Złote czasy radia 1987

Radio Days

Sentymentalne, ale zabawne spojrzenie na złote czasy radia, przypadające na lata 40. Woody Allen jest tym razem tylko narratorem zza kadru. Jego bohater wspomina swoje dzieciństwo spędzone w licznej rodzinie, w której każdy z członków miał swoją ulubioną audycję radiową. W tamtych czasach radio było nie tylko rozrywką,… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Mike Starr
jako Włamywacz
Paul Herman
jako Włamywacz
Don Pardo
jako Gospodarz programu "Guess That Tune"
Martin Rosenblatt
jako Pan Needleman
Helen Miller
jako Pani Needleman
Danielle Ferland
jako Dziecięca gwiazda
Julie Kavner
jako Matka
Julie Kurnitz
jako Irene
David Warrilow
jako Roger
Wallace Shawn
jako Zamaskowany mściciel
Mick Murray
jako Mściwy oszust
William Flanagan
jako Mściwy spiker

Sentymentalne, ale zabawne spojrzenie na złote czasy radia, przypadające na lata 40. Woody Allen jest tym razem tylko narratorem zza kadru. Jego bohater wspomina swoje dzieciństwo spędzone w licznej rodzinie, w której każdy z członków miał swoją ulubioną audycję radiową. W tamtych czasach radio było nie tylko rozrywką, ale też łączyło ludzi, kształtowało ich upodobania i rozbudzało marzenia. Obrazki z życia jego niezamożnej, robotniczej rodziny, mieszkającej w Rockaway Beach na Brooklynie, przeplatają się z tymi, pokazującymi radio od kuchni. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Dramat
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1987-01-30 (świat)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
85 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 2
karojuu 7

Sentymentalnie. Allen świetnie oddał klimat radiowych czasów, pozwalając na nie spojrzeć oczami słuchaczy, dodatkowo zgrabnie wplatając elementy historyczne

Redox 7

7/10 – Allen wspomina czasy, kiedy to wraz z całą rodziną zasiadali przed radioodbiornikiem i całymi dniami słuchali przeróżnych audycji, piosenek czy teleturniejów. Nie przeprowadza on żadnych zabiegów "oczyszczających", nie wypomina niektórych błędów osób z otoczenia małego Joego (np. bohater nie wygłasza żadnych lamentów z powodu bicia go pasem przez ojca).

Wyszła z tego opowieść lekka, wypełniona po brzegi wspaniałymi utworami, bardzo przyjemna w odbiorze, na którą składają się luźne opowiastki (historia włamania do domu sąsiadów – boska! :) Przy tym czuć tutaj nutkę nostalgii, szczególnie przy zakończeniu.

Pierwszorzędna robota, Woody!

Ulubione teksty:
Ciotka Bea: Nie wiem, czy pojechać latem w góry czy może w rejs. Na statkach faceci są bogatsi, ale w kurortach jest ich dużo więcej.
Tess: Ja poznałam Martina w górach, więc lepiej płyń w rejs.

Redaktor: Japończycy zaatakowali Pearl Harbor!
Sally: Nie będziemy grać? Mam przyjść w poniedziałek? Kim jest Pearl Harbor?

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
cicha
150 pkt.
2
fantasta
20 pkt.
4
kaskader
6 pkt.
5
Redox
5 pkt.
6
miodzik
5 pkt.
7
Beznickowy
4 pkt.
8
MrWirus
2 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…