Wataha 7.3

Serial Wataha rozpoczyna się od zamachu bombowego, w którym giną oficerowie jednej z jednostek straży granicznej w Bieszczadach. Tylko jednemu z nich uda się przeżyć. Kapitan SG Wiktor Rebrow (Leszek Lichota) w wyniku zamachu traci nie tylko swoich przyjaciół, ale przede wszystkim ukochaną Ewę. Zagubiony, próbuje dociec, co się wydarzyło i kto za tym wszystkim stoi. Oficjalne śledztwo prowadzi prokuratura. Poznaniem prawdy są zainteresowani również jego przełożeni.

Zgłoś naruszenie Sezon 3: Teaser #1

Komentarze 5

pajki_filmaniak 2018-05-11 7

drugi sezon lepszy od pierwszego a pierwszy był dobry

Movieman 2014-10-12

Interesujący start – Po pilocie muszę napisać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. W końcu polska produkcja, która wydaje się być na naprawdę dobrym poziomie.

Minusów w sumie w pilocie za wielu nie dostrzegłem, więc napiszę to co mi się podobało:

- wspaniałe zdjęcia Bieszczad dopełniane są przez niezwykle klimatyczną muzykę, momentami jak się tak patrzyło to się rozpłynąć można

- Leszek Lichota w roli głównej jest naprawdę dobry, fajnie że dostał głowną rolę pomimo tego, że nie jest jakimś mega znanym aktorem na naszym podwórku

- brak tych wszystkich Karolaków, Szyców i Adamczyków w obsadzie

- dosyć szybkie tempo, intryga jak i sama historia wyglądają naprawdę solidnie

- dialogi, od których nie bolą uszy, w końcu można usłyszeć wulgazyrzmy w polskim serialu (!!)

Solidny, naprawdę dobry pilot. Czekam na więcej.

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Beznickowy Movieman 2014-10-13 6

Jednak studziłbym zachwyty. Pod kilkoma wymienionymi przez Moviemana bym się podpisał (sceneria, intryga), ale niestety widzę dużo minusów:
- udźwiękowienie – czyli zmora polskich produkcji; Wataha jest koronkowym przykładem, jak przy fatalnym dźwięku źle brzmi nawet dobrze napisany dialog.

Pilot był przede wszystkim – słowo klucz – nierówny:
- nieźle rozpisane jedne postacie, a inne – jak pani prokurator – są jednowymiarowe, sztuczne;
- dobre dialogi mieszają się z papką tasiemcową; przykładem jest najgorsza scena rozmowy prokurator z Natalią;
- brakuje polotu niektórym rozwiązaniom dramaturgicznym – odejście chwilowe od służby Rebrowa wykorzystuje najtańsze chwyty;
- nie potrafią pić wódki – HBO współpracuje ze Smarzowskim, powinni i do tego serialu go zatrudnić, aby pokazał, jak Polacy łoją wódę;
- kompletnie niepotrzebne alegorie z wilkiem i płonącym drzewem.

Lamper Movieman 2014-10-13

Dokładnie mam podobne odczucia co Beznickowy.
Serial jest dobrze napisany, trochę gorzej zagrany, strasznie nie podoba mi się osoba pani prokurator i owa scena z bardzo nędznym dialogiem z Natalią. Człowiek, człowiekiem; prokurator, prokuratorem i wszystko fajnie ale jest to w ogóle niewiarygodne.
A co do tej wódki to faktycznie, na pewno nie robi się tego tak jak jest to pokazane i to bardzo drażni.
Ogólnie na plus i fajny serial z tego wyjdzie, taką mam nadzieje.

Movieman Movieman 2014-10-19

Drugi odcinek lepszy niż pierwszy. Jesli Beznicowy miał problem z dialogami w pierwszym odcinku teraz juz nie powinno byc – w koncu polski serial gdzie jedynymi wulgaryzmami nie są "dupa" i "kurde". Dwa – fajne wprowadzenie nowych postaci, intryga nabiera rumieńców, pojawiło się kilku faworytów do zamachu, wojenka i szemrane interesy polsko – ruskie, itd. Dobre zakonczenie odcinka.