Głową w mur 2004

Gegen die Wand
Film

"Nie musisz umierać, żeby twoje życie się skończyło" - czterdziestoletni Cahit, który po nieudanej próbie samobójczej ląduje w szpitalu psychiatrycznym, słyszy te słowa z ust swojego lekarza. Doskonale rozumie, co to znaczy: musi zacząć żyć na nowo. Jednak jego dusza wciąż cierpi, zagłusza więc ból alkoholem i… zobacz więcej

Reżyseria
Aktorzy
, ,
Birol Ünel
jako Cahit
Sibel Kekilli
jako Sibel
Catrin Striebeck
jako Maren
Güven Kıraç
jako Seref
Meltem Cumbul
jako Kuzynka Selma
Zarah Jane McKenzie
jako Barmanka w fabryce
Mona Mur
jako Stała klientka w barze Zoe
Ralph Misske
jako Pacjent
Philipp Baltus
jako Pacjent
Hermann Lause
jako Dr Schiller
Karin Niwiger
jako Kasjerka

"Nie musisz umierać, żeby twoje życie się skończyło" - czterdziestoletni Cahit, który po nieudanej próbie samobójczej ląduje w szpitalu psychiatrycznym, słyszy te słowa z ust swojego lekarza. Doskonale rozumie, co to znaczy: musi zacząć żyć na nowo. Jednak jego dusza wciąż cierpi, zagłusza więc ból alkoholem i narkotykami. Sibel, młoda i atrakcyjna Niemka, która podobnie jak Cahit ma tureckie korzenie, kocha życie stanowczo zbyt mocno jak na pobożną Muzułmankę. Chcąc wyzwolić się spod władzy konserwatywnej rodziny, Sibel pozoruje próbę samobójczą. Zamiast spodziewanego wyzwolenia przynosi jej to jednak hańbę. Tylko małżeństwo może ją ocalić. Sibel błaga więc Cahita, aby się z nią ożenił. Ten niechętnie się zgadza. Być może chce jej pomóc, a może po prostu pragnie uczynić w życiu coś istotnego. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Romans
Słowa kluczowe
krew, więzienie, przemoc, gwałt zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2005-03-04 (kino), 2004-02-12 (świat)
Kraj produkcji
Niemcy, Turcja
Inne tytuły
Duvara karsi (Turcja)
Head-On (tytuł międzynarodowy) (Wielka Brytania) (USA)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
121 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
pajki_filmaniak 1

……………… szkoda pisać

PoppinTom 7

Bardzo dobre kino, ciekawe postaci, nie znajdziecie tu ani krzty obłudy. Zawsze zakochujemy się w tych których mamy pod ręką, ot co.

mehmet 9

Bardzo dobra historia – Świetny film. Ciekawie ukazuje podejście Turków do wielu sfer życia, zaskakujące okazuje się zderzenie starszego pokolenia, które żyje zgodnie z tradycją a pokolenia młodego, żyjącego w wyzwolonych Niemcach i zapewne nie znającego specyfiki życia w Turcji. Polecam mocno wszystkim zainteresowanym tematyką kultury Turcji, a także tym którzy po prostu liczą na dobry dramat.

Levi 9

Nietypowe Love Story.Początek filmu nie zapowiadał tego co będzie się dziać później.Emocjonalny i bolesny.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
piotrek681
190 pkt.
2
grzybek
43 pkt.
4
Hsi_Nao
28 pkt.
5
tompawel
20 pkt.
6
Yasha
4 pkt.
7
blesav
4 pkt.
8
Qinka
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…