Niania w akcji 2006

Bo bui gai wak

Nałogowy hazardzista Fong (Jackie Chan) nie ma łatwego życia. Poza licznymi długami i windykatorami czekającymi tuż za drzwiami mężczyzna musi poradzić sobie z rzeczą niewyobrażalną – opieką nad małym, płaczącym dzieckiem. Pieluchy, smoczki, butelki, kołysanki i śpioszki wypełniają teraz całe życie Fonga, który odkrywa przez to… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jackie Chan
jako Fong Ka Ho
Teresa Carpio
jako Gospodyni
Baoguo Chen
jako Boss Triady
Charlene Choi
jako Bak Yin
Yuanyuan Gao
jako Melody
Michael Hui
jako Gospodarz
Louis Koo
jako Octopus
Andrew Wei Lin
jako Calvin
Bey Logan
jako Lekarz na ostrym dyżurze
Ken Lo
jako

Fabuła

Nałogowy hazardzista Fong (Jackie Chan) nie ma łatwego życia. Poza licznymi długami i windykatorami czekającymi tuż za drzwiami mężczyzna musi poradzić sobie z rzeczą niewyobrażalną – opieką nad małym, płaczącym dzieckiem. Pieluchy, smoczki, butelki, kołysanki i śpioszki wypełniają teraz całe życie Fonga, który odkrywa przez to złoty środek na wyjście z finansowego dołka... opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Komedia, Dramat, Sztuki walki
Słowa kluczowe
przemoc, płacz, walka, sutek zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2006-09-08 (świat), 2007-08-01 (dvd)
Kraj produkcji
Hongkong
Inne tytuły
Robin-B-Hood (USA) (tytuł video)
Project BB (Hongkong) (tytuł roboczy)
Bao bei ji hua (Hongkong)
Rob-B-Hood (Hongkong) (tytuł międzynarodowy)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
134 minut
Budżet
16 800 000 USD

Recenzje

Być kobietą w męskiej skórze... 7
  • 2007-10-30
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Od razu uprzedzam, że jest to film długi i kilkakrotnie zmienia swój bieg wydarzeń, tempo, a nawet tematykę i gatunek. Od komedii po kino akcji, dramat i znowu komedię. No bo wiele mówić nie trzeba skoro główną rolę gra komediowy aktor kina akcji Jackie Chan. Tutaj również sprawdza się super, tym razem w roli niani. Zaczyna się od jego historii, kim jest co jak i dlaczego. A więc jest hazardzistą, któremu ani w życiu ani w hazardzie się nie wiedzie. Wraz z kumplami wpadają na świetny plan aby wykraść dzieciaka bogatym rodzicom i żądać okupu. Zaraz, zaraz to nie ten scenariusz. No tak byłoby najprościej ale tu jest bardziej skomplikowana akcja. Mianowicie robią to dla kogoś, kto ma im za dzieciaka zapłacić trochę kasy a tamten dopiero wie co ma robić. No tak, ale czy wszystko będzie po ich myśli, to warto zobaczyć.

Film naprawdę robi wrażenie, bo oprócz kilku scen które ominęłam kiedy spałam to wydaje się ciekawy. Niestety wydaje, bo jest bardzo długi i zanim się skończy każdy zapomina od czego tak naprawdę się zaczęło. Jednak ciekawy scenariusz widocznie nie zmieścił się w typowym dla filmu przedziale czasowym szacowanym na 90 min. Dlatego trwa ponad 130 min. Ale jest co oglądać, jedynie nie polecam dla młodych mam, bo ja sama takową będąc momentami zakrywałam oczy i rzewnie płakałam w rękaw męża. Natomiast wracając do filmu, bardzo dobra gra aktorska, ciekawie pokazany scenariusz, ale nic dziwnego skoro maczał w nim palce sam Jackie Chan, zarówno w scenariuszu jak i samej produkcji.

Co tu się dużo rozpisywać po prostu warto zobaczyć ten film, bo można płakać ze śmiechu i naprawdę się smucić, ale zapewniam że wieczór na pewno nie będzie stracony.

2 z 3 osoby uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Lisa 2009-07-14

Mogło być lepiej – Wiadomo, że Jackie nie robi się coraz młodszy, więc sceny walki nie były już tak rozbudowane jak we wcześniejszych jego filmach. Jednak i przy tym filmie nie raz się można uśmiechnąć. =)

marek22 2008-08-14

Jackie Chan – według plakatu http://fdb.pl/f52408/plakaty/85020 ma około 185 cm wzrostu

Współtworzą