Czarna lista 6.8

Przez dwadzieścia lat, były rządowy agent Raymond “Red” Reddington (James Spader, serial TV Biuro, Orły z Bostonu) znajdował się na liście FBI najbardziej poszukiwanych przestępców. Zajmował się negocjowaniem mrocznych interesów dla przestępców z całego świata, był maklerem biznesu kryminalnego, a prasa nazywała go „Concierge zbrodni”.Teraz, niespodziewanie poddaje się FBI oferując nadzwyczajny układ: w zamian za immunitet, pomoże schwytać najbardziej nieuchwytnych przestępców pod warunkiem , że rozmawiać będzie jedynie z początkująca agentką Elizabeth „Liz” Keen (Megan Boone, serial TV Prawo i porządek: Los Angeles) - specjalistką od tworzenia profili psychologicznych. Dla Liz zanosi się na prawdziwe piekło od pierwszego dnia pracy!

Odcinki

Sezony

Pilot 1x1 8.0

NBC 13-09-24 (USA), AXN 13-10-24 (Polska)

Raymond Reddington – znany jako „Red” i poszukiwany przez wiele lat przez FBI przestępca – rozpoczyna pracę dla federalnej agencji. Ma tylko jeden warunek: chce rozmawiać wyłącznie z Elizabeth Keen.

Wolny strzelec (nr 145) 1x2 8.0

Red i Elizabeth, przy wsparciu agenta FBI i Resslera, rozpoczynają poszukiwania mordercy, znanego jako „The Freelancer”. Elizabeth zastanawia się, co zrobić z należącym do Toma pudełkiem.

Wujing (nr 84) 1x3 7.0

Gdy Elizabeth zaczyna badać sprawę Toma, Red i agenci FBI rozpoczynają poszukiwania chińskiego szpiega, który współpracował wcześniej z Redem.

Kucharz (nr 161) 1x4 7.0

Gdy kolejny, ważny przestępca – „The Stewmaker” – zaczyna zeznawać w sprawie zniknięcia narkotykowego bossa, Ressler i Red po raz pierwszy muszą ze sobą współpracować.

Kurier (nr 85) 1x5 7.0

Trwają poszukiwania kuriera, Roberta Kneppera, ale ani Red, ani agenci FBI nie znają jego wyglądu. Elizabeth wpada na trop planu porwania.

Gina Zanetakos 1x6 7.0

Tym razem Red ściera się z piękną kobietą, która, jak się okazuje, jest terrorystką. Tom chce dowieść swojej niewinności, dzieląc się z FBI czymś bardzo istotnym.

Frederick Barnes 1x7 7.0

FBI rusza w pogoń za człowiekiem odpowiedzialnym za atak bronią chemiczną w metrze. Konflikt z Tomem sprawia, że relacje między Elizabeth i Redem ulegają pogorszeniu.

Generał Ludd (nr 109) 1x8 7.0

Kiedy odtajniona zostaje kolejna osoba z listy, Elizabeth dowiaduje się o wyjątkowo niebezpiecznym planie, który może zagrozić systemowi finansów w państwie. Tom pomaga Elizabeth, gdy ta potrzebuje wsparcia.

Anslo Garrick (nr 16): część 1 1x9 8.0

Do tej pory to Red namierzał osoby z tytułowej Czarnej Listy. Tym razem role odwracają się, i mężczyzna jest poszukiwany przez jednego z przestępców. Elizabeth zostaje przyłapana w nietypowym miejscu.

Anslo Garrick (nr 16): część 2 1x10 8.0

Anslo Garrick przystawia broń do głowy Dembe’ego. Jeśli Reddington nie poda kodu do skrzynki, Dembe zginie. Aram znajduje źródło zakłóceń w systemie i niszczy je.

Dobry Samarytanin (nr 106) 1x11 6.0

Trwają poszukiwania kreta wśród ekipy FBI. Red na własną rękę próbuje dowiedzieć się, kto go zdradził. Seryjny zabójca, „Dobry samarytanin”, znów uderza. Liz dostaje pozwolenie na wzięcie udziału w śledztwie.

Alchemik (nr 101) 1x12 7.0

Red informuje resztę zespołu, że „Alchemik” – mężczyzna, który fascynuje się zmianą ludzkiego DNA – dostał zlecenie na ochronę informatora mafii i jego żony. Liz i Tom znów mają problemy w związku, a Ressler zastanawia się, czy pozwolić swojej byłej dziewczynie odejść.

Cypryjska Agencja (nr 64) 1x13 6.0

Coraz częściej dochodzi do porwań małych dzieci. Red informuje Liz o istnieniu nielegalnej organizacji adopcyjnej o nazwie „Cyprus Agency”. Liz i Tom sami rozważają adopcję, więc kobieta jest zdeterminowana, by odnaleźć dyrektora organizacji, Owena Mallory’ego.

Madeline Pratt 1x14 7.0

Liz pomaga Tomowi pogodzić się z czekającą ich adopcją. Red wyjawia, że Madeline Pratt, kobieta, którą zna z dawnych lat, jest kolejnym celem na czarnej liście. Podczas eleganckiego przyjęcia w ambasadzie Syrii Red przekonuje Liz do wykonania napadu.

Sędzia (nr 57) 1x15 8.0

Były asystent prokuratora federalnego zostaje odnaleziony na ulicy 12 lat po tym, jak zaginął. Jest w fatalnym stanie. Red podejrzewa, że stał za tym Sędzia, tajemnicza osoba samodzielnie wymierzająca sprawiedliwość urzędnikom, którzy rzekomo niesłusznie skazywali ludzi. Na karę śmierci za zdradę zostaje skazany Alan Ray Rifkin – czy Sędzia ponownie się pojawi, aby ukarać odpowiedzialną za doprowadzenie do egzekucji osobę? W tym samym czasie Tom odrzuca amory Jolene, która twierdzi, że z Liz wcale nie łączy go miłość.

Mako Tanida (nr 83) 1x16 7.0

Mako Tanida ucieka z japońskiego więzienia i w ramach zemsty zabija agenta FBI. Gdy następny członek FBI zostaje odnaleziony martwy, Ressler martwi się, że może być kolejnym celem mściciela. Podczas próby udania się w bezpieczne miejsce rozegra się dramat, który sprawi, że Ressler poprzysięgnie odwet na Mako, pomimo ostrzeżeń ze strony innych agentów. Podczas akcji poprosi o pomoc Bobby’ego, starego znajomego z FBI. Na jaw wyjdzie jednak, że Bobby ma pewną mroczną tajemnicę. Tymczasem Lucy i Tom omawiają plan, dzięki któremu mogliby zbliżyć się do Reda, a Raymond wysyła płatnego zabójcę o pseudonimie „Cowboy”, aby odnalazł Toma i Lucy.

Ivan 1x17 7.0

Programista pracujący dla N.S.A. (Agencja Bezpieczeństwa Krajowego) ginie w wypadku samochodowym. Szybko okazuje się, że nie była to jednak zwykła kolizja – jego auto padło ofiarą ataku hakerskiego. Gdy zostaje odkryte, że martwy pracownik brał udział w pracach nad tajnym projektem Skeleton Key, Red zaczyna podejrzewać, że za wszystkim stoi rosyjski haker, Ivan. Trop prowadzi jednak do ucznia liceum, Harrisona Lee. Tymczasem Liz bada sprawę zaginięcia Lucy i poznaje prawdę na temat Toma; zrozpaczona zwraca się do Reda o wsparcie.

Milton Bobbit 1x18 8.0

Red wraz z zespołem szukają likwidatora szkód, za którego namową ludzie stają się zabójcami do wynajęcia; Liz i Red starają się odkryć sekrety Toma.

Bracia Pavlovich (nr 119-122) 1x19 8.0

Zdaniem Reda (James Spader) szykuje się nowa operacja braci Pavlovich, którzy specjalizują się w uprowadzaniu wysoko postawionych osób. Podczas gdy reszta zespołu stara się ochronić następny cel braci, Red ma dla nich swoje własne zlecenie. Natomiast Liz (Megan Boone) cierpliwie próbuje odkryć prawdę o Tomie (Ryan Eggold).

Kingmaker (nr 42) 1x20 7.0

Polityk z czeskiej Pragi zostaje wrobiony w morderstwo. W efekcie tego wydarzenia ekipa FBI zaczyna tropić osobę zwaną Kingmakerem, przebiegłego stratega, który stoi za sukcesem oskarżonego polityka. W tym samym czasie Liz odkrywa pewien ukrywany przez Reda sekret.

Berlin 1x21 7.0

Liz odmawia dalszej współpracy z Redem, gdy poznaje prawdę na temat śmierci swojego ojca. Szukając sposobu na zmuszenie Liz do spotkania, Red przedstawia FBI sprawę, której agencja nie może zignorować. Tymczasem Elizabeth przekazuje FBI to, co wie na temat sekretnego życia Toma.

Berlin (nr 8): Zakończenie 1x22 8.0

Po rozbiciu się samolotu z tajemniczym więźniem władze otaczają miasto kordonem i szukają uciekinierów. Red znajduje się pod nadzorem, ale zostaje uwolniony przez Liz, która wie, że dzięki niemu uda się złapać wszystkich podejrzanych. Ich głównym celem staje się zamieszany w tę aferę więzień, Berlin.

Lord Baltimore 2x1 8.0

Red kontynuuje swoją batalię w Berlinie i stawia czoła nowemu zagrożeniu, jakim jest niejaki Lord Baltimore. W życiu Reda pojawia się też ważna postać z jego przeszłości. W tym samym czasie Liz próbuje na nowo poukładać swoje życie po tym, jak wyszła na jaw prawdziwa tożsamość Toma.

Monarch Douglas Bank 2x2 7.0

Kiedy napadnięty zostaje bank Monarch Douglas, Red korzysta okazji, aby spróbować ukrócić działania tej pralni pieniędzy. Jednak Liz, badając przestępstwo, kwestionuje pobudki partnera. Do ekipy dołącza także nowa postać.

Dr. James Covington 2x3 8.0

Kiedy znalezione zostaje ciało mężczyzny z wyciętym sercem, Keen i Ressler łączą siły z agentem Navabi w celu rozwikłania sposobu funkcjonowania czarnorynkowej operacji dr. Covingtona. Tymczasem Red stara się wykorzystać nową okazję w Indonezji, co może mieć dla niego nieprzewidziane skutki.

Dr. Linus Creel 2x4 7.0

Gdy kilku nieszkodliwych mieszkańców zostaje zabitych, Red daje Liz cynk, że cała sytuacja może być powiązana z tajemniczym, socjopsychologicznym eksperymentem. W tym czasie Red próbuje przekonać Naomi i jej męża do pewnej propozycji.

Front (nr 74) 2x5 7.0

Ekipa namierza grupę ekoterrorystów poszukujących śmiercionośnej broni. W tym samym czasie Elizabeth chce pozbyć się swojego „stróża”, a Red dokonuje manipulacji, aby wytropić pewną szczególną osobę.

Kartel z Mombasy (nr 114) 2x6 7.0

Polujący stają się zwierzyną. Gdy wyrzucone zostaje na brzeg ciało pozbawione członków, Elizabeth Keen opowiada Redowi, co wie na temat niebezpiecznego światka kłusowników. Natomiast agent Donald Ressler wyrabia w sobie niebezpieczny nawyk.

Bułat (nr 22) 2x7 8.0

Przebiegły zabójca namierza ważnych amerykańskich naukowców po serii morderstw irańskich specjalistów od broni nuklearnej. W tym samym czasie Keen próbuje zbierać informacje wywiadowcze w Berlinie, a Red nawiązuje kontakt z osobą pracującą w furgonetce z jedzeniem.

Grudniowiec (nr 12) 2x8 7.0

Berlin wkracza na wojenną ścieżkę z siłami, które sprawiły, że uwierzył w śmierć córki i zesłały go do gułagu. Wśród nich znajdują się urzędnicy na wysokich stanowiskach w Rosji i Stanach Zjednoczonych. Liz ma problemy z zachowaniem w tajemnicy faktu, że Tom siedzi w więzieniu.

Luther Braxton 2x9 8.0

Oddział specjalny stara się uratować Reda, który został aresztowany i zabrany do tajnego więzienia. Na miejscu Red spotyka złodzieja, z którym łączy go skomplikowana przeszłość.

Luther Braxton (nr 21): Część 2 2x10 6.0

Cooper, dyrektor FBI, chce ratować swój zespół po tym, jak w tajnym więzieniu rozpętał się chaos. W tym samym czasie złodziej Luther Braxton stara się wejść w posiadanie ściśle tajnych informacji.

Ruslan Denisov 2x11 7.0

Oddział specjalny musi ruszyć na ratunek działającemu pod przykrywką agentowi CIA, który został porwany przez separatystów w Uzbekistanie.

Rodzina Kenyonów (nr 71) 2x12 7.0

Znika poligamiczny przywódca sekty, na którego posiadłości zakopany został niebezpieczny ładunek.

Łowca jeleni (nr 93) 2x13 6.0

Oddział specjalny poszukuje seryjnego zabójcy, który traktuje swoje ofiary jak zwierzynę łowną. Liz stara się nie dopuścić do wykrycia jej sekretu; narastają też podejrzenia, że dojdzie do kolejnego morderstwa.

T. Earl King VI 2x14 7.0

Reddington zostaje wciągnięty w morderczą grę z pewną bogatą i wpływową rodziną.

Major (nr 75) 2x15 7.0

Gdy Liz zostaje oskarżona o morderstwo, którego nie popełniła, Reddington bierze sprawy w swoje ręce i wyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu Toma.

Tom Keen 2x16 7.0

Nowe dowody przeciwko Liz sprawiają, że Reddington i Ressler mają coraz mniej czasu na odnalezienie Toma. Poważna diagnoza spada na oddział jak grom z jasnego nieba.

Projekt Długowieczność (nr 97) 2x17 7.0

Makabryczne odkrycie prowadzi Reddingtona i Liz na trop naukowca prowadzącego badania nad nieśmiertelnością. Uczucia Toma wobec Liz mogą ściągnąć na nich zagrożenie.

Vanessa Cruz 2x18 6.0

Zadaniem agentów jest śledzenie oszustki, która podaje się za artystkę i nawiązuje kontakty z bogatymi elitami. Tom błaga Liz o pomoc. Red naciska na Liz w sprawie Fulcrum i twierdzi, że tym razem jest to kwestia życia i śmierci.

Leonard Caul 2x19 8.0

Red walczy o życie, podczas gdy oddział specjalny szuka tajemniczej osoby z jego przeszłości. Tom przychodzi z pomocą w nieoczekiwany sposób.

Quon Zhang 2x20 7.0

Oddział usiłuje rozwiązać sprawę szefa siatki zajmującej się przemytem zwłok. Liz w dalszym ciągu próbuje odkryć prawdę o swojej przeszłości i zacieśnia relację z Tomem.

Karakurt 2x21 8.0

Liz i Ressler ścigają rosyjskiego mordercę, który planuje zabójstwo amerykańskiego senatora przy użyciu broni biologicznej. Liz odkrywa zdumiewające fakty o swojej matce.

Tom Connolly 2x22 8.0

Reddington i Cooper pomagają Liz odeprzeć fałszywe oskarżenie o morderstwo. Po ujawnieniu tajemnic sprzed lat Liz i Reddington znajdują się na rozdrożu.

Hodowca trolli (nr 38) 3x1 9.0

Liz i Red zwracają się o pomoc do mężczyzny z Czarnej listy znanego jako Troll Farmer. Ressler przesłuchuje Coopera. Zostaje porwana wnuczka Dembego.

Marvin Gerard 3x2 9.0

Po rozłące Liz i Red znów mogą działać razem. Podczas kolacji czeka ich pełna napięcia konfrontacja z Resslerem, który zdołał ich wytropić. Cooper musi wziąć urlop.

Eli Matchett 3x3 8.0

Red i Liz zyskują przewagę nad Cabal dzięki dyrektorowi przedsiębiorstwa rolnego, który zajmuje się praniem brudnych pieniędzy organizacji.

Dżinn (nr 43) 3x4 8.0

Red stara się odnaleźć Djinn, tajemniczą kobietę, która z lubością podąża drogą zemsty. Może uda się wytropić Cabal i oczyścić imię Liz.

Arioch Cain 3x5 8.0

Po próbie zamachu na jej życie, Liz wyrusza wraz z Redem na poszukiwania osoby, która wyznaczyła nagrodę za jej głowę. Ressler otrzymuje rozkaz współpracy z CIA.

Sir Crispin Chandler 3x6 8.0

Red i Liz spotykają samotnego miliardera, który porywa najinteligentniejszych ludzi na świecie, by uratować ludzkość przed masową zagładą.

Zal Bin Hasaan 3x7 8.0

Oddział specjalny ściga terrorystę z Iranu związanego z przeszłością Samara. Na jego koncie jest śmierć agentów Mossadu i porwanie izraelskich naukowców.

Królowie szos (nr 108) 3x8 8.0

Red zostaje porwany przez gang. Liz musi wziąć jednego z gangsterów na zakładnika, by wymienić go na Reda. Cooper i Tom chronią swojego kluczowego informatora.

Dyrektor (nr 24) 3x9 8.0

Liz pozostaje w areszcie do czasu rozprawy. Jednak najbardziej wpływowi agenci zrobią wszystko, by nigdy nie dotarła do sądu.

Dyrektor (nr 24): Część 2 3x10 8.0

Liz ma zostać zamordowana przez Cabal. Red potajemnie spotyka się z agentami i przygotowuje wymyślny podstęp, by przechytrzyć wrogów.

Gregory Devry (nr 95) 3x11 7.0

Podczas dochodzenia w sprawie tajnego spotkania mafiosów, którzy chcą wydać Reda jako informatora FBI, agenci odkrywają, że Red ma swoje alter-ego.

Vehm (nr 132) 3x12 7.0

Gdy do zabójstwa użyte zostaje rzadkie, starodawne narzędzie tortur, Red ostrzega FBI o reaktywacji grupy mścicieli, której korzenie sięgają średniowiecza.

Alistair Tate 3x13 7.0

Red i Liz wspólnie z agentami muszą powstrzymać negocjatora, który dąży do połączenia dwóch rywalizujących klanów przestępców. Między Tomem a byłą ukochaną znowu iskrzy.

Pani Ambrozja (nr 77) 3x14 7.0

Red i Liz ścigają kobietę, którą podejrzewają o porywanie niepełnosprawnych umysłowo dzieci. Nierozważny plan Toma, aby pomóc Liz, przynosi druzgoczące rezultaty.

Drexel 3x15 7.0

Gdy zamordowany zostaje założyciel firmy internetowej, w kręgu podejrzeń Reda znajduje się seryjny morderca, którego zbrodnie mają przypominać artystyczny performance.

Dozorca (nr 78) 3x16 8.0

Śmierć urzędnika Departamentu Stanu w Pekinie prowadzi Reda i Liz do zagadkowego strażnika skrytek depozytowych dla przestępców.

Pan Solomon (nr 32) 3x17 7.0

Liz przygotowuje się do ważnej uroczystości, ale przeszłość Toma stale o sobie przypomina. Red stara się zapobiec katastrofie nuklearnej, a Solomonowi udaje się uciec.

Pan Solomon (nr 32): Część 2 3x18 7.0

Jeden z członków teamu znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie — tylko Red i jego niekonwencjonalne metody mogą uratować sytuację.

Cape May 3x19 2.0

Pogrążony w żalu Red rzuca się w wir pracy. Tym razem pracuje nad sprawą pięknej uciekinierki, która potrzebuje wsparcia w walce z tajemniczymi prześladowcami.

Sieć Artax (nr 41) 3x20 7.0

Jednostka do zadań specjalnych na tropie tajemniczej grupy agentów kontrolujących system satelitarny. Red spotyka osobę z przeszłości, która zna jego sekrety.

Susan Hargrave 3x21 7.0

Pojawienie się pięknej i eleganckiej Rosjanki całkowicie wytrąca Reddingtona z równowagi. Kobieta może dorównywać mu przebiegłością i sprytem.

Alexander Kirk 3x22 7.0

Red i jednostka specjalna FBI muszą nieco zboczyć z utartej ścieżki wyznaczonej przez prawo, by pojmać złoczyńcę odpowiedzialnego za ostatnie wydarzenia.

Alexander Kirk (nr 14): Część 2 3x23 8.0

Reddington i jednostka specjalna są coraz bliżej ujęcia osoby odpowiedzialnej za tragiczną śmierć Liz. Ich plany krzyżuje zdrada we własnych szeregach.

Esteban 4x1 7.0

Oddział specjalny odkrywa szokujące informacje o losie Liz. Red wyrusza w misję ratunkową — stawka w grze jest niezwykle wysoka.

Mato 4x2 6.0

Podczas gdy Liz zastanawia się, czy można zaufać Kirkowi, Red usiłuje namierzyć łowcę nagród, który może pomóc mu uprzedzić plany Kirka.

Miles McGrath 4x3 7.0

Liz dowiaduje się więcej o swojej rodzinie, a Red i reszta podejmują drastyczne działania, żeby znaleźć przestępcę współpracującego z Kirkiem.

Gaia 4x4 8.0

Zdesperowana Liz z pomocą Reda i oddziału specjalnego ściga ekoterrorystę powiązanego z Kirkiem, a Tom postanawia na własną rękę znaleźć małą Agnes.

Koncern Lindquist (nr 105) 4x5 7.0

Liz czuje się rozdarta, gdy Red rusza z operacją wymierzoną w Kirka. Oddział specjalny poszukuje zabójcy, którego celem są naukowcy pracujący nad nowymi technologiami.

Thrushes (nr 53) 4x6 7.0

Red i Liz zauważają szansę na zbliżenie się do celu, a Kirk zatrudnia grupę hakerów znaną z infiltrowania nawet najlepiej zabezpieczonych sieci komputerowych.

Doktor Adrian Shaw (nr 98) 4x7 7.0

Stan Kirka pogarsza się, Liz prosi Coopera o radę, a Red wraz z oddziałem podąża tropem przestępcy tworzącego fałszywe tożsamości.

Doktor Adrian Shaw (nr 98): Zakończenie 4x8 7.0

Gdy Alexander Kirk ucieka ze szpitala, Red składa mu kuszącą propozycję: lek na jego śmiertelną chorobę w zamian za uwolnienie Liz.

Przetwórnia ryb (nr 111) 4x9 6.0

Śledztwo w sprawie międzynarodowego terrorysty działającego na terenie Stanów Zjednoczonych ujawnia, że w szeregach zespołu może być szpieg.

Prognostyk (nr 163) 4x10 7.0

Elizabeth zwraca się do 9-letniej dziewczynki, która miewa wizje przyszłości, z prośbą o pomoc w wyjaśnieniu zagadkowych wskazówek seryjnego mordercy.

Harem 4x11 7.0

Liz infiltruje incognito żeński gang, aby zapobiec kradzieży listy zawierającej nazwiska osób objętych programem ochrony świadków.

Natalie Luca 4x12 7.0

Zespół próbuje ustalić tożsamość kobiety, która dokonuje zabójstw na zlecenie za pomocą broni biologicznej. Red ma dla Toma zaskakującą propozycję.

Isabella Stone 4x13 6.0

Tom poszukuje odpowiedzi na pytania dotyczące jego przeszłości. Red ostrzega Liz przed nową osobą z czarnej listy – bezwzględną morderczynią, która próbuje go zniszczyć.

Architekt 4x14 8.0

Red dalej próbuje ustalić, kto finansuje Isabellę Stone, natomiast Aram udaje hakera, żeby dowiedzieć się więcej o pewnym skrupulatnym i bardzo inteligentnym przestępcy.

Aptekarz 4x15 6.0

Red próbuje dociec, kto z jego współpracowników zaaplikował mu śmiertelnie groźną truciznę, a Liz z zespołem poszukuje osoby, która stworzyła toksynę.

Dembe Zuma 4x16 9.0

Zniknięcie Arama staje się dla Reda i oddziału specjalnego wskazówką co do miejsca pobytu Dembe. Nadszedł czas, by podjąć skalkulowane ryzyko.

Requiem 4x17 7.0

Wspomnienia Reda przysparzają mu kłopotów, gdy jego najbardziej niebezpieczny wróg rozpoczyna plan ostatecznego wyrównania rachunków.

Philomena 4x18 7.0

Wynajęty łowca nagród bierze na celownik najbliższych współpracowników Reda. Ressler pracuje nad nową sprawą z byłym partnerem i stoi przed moralnym dylematem.

Dr. Bogdan Krilov 4x19 8.0

Red wraz z zespołem podążają tropem kolejnego poszukiwanego — specjalisty od manipulacji ludzkimi wspomnieniami, którego ofiarą padła także Liz.

The Debt Collector 4x20 7.0

Gdy Liz zostaje porwana przez osobę nazywaną Windykatorem, Red musi zawrzeć niewygodny sojusz, aby ją uratować.

Mr. Kaplan 4x21 8.0

Red z pomocą sprzymierzeńców osacza Kaplan. Tymczasem rząd zaczyna prześwietlać oddział ze względu na jego powiązania z Redem.

Mr. Kaplan: Conclusion 4x22 8.0

Red zatrudnia sprzątacza dowodów, aby storpedować sprawę przeciwko oddziałowi specjalnemu, a Cooper i Kaplan próbują odkryć prawdę dotyczącą związku łączącego Reda z Liz.

Smokey Putnum (No. 30) 5x1 5.0

Red wydaje się nie przejmować upadkiem swojego imperium i nawiązuje nową relację zawodową z Liz. Czy uda im się zdobyć pieniądze i poszukiwanego?

Greyson Blaise (No. 37) 5x2 6.0

Liz, Red i oddział specjalny ścigają miliardera, który dorabia sobie jako złodziej dzieł sztuki. Tom próbuje określić, co znajduje się w walizce. Dembe bada pewien trop.

Miss Rebecca Thrall (No. 76) 5x3 5.0

Członkowie jednostki badają serię tajemniczych strzelanin. Red zwraca się z prośbą o pomoc do Toma, aby poprawić w branży swoją nadszarpniętą reputację.

The Endling (No. 44) 5x4 5.0

Liz i oddział polują na nieuchwytnego przestępcę niszczącego dziedzictwo ludzkości. Zubożały Red rozważa wykorzystanie nowej możliwości biznesowej.

Ilyas Surkov (No. 54) 5x5 5.0

Red rozkręca nowy biznes z Hawkins, a przekazane przez niego informacje na temat pewnego terrorysty doprowadzają do konfliktu oddziału z inną jednostką CIA.

The Travel Agency (No. 90) 5x6 5.0

Red pomaga Cooperowi rozwiązać prywatną sprawę. Ressler kieruje oddziałem, który próbuje zapobiec odrodzeniu się grupy morderców na zlecenie. Tom ignoruje ostrzeżenie.

The Kilgannon Corporation 5x7 6.0

Dembe przenika do organizacji zajmującej się handlem ludźmi, ale oddział traci z nim kontakt. Śledztwo prowadzone przez Toma zagraża jego życiu.

Ian Garvey 5x8 6.0

Tom zaginął, a Liz podejmuje rozpaczliwe próby ustalenia, jak do tego doszło. Poszukiwania tajemniczej walizki pełnej kości przynoszą poważne konsekwencje dla Reda.

Ruin 5x9 7.0

Pomimo pragnienia zemsty Liz postanawia odbudować swoje życie z daleka od wszystkiego, co łączy ją z przeszłością. Wkrótce pojawia się jednak nieprzewidziane zagrożenie.

The Informant 5x10 6.0

Liz planuje swoją przyszłość. Oddział poluje na handlującego tajemnicami przestępcę z listy, ale ich działania mogą zaszkodzić Resslerowi.