Najdłuższa podróż 2015

The Longest Ride

Opowieść o miłości, przeznaczeniu, zrealizowanych i niespełnionych marzeniach, śmierci i tajemnicach, złożona z dwóch wątków, które splatają się w nieoczekiwanym momencie. W pierwszym z nich oglądamy starszego pana, który po wypadku samochodowym zostaje uwięziony we wraku i w oczekiwaniu na pomoc wspomina całe swoje… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 25 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Britt Robertson
jako Sophia Danko
Scott Eastwood
jako Luke Collins
Jack Huston
jako Młody Ira
Oona Chaplin
jako Ruth
Melissa Benoist
jako Marcia
Alan Alda
jako Ira Levinson
Lolita Davidovich
jako Kate Collins
Peter Jurasik
jako Howard Sanders
Amber Chaney
jako Żona brata Daniela
Brett Edwards
jako Jared Midelton
Amy Parrish
jako Andrea McDonald

Fabuła

Opowieść o miłości, przeznaczeniu, zrealizowanych i niespełnionych marzeniach, śmierci i tajemnicach, złożona z dwóch wątków, które splatają się w nieoczekiwanym momencie. W pierwszym z nich oglądamy starszego pana, który po wypadku samochodowym zostaje uwięziony we wraku i w oczekiwaniu na pomoc wspomina całe swoje dotychczasowe życie, wypełnione miłością do nieżyjącej już żony. Drugi z wątków to historia studentki historii sztuki, zakochanej w młodym kowboju z rodeo, który musi wrócić na arenę po ciężkim wypadku, by ratować rodzinne ranczo. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Romans

Szczegóły

Premiera
2015-06-12 (kino), 2015-04-03 (świat), 2015-11-04 (dvd)
Dystrybutor
Imperial - CinePix
Wytwórnia
Fox 2000 Pictures
Temple Hill Entertainment
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
139 minut
Budżet
34 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Adaptacja powieści Nicholasa Sparksa pokazuje historię dwóch miłości: opisanej w listach do ukochanej i w środowisku niedojrzałych studentów z Britt Robertson i Scottem Eastwoodem w głównych rolach. 6
  • 2015-08-15
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Zawodnik rodeo i grzeczna studentka historii sztuki. Pozornie błaha historia, ale jak często bywa w powieściach Nicholasa Sparksa, jest tu więcej wątków. Bohaterowie przypadkowo ratują uwięzionego w samochodzie starszego mężczyznę, który prosi o zabranie pudełka z listami pisanymi do ukochanej. W ten sposób przenosimy się do świata młodości dziadka, poznajemy losy jego życia oraz niezwykłej miłości.

Nicholas Sparks doczekał się już wielu adaptacji filmowych swoich książek. Każda z nich przedstawia historię miłości na tle różnych wydarzeń historycznych, w obliczu odmiennych problemów i trudności. Wciąż ją kocham z Channingiem Tatumem oraz Amandą Seyfried było opowieścią o uczuciu, które przerwała wojna. Pamiętnik, z Ryanem Goslingiem, Geną Rowlands, Rachel McAdams i Jamesem Garnerem w głównych rolach, wspominał miłość starszej pani z Alzheimerem na tle historii zakochanych młodych bohaterów. Kevin Costner z Robin Wright Penn w Liście w butelce (1999) wcielili się w dwójkę doświadczonych przez życie ludzi, między którymi rodzi się zainteresowanie.

Najdłuższa podróż George’a Tillmana Jr. jest bardzo podobna do wspomnianego już Pamiętnika, zresztą retrospektywa, listy i pamiętniki stanowią ulubione motywy Sparksa. Adaptacją powieści zajął się Craig Bolotin, autor scenariusza popularnego w latach 80. serialu Policjanci z Miami. Film skupia się na rozterkach młodych ludzi, którzy poznają się w chwili, gdy każde ma już pewne plany na swoją przyszłość. Czy miłość będzie miała wpływ na ich dalsze wybory życiowe i jak ważna będzie znajomość ze starszym panem, Irą, oraz poznanie jego historii?

Chociaż nie jest to film najwyższej klasy, ogląda się go dość przyjemnie. Efekt psuje Britt Robertson w roli Sophii, młodej studentki zakochanej w kowboju. Gra aktorki jest kompletnie pozbawiona emocji, ciężko jest zobaczyć w jej postaci jakiekolwiek uczucia czy przemyślenia. W jej filmowego partnera, Luke’a, wcielił się Scott Eastwood, syn Clinta Eastwooda, który być może odziedziczył po ojcu urodę, ale na pewno nie charyzmę. Najciekawsza w filmie jest część retrospekcyjna, ze świetnym Jackiem Hustonem w roli młodego Iry i Ooną Chaplin jako jego ukochana.

Obraz otrzymał cztery nominacje do nagrody Teen Choice w kategoriach: Ulubiony dramat kinowy, Ulubiona aktorka dramatu i Przełomowa rola kinowa dla Britt Robertson oraz Ulubiony aktor dramatu dla Scotta Eastwooda. Pomimo, że jest to dramat, nie ogląda się go z wielkim smutkiem, nie budzi głębokich refleksji jak niektóre adaptacje Nicholasa Sparksa. Jednak film zyskuje dzięki wątkowi młodości dziadka, mocno kontrastującym z banalną, cukierkową historią miłości niedojrzałych studentów.

Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

i_darek1x 2015-07-07 6

Dostateczny ! – Może być !
Jednak muszę się poprawić ! Film jest interesujący wart obejrzenia ! Polecam !

Współtworzą