Pod powierzchnią 2006

Opuszczony dom nad jeziorem. Środek lata. Spotkanie przyjaciół, Piotra (Zbigniew Kaleta), Izy (Beata Kozikowska), Michała (Tomasz Karolak) i Ani (Magdalena Boczarska), byłoby zapewne jednym z wielu, gdyby nie głęboko skrywane namiętności. Każdy z nich na swój sposób przekona się, jak cienka jest granica między iluzją a… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Obsada Zobacz pełną obsadę

Fabuła

Opuszczony dom nad jeziorem. Środek lata. Spotkanie przyjaciół, Piotra (Zbigniew Kaleta), Izy (Beata Kozikowska), Michała (Tomasz Karolak) i Ani (Magdalena Boczarska), byłoby zapewne jednym z wielu, gdyby nie głęboko skrywane namiętności. Każdy z nich na swój sposób przekona się, jak cienka jest granica między iluzją a rzeczywistością. A pod powierzchnią tej rzeczywistości odkryją świat, którego istnienia się nie spodziewali. opis dystrybutora

Gatunek
Thriller

Szczegóły

Premiera
2006-10-13 (kino), 2006-09-12 (świat), 2007-03-14 (dvd)
Dystrybutor
Monolith Films
Kraj produkcji
Polska
Inne tytuły
The Underneath (USA)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
84 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Czy wiesz, że?

Pressbook

Synopis — Film Pod powierzchnią to przepełniona zmysłowym erotyzmem i urzekająca obrazem historia o przelotnych fascynacjach i pokusie zdrady. Opuszczony dom nad jeziorem. Środek lata. Spotkanie przyjaciół, Piotra (Zbigniew Kaleta), Izy (Beata Kozikowska), Michała (Tomasz Karolak) i Ani (Magda Boczarska), byłoby zapewne jednym z wielu, gdyby nie głęboko skrywane namiętności…... zobacz więcej

Komentarze 5

odlocik 2007-02-09 1

Pod Powierzchnią – Cieniutki, co prawda nie studiowałem psychologii ale w filmie nic sensownego do przemyślania nie ma.
Erotyki tym bardziej żadnej jak sugerują opisy, no chyba że ktoś dopiero wyszedł z ancla i nie widział od paru lat kobiecych uroków z odległości 25m.

lysywujta 2007-01-16 1

POD POWIERZCHNIĄ (2006) – Jeżeli pieniadze z naszego abonamentu są wydawane na takie filmy,to nie dziwie się że polskie kino jest na dnie.Film bez scenariusza,bez składnej akcji,żaden thriller,zaden erotyk (sceny erotyczne zaaplikowane chyba tylko dla przyciagniecia jakiegokolwiek widza). FILM DNO.NIE OGLĄDAĆ !!!!

Smisnykolo 2007-01-02

filmik dziwny – ma on w sobie coś z filmu psychologicznego i z thrilleru, lecz jest on też w pewnym stopniu erotykiem. Jest bardzo dziwny, jawa miesza się z rzeczywistością, bohaterowie zgrywają w sobie jakieś dawne emocje, waśnie namiętności rozterki. nie jest to film który ogląda się lekko łatwo i przyjemnie.

MagEllan Smisnykolo 2009-02-15 3

@Smisnykolo: co do jednego sie zgodze w 100% nie jest to film ktory oglada sie latwo i przyjemnie.
UWAGA: SPOILER!
Powiem wiecej film meczy widza!! Osobiscie uwazam ze film ten nie jest erotykiem, w erotyku mamy jakies napiecie ktore przenosi sie z ekranu na widza tutaj wyszlo to marnie i nieudolnie, film ten na pewno nie jest thrillerem bo nie wciaga widza nie powoduje u niego dreszczy nie ma nastroju grozy.
Film ten jest troche nieudolnym filmem psychologicznym ktory prawdopodobnie moga rozebrac na elementy pierwsze studenci tego kierunku badz tez adepci sztuki filmowej.
dluzyzny w fimie nic nie wnosza mozna by go o polowe skrocic i przekazac to samo (pomijam juz fakt ze film trwa 74minuty). Caly film sprowadza sie do dwoch dialogow jednego w momencie jak Michal ma spiecie z Piotrem i drugiego pod koniec kiedy Michal pokazuje film po imprezie.

w mojej ocenie 3/10 bo choc troche sklania do dyskusji o tym czy byc czy miec. Ale po takiej ilosci niedopowiedzen kazdy moze wyniesc z tego filmu inne spostrzezenia lub co gorsza nie miec ich wcale

mysza_007 Smisnykolo 2009-02-15

najlepiej być i mieć ;p

Współtworzą