Teoria wszystkiego 2014

The Theory of Everything
Film

Teoria wszystkiego to historia, przedstawiająca postać jednego z najwybitniejszych umysłów naszych czasów - słynnego astrofizyka, Stephena Hawkinga. W 1963 roku Stephen Hawking (Eddie Redmayne), student astronomii i kosmologii na Uniwersytecie w Cambridge ma już osiągnięcia w swojej dziedzinie i ambicje znalezienia… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
  • oraz innych 10 nagród, 21 nominacji i 1 udział w konkursie zobacz więcej
Eddie Redmayne
jako Stephen Hawking
Felicity Jones
jako Jane Hawking
Harry Lloyd
jako Brian
Alice Orr-Ewing
jako Diana King
David Thewlis
jako Dennis Sciama
Michael Marcus
jako Ellis
Gruffudd Glyn
jako Rees
Emily Watson
jako Beryl Wilde
Thomas Morrison
jako Carter
Tom Prior
jako Robert Hawking (lat 17)
Sophie Perry
jako Lucy Hawking (lat 14)
Finlay Wright-Stephens
jako Timothy Hawking (lat 8)

Teoria wszystkiego to historia, przedstawiająca postać jednego z najwybitniejszych umysłów naszych czasów - słynnego astrofizyka, Stephena Hawkinga. W 1963 roku Stephen Hawking (Eddie Redmayne), student astronomii i kosmologii na Uniwersytecie w Cambridge ma już osiągnięcia w swojej dziedzinie i ambicje znalezienia "prostego, ale wymownego wytłumaczenia" wszechświata. Osobiste doświadczenia otwierają przed nim inne, zupełne nieznane terytoria. Stephen zakochuje się w koleżance, studentce nauk humanistycznych, Jane Wilde (Felicity Jones). Jednak w wieku 21 lat ten młody i znakomicie zapowiadający się naukowiec otrzymuje druzgocącą diagnozę: stwardnienie zanikowe boczne. Jak wyrokują lekarze, choroba w krótkim czasie zaatakuje jego sprawność ruchową i ograniczy możliwość porozumiewania się. Jednak miłość Jane, jej wsparcie i determinacja okazują się nieocenione. Mając u boku kochającą żonę, Stephen nie dopuszcza do siebie myśli, że postawiona przez lekarzy diagnoza może być ostateczna. Jane zachęca męża, żeby ukończył doktorat, w którym pojawiają się zaczątki słynnej teorii o stworzeniu wszechświata. Po jego entuzjastycznym przyjęciu Stephen pochyla się nad kolejnym naukowym wyzwaniem, zgłębiając zagadnienie, które stało się w jego życiu rzeczą niezwykle cenną - czas. opis dystrybutora

Gatunek
Romans, Biograficzny, Dramat
Słowa kluczowe
wózek inwalidzki, na podstawie powieści, śpiewanie, relacja mąż-żona zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2015-01-30 (kino), 2014-09-07 (świat), 2015-06-01 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Working Title Films
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
123 minut
Budżet
15 000 000 USD
Wiadomości 10
Paweł Mosakowski krytyk

Konwencjonalny film biograficzny o niezwykłym człowieku i jego niezwykłej żonie. przeczytaj recenzję

Dominik Jedliński krytyk

Problem z "Teorią wszystkiego" jest jednak taki, że to bardziej jest historia o pewnym produkcie medialnym, popkulturowym wytworze, który jest przesłodzony i wyidealizowany, a nie o człowieku z krwi i kości. przeczytaj recenzję

Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Scenarzysta Anthony McCarten potrzebował dziesięciu lat, aby doprowadzić tę historię na ekran, w tym trzy lata na przekonanie pisarki Jane Hawking, żeby zgodziła się na adaptację swojej książki. zobacz więcej

Komentarze do filmu 15
Sebioslaw 7

Niezły, choć spodziewałem się więcej z życia naukowego. Mamy za to dużo problemów emocjonalnych i okres z życia z pierwszą żoną. Dałem naciąganą 7-mkę.

dawidek98 Sebioslaw 7

@Sebioslaw Ale nie zaprzeczysz, że Eddie Redmayne zagrał świetnie. Zasłużył sobie na Oscara.

Sebioslaw dawidek98 7

@dawidek98 To nie ulega żadnym wątpliwościom. Zagrał fenomenalnie. Oskar w pełni zasłużony.

bizarre 7

7/10 – Standardowy film biograficzny. Jednocześnie bardzo dobrze poprowadzony i nie popada w ckliwość. Historia Hawkinga broni się sama, ale i tak twórcy wykorzystali jej potencjał. "Teoria wszystkiego" potrafi przykuć uwagę na całe dwie godziny, nawet jeśli zna się dobrze przedstawioną historię.
Wielkim atutem filmu jest gra aktorska – bardzo dobra Jones i Redmayne, który – odnoszę wrażenie – został stworzony do tej roli. Mam na myśli nie tylko to, że wykazał się dużymi umiejętnościami i zasłużenie zbiera pochwały, ale też fakt fizycznego podobieństwa do prawdziwego Hawkinga. Nie mogę uniknąć porównania kreacji Redmayne’a, z tą którą stworzył Benedict Cumberbatch w 2004 roku w filmie "Hawking". To porównanie, jak i porównanie obu filmów zdecydowanie wygrywają Eddie Redmayne i "Teoria wszystkiego".

dawidek98 bizarre 7

@bizarre Dokładnie tak jak mówisz.

con_desiros 4

Dostateczny ! – Dla głównego bohatera ten film to hołd ?lub frajda ? Ale dla widza raczej nic specjalnego ? Tego typu filmów już trochę powstało … Ogólnie przeciętny film !

dawidek98 7

Ten film to przede wszystkim wyborny spektakl jednego aktora. Redmayne po prostu powala.

ZSGifMan 8

Zawsze lubiłem książki Hawkinga i chłonąłem je szybciej, niż cokolwiek innego, więc dowiedzieć się czegoś więcej o nim jest bardzo miło!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Kristo
317 pkt.
2
jacks
63 pkt.
3
agatkar16
36 pkt.
4
Hsi_Nao
12 pkt.
5
Sweet_Foxy
10 pkt.
6
Lamper
10 pkt.
7
Anonimowy
7 pkt.
8
kaskader
7 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…