Gatunek 1995

Species

Kiedy obca istota - wytwór inżynierii genetycznej - ucieka spod obserwacji, naukowiec Xavier Fitch (Ben Kingsley) tworzy grupę ekspertów mającą na celu jej odnalezienie. Załoga: morderca (Michael Madsen), empata (Forest Whitaker), biolog (Marg Helgenberger) i antropolog (Alfred Molina) - tropią swą ofiarę w Los Angeles.… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Ben Kingsley
jako Xavier Fitch
Alfred Molina
jako Dr Stephen Arden
Forest Whitaker
jako Dan Smithson
Marg Helgenberger
jako Dr Laura Baker
Michelle Williams
jako Młoda "Sil"
Jordan Lund
jako Aide
Scott McKenna
jako Train Hobo
Virginia Morris
jako Matka
Dendrie Taylor
jako Marie
Anthony Guidera
jako Robbie, chłopak podwożący Sil do klubu ID
Lisa Liberati
jako Łazienkowa panienka

Kiedy obca istota - wytwór inżynierii genetycznej - ucieka spod obserwacji, naukowiec Xavier Fitch (Ben Kingsley) tworzy grupę ekspertów mającą na celu jej odnalezienie. Załoga: morderca (Michael Madsen), empata (Forest Whitaker), biolog (Marg Helgenberger) i antropolog (Alfred Molina) - tropią swą ofiarę w Los Angeles. Tu, przybierając formę pięknej kobiety (Henstridge), obcy inicjuje swój okrutny plan: poznać nic nie podejrzewających ludzi i wydać potomstwo, które zniszczy ludzkość! Biologiczny zegar obcego tyka niesłychanie szybko, a Fitch i jego drużyna zostają wciągnięci w grę, w której los ludzkości wisi na włosku. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Akcja, Sci-Fi, Horror
Słowa kluczowe
inżynieria genetyczna, potwór, eksperyment genetyczny
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1995-11-24 (kino), 1995-07-07 (świat)
Dystrybutor
ITI Cinema
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
108 minut
Budżet
35 000 000 USD
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 3
Quagmire 4

4/10 – Wianuszek znanych aktorów w filmie SF klasy B, choć trzeba przyznać, że Michael Madsen jest właściwą osobą na właściwym miejscu i on jako jedyny wychodzi z tego filmu z twarzą. Wstydu nie narobił sobie jeszcze Molina, za to Helgenberger i Whitaker są miejscami tak koszmarnie źli, że widzowi pozostaje tylko zgrzytanie zębów. O Benie "wstydzę się, ale trzeba spłacić kredyt" Kingsleyu zapomniałem już podczas napisów końcowych.

Na przykładzie tego filmu widać jak bardzo starzeje się grafika komputerowa, Natasha Hendstridge stara się wynagrodzić techniczne niedostatki posągową urodą, jednak swoją grą zasługuje na dyplom z wyróżnieniem ze Szkoły Aktorstwa imienia Arnolda Schwarzeneggera.

Jako ciekawostkę można potraktować bolesne (dosłownie) aktorskie początki Michelle Williams.

dawidek98 Quagmire 4

@Quagmire Zgadzam się z tym komentarzem w 100%. Widziałem, co prawda gorsze filmy, ale ten i tak zdecydowanie nie jest udany.

Khaosth 7

recka na forum: "Żenujący i zachwycający naprzemian"

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
158 pkt.
2
kaskader
68 pkt.
3
piotrek681
42 pkt.
4
Spinnaker
33 pkt.
5
Anonimowy
26 pkt.
6
Lu106
22 pkt.
7
Mierzwiak
15 pkt.
8
Hsi_Nao
10 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…