemnica może wkrótce wyjść na jaw.