Złote czasy radia 1987

Radio Days

Słuchając audycji radiowych o super bohaterach, misjach szpiegowskich i pięknych gwiazdach filmowych, 10-letni Joe Needleman marzy, by pewnego dnia przytrafiła mu się podobna przygoda. Chciałby zobaczyć na horyzoncie wrogą łódź podwodną, nieprzyjazną flotę powietrzną lub, w ostateczności, skąpo ubraną nauczycielkę z… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Obsada Zobacz pełną obsadę

Mike Starr
jako Włamywacz
Paul Herman
jako Włamywacz
Don Pardo
jako Gospodarz programu "Guess That Tune"
Martin Rosenblatt
jako Pan Needleman
Helen Miller
jako Pani Needleman
Danielle Ferland
jako Dziecięca gwiazda
Julie Kavner
jako Matka
Julie Kurnitz
jako Irene
David Warrilow
jako Roger
Wallace Shawn
jako Zamaskowany mściciel
Mick Murray
jako Mściwy oszust
William Flanagan
jako Mściwy spiker

Fabuła

Słuchając audycji radiowych o super bohaterach, misjach szpiegowskich i pięknych gwiazdach filmowych, 10-letni Joe Needleman marzy, by pewnego dnia przytrafiła mu się podobna przygoda. Chciałby zobaczyć na horyzoncie wrogą łódź podwodną, nieprzyjazną flotę powietrzną lub, w ostateczności, skąpo ubraną nauczycielkę z podstawówki. Kiedy Joe snuje fantazje przy głosach dobiegających z głośnika, spikerzy i prezenterzy zasiadający przy mikrofonach również nie stronią od marzeń. Gwiazdy przemijają, kariery upadają, trendy odchodzą - mimo wszystko jedno jest pewne: złote czasy radia może i zanikają, jednak magia wspomnień 10-latka trwa... opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Dramat

Szczegóły

Premiera
1987-01-30 (świat)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
85 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 1

Redox 2009-12-11 7

7/10 – Allen wspomina czasy, kiedy to wraz z całą rodziną zasiadali przed radioodbiornikiem i całymi dniami słuchali przeróżnych audycji, piosenek czy teleturniejów. Nie przeprowadza on żadnych zabiegów "oczyszczających", nie wypomina niektórych błędów osób z otoczenia małego Joego (np. bohater nie wygłasza żadnych lamentów z powodu bicia go pasem przez ojca).

Wyszła z tego opowieść lekka, wypełniona po brzegi wspaniałymi utworami, bardzo przyjemna w odbiorze, na którą składają się luźne opowiastki (historia włamania do domu sąsiadów – boska! :) Przy tym czuć tutaj nutkę nostalgii, szczególnie przy zakończeniu.

Pierwszorzędna robota, Woody!

Ulubione teksty:
Ciotka Bea: Nie wiem, czy pojechać latem w góry czy może w rejs. Na statkach faceci są bogatsi, ale w kurortach jest ich dużo więcej.
Tess: Ja poznałam Martina w górach, więc lepiej płyń w rejs.

Redaktor: Japończycy zaatakowali Pearl Harbor!
Sally: Nie będziemy grać? Mam przyjść w poniedziałek? Kim jest Pearl Harbor?

Współtworzą