Czyja to kochanka? 2006

La doublure

Jedna niewinna fotografia wywołuje prawdziwą lawinę śmiechu i nieporozumień. Jest też źródłem wszystkich problemów Pierra. Przyłapany przez paparazzich z top-modelką i zarazem jego kochanką, znany milioner wpada w wielkie tarapaty. Żona grozi mu rozwodem, a jego kariera w jednej chwili staje pod znakiem zapytania.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Gad Elmaleh
jako François Pignon
Alice Taglioni
jako Elena Simonsen
Daniel Auteuil
jako Pierre Levasseur
Kristin Scott Thomas
jako Christine Levasseur
Richard Berry
jako Maître Foix
Virginie Ledoyen
jako Émilie
Dany Boon
jako Richard
Laurent Gamelon
jako Paul
Philippe Magnan
jako Berman
Jean-Yves Chilot
jako Hervé
Irina Ninova
jako Marie
Noémie Lenoir
jako Karine

Fabuła

Jedna niewinna fotografia wywołuje prawdziwą lawinę śmiechu i nieporozumień. Jest też źródłem wszystkich problemów Pierra. Przyłapany przez paparazzich z top-modelką i zarazem jego kochanką, znany milioner wpada w wielkie tarapaty. Żona grozi mu rozwodem, a jego kariera w jednej chwili staje pod znakiem zapytania. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia
Słowa kluczowe
zdrada, modelka, fotograf, gazeta zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-12-01 (kino), 2006-03-29 (świat)
Dystrybutor
SPI International Polska
Kraj produkcji
Francja, Włochy, Belgia
Inne tytuły
The Valet
La boulette (Francja) (tytuł roboczy)
Una Top model nel mio letto (Włochy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
85 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 1 wiadomość

Recenzje

Komedie francuskie są inne niż angielski humor 7
  • 2007-07-03
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Historia biznesmena, który ukrywa przed żoną kochankę, a tą znów zwodzi, że rozwiedzie się z żoną. Sprawy nabierają jednak innego biegu wydarzeń, gdy pewnego razu kłótnia kochanków przenosi się na ulicę. A tam jak powszechnie wiadomo paparazzi czają się wszędzie. I tak zostają sfotografowani. Jednak wydawałoby się że na szczęście na zdjęciu jest jeszcze ktoś trzeci, mianowicie przypadkowy przechodzień, z zawodu parkingowy. Zwykły prosty chłop. Następuje poszukiwanie trzeciego, żeby złożyć mu niemoralną propozycję.

Dziewczyna nie przyjęła jego oświadczyn, a tu nagle spada mu prosto z nieba propozycja wiążąca się z piękna kobietą, znaną top modelką i do tego połączona z możliwością wyciągnięcia każdej wymarzonej kwoty pieniężnej. Co Ty byś zrobił? Chciałbyś zamieszkać z modelką, być wiecznie obserwowanym i pilnowanym? To możliwe jest tylko w filmie.

Komedie francuskie są inne niż angielski humor, polski a jednak choć nie każdy dowcip rozumiemy jak Francuzi to potrafimy się śmiać do łez. I tak też jest przy tej komedii, świetna obsada aktorska Daniel Auteuil w roli biednego parkingowego, Gad Elmaleh w roli biznesmena Francois'a Pigniona, znanego już z "Kolacji dla palantów" i "Plotki" w reżyserii Francis'a Vebera. Ale także piękne kobiety czyli Alice Taglioni jako Elena, Noemie Lenoir jako Karine czy Kristin Scott Thomas w roli żony Pigniona. Sympatyczna historia bogatych ludzi, tym razem to nie z kopciuszka zrobiono królewnę, a ze świniopasa zrobiono księcia, u którego stóp padają piękne kobiety. Przekonaj się sam co zrobić aby być takim jak on.

Choć polski tytuł nie oddaje całości co naprawdę dzieje się w filmie to jednak "Czyja to kochanka?" ma na myśli to samo co francuski tytuł "La Doublure" (Dubler). Ja oceniam ten film 7/10, warto zobaczyć.

2 z 4 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 4

Avatar square 200x200

justangel 2008-01-11 6

nic specjalego – Obejrzałam sobie wczoraj ten filmik, a za tydzień nie będę pamiętała o czym on był… Szczerze mówiąc spodziewałam sie czegoś lepszego, bo jak na komedię to za mało tu było humoru. Uśmiechnęłam sie parę razy i to wszystko. A może gatunek komedia romantyczna po prostu jest nie dla mnie… Obejrzeć można, ale nie trzeba. Dobrze, że choć aktorzy nie zawiedli

Magic justangel 2010-10-30 6

Hmm, chciałem coś dodać lecz justangel napisała wszystko co myślę o tym filmie. Moja ocena 6/10

majr_gruszka 2007-03-04

Bardzo fajna komedyjka. – Kolejna udana francuska produkcja i całe szczeście bowiem widać że światełko w tunelu że nie tylko amerykanie kreca filmy. Polecam doskonały na poprawe humoru.

Jacky 2007-01-22

:))) – Bardzo przyjemny filmik.Niezła komedia. Poprawił mi bardzo nastrój.Oby więcej takich, naprawdę warto.

Współtworzą