Slow West 2015

Szkocki panicz przemierza rozległe prerie Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu zaginionej miłości swojego życia – pięknej i odważnej Rose. Wkrótce okazuje się, że dziewczynę chce odnaleźć także grupa bezwzględnych łowców nagród. Młodemu chłopakowi, któremu od początku po piętach depczą bandyci, niespodziewanie z pomocą przychodzi… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 23 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Michael Fassbender
jako Silas Selleck
Kodi Smit-McPhee
jako Jay Cavendish
Rory McCann
jako John Ross
Ben Mendelsohn
jako Payne
Brooke Williams
jako Maria
Andy McPhee
jako Eric, szkocki farmer
Alex Macqueen
jako Rupert Cavendish
Jeffrey Thomas
jako Oficer związku
Stuart Martin
jako Callum
Kalani Queypo
jako Kotori
Caren Pistorius
jako Rose Ross
Madeleine Sami
jako Marimacho

Fabuła

Szkocki panicz przemierza rozległe prerie Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu zaginionej miłości swojego życia – pięknej i odważnej Rose. Wkrótce okazuje się, że dziewczynę chce odnaleźć także grupa bezwzględnych łowców nagród. Młodemu chłopakowi, któremu od początku po piętach depczą bandyci, niespodziewanie z pomocą przychodzi wyjęty spod prawa tajemniczy wędrowiec. Czy wspólnie uda im się uratować dziewczynę? Czy w dzikich rejonach legendarnej krainy, gdzie lepiej nie pojawiać się bez naładowanej broni i zapasu amunicji, może liczyć się coś więcej, niż tylko przetrwanie? opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Thriller, Western
Słowa kluczowe
strzał w głowę, miłość, śmierć, pistolet zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2015-11-20 (kino), 2015-01-24 (świat), 2016-04-14 (dvd)
Dystrybutor
M2 Films
Wytwórnia
See-Saw Films
DMC Film
Film4 zobacz więcej
Kraj produkcji
Wielka Brytania, Nowa Zelandia
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
84 minut

Wiadomości zobacz wszystkie 3 wiadomości

Recenzje

John Maclean nie odkrywa Ameryki i Dzikiego Zachodu na nowo, ale z czułością sięga po dobrze znany gatunek i udowadnia, że najbardziej lubimy to, co jest już nam znane. 7
  • 2015-11-19
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Na Dzikim Zachodzie wydarzyło się już niemal wszystko. Porwania, łowcy głów, kradzieże, porachunki i prześladowanie ludności indiańskiej są nierozerwalnym elementem westernów. Trudno zgotować świeżą opowieść, która nie będzie wywoływała westchnień znudzenia. John Maclean wykorzystuje znane schematy, nawet nie sili się na odkrywcze zmiany i manipulacje, a mimo to Slow West wzrusza pięknością zdjęć i urokiem opowiadanej historii.

Idealistyczny Jay (Kodi Smit-McPhee) przybywa do Stanów ze Szkocji, aby odnaleźć swoja ukochaną. Dość szybko okazuje się, że nie tylko on pragnie spotkania z Rose i jej ojcem, za których głowy została wyznaczona wysoka pieniężna nagroda. Młodzieniec wędruje samotnie po obcej mu krainie, nieświadomy czyhających niebezpieczeństw. A jego czystość i naiwność sprawia, że kibicujemy mu z całego serca. Przypadkowo napotkany kowboj Silas (Michael Fassbender) zostaje jego przewodnikiem i nauczycielem.

Męska relacja, choć szorstka i pełna napięć, zyskuje wymiar przyjaźni, która łączy dojrzałość i doświadczenie z naiwną radością życia. Takie zestawienie nie stanowi niczego nowego w kinie. A obraz idealistycznej miłości dodaje westerenowi kobiecej duszy, choć Rose nie przechadza się w sukni, tylko z zacięciem chwyta za broń.

Slow West jest przede wszystkim ładnym obrazem, który dostarcza przyjemnych wrażeń estetycznych w rytm muzyki Jeda Kurzela. A swoboda i wolne tempo opowiadania zmierza do największego filmowego smaczku, którego nie powstydziłby się sam Quentin Tarantino. Trup ścieli się gęsto, czerwone słońce zachodzi, a silni mężczyźni walczą o swoje. Maclean nie odkrywa Ameryki i Dzikiego Zachodu na nowo, ale z czułością sięga po dobrze znany gatunek i udowadnia, że najbardziej lubimy to, co jest już nam znane.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 5

ZSGifMan 2019-02-27 7

Bardzo ciekawa pozycja dla każdego fana westernów!
Film jest mocno nietypowy, opowiada bardziej o podróży i poszukiwaniu kogoś dla nas ważnego niż o tym co zwykły dotychczas pokazywać takie filmy: nieprawości, napadach żadnych pieniędzy oprychów i strzelaninach rewolwerowców. Te wspomniane sceny też są, lecz niejako schodzą na drugi plan podczas odsłaniania pragnień bohaterów i tego co nimi kieruje podczas tej wyprawy.
Sceneria jest bardzo surowa, zachęcająca do zagłębienia się w nią, jest wielka prostota i tylko pewien niesmak pozostaje dla wprawnego oka (jak np. moje ;) bo bardzo łatwo dopatrzeć się, że w tym westernie tak naprawdę nie mamy wcale do czynienia z dzikim zachodem. Ba, nawet nie powstał na tym kontynencie co powinien! Ale to i tak bardzo miły film o pionierach, ich ciężkiej podróży i walce o własne miejsce na tamtej ziemi oraz poszukiwaniu celu, ale to tylko ci, którzy wcześniej go nie mieli, bo dla reszty to tylko whiskey, pełny brzuch i kieszeń wypchana dolarami.

mmonkey 2017-04-23 5

Indie western w klimatach Wesa Andersona. Wbrew staraniom – dość mało oryginalny, ale da się obejrzeć.

sylphid 2015-12-01 7

6/7 rozumiem dlaczego ludzie widzą tu Andersona; duże oczekiwania i spory niedosyt.

Mrozikos667 2015-11-29 6

Meandruje. Momentami chwyta całkiem mocno (scena w sklepie), ale dziwna, przyspieszona końcówka nie pasuje do całości.

i_darek1x 2015-06-09 4

Dostateczny ! – Fajna obsada a po za tym film lekko przynudza !Ale kilka scen jest ok !

Współtworzą