Miłość Larsa 2007

Lars and the Real Girl
Film

Lars Lindstrom (Ryan Gosling) jest niezręcznie nieśmiałym, młodym mężczyzną, żyjącym w niewielkiej miejscowości. Pewnego dnia sprowadza do domu dziewczynę swoich marzeń. Jedynym problemem jest fakt, iż nie jest ona prawdziwa. Okazuje się ona prawdziwych rozmiarów lalką, którą Lars zamówił za pośrednictwem internetu. Lars… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Ryan Gosling
jako Lars
Patricia Clarkson
jako Dagmar
Emily Mortimer
jako Karin
Kelli Garner
jako Margo
Paul Schneider
jako Gus
Lauren Ash
jako Holly
Boyd Banks
jako Russell
Nancy Beatty
jako Pani Gruner
Joe Bostick
jako Pan Shaw
Aurora Browne
jako Lisa
Tannis Burnett
jako Amy, pielęgniarka
Sally Cahill
jako Deb

Lars Lindstrom (Ryan Gosling) jest niezręcznie nieśmiałym, młodym mężczyzną, żyjącym w niewielkiej miejscowości. Pewnego dnia sprowadza do domu dziewczynę swoich marzeń. Jedynym problemem jest fakt, iż nie jest ona prawdziwa. Okazuje się ona prawdziwych rozmiarów lalką, którą Lars zamówił za pośrednictwem internetu. Lars nie wykorzystuje lalki zgodnie z przeznaczeniem do seksu, lecz jako osobę, z którą zawiera głęboką więź emocjonalną. Szwagierka Larsa zamartwia się jego poczynaniami. Jego brat uważa, że nabawił się on choroby psychicznej. W końcu całe miasteczko zaczyna wspierać i akceptować urojenie Larsa, chłopaka, którego zawsze kochali. Ronaldinho

Gatunek
Komedia, Dramat
Słowa kluczowe
pogrzeb, szpital, pierwszy pocałunek, biuro zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2007-09-10 (świat), 2009-09-16 (dvd)
Wytwórnia
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
Sidney Kimmel Entertainment
Lars Productions
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
106 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
golly_1704 użytkownik
  • 7

Komediodramat poruszający w sposó lekki istotny problem akceptacji i tolerancji, podnosi na duchu, bez moralizatorstwa czy zbytniego patosu. przeczytaj recenzję

Komentarze do filmu 13
PoppinTom 6

nie jest taki zły ale do dobrych też nie należy, broni się niezwykłym pomysłem. Nawet taki frajer jak Lars wie, że nie powinien się wiązać z "needy"

bizarre 7

7/10 – Oryginalny. Z klimatem i trochę też tematem przypominającym "Franka" z Fassbenderem. Spodziewałem się czego więcej, czegoś bardziej poruszającego, ale i tak bardzo dobrze się oglądało mimo naiwności fabuły i widocznej tendencji do manipulowania widzem.
Można powiedzieć, że to lekki film na trudny temat i właściwie wszystko zagrało w nim tak jak powinno. Dawno nie widziałem bardziej pociesznej i prostodusznej, a zarazem realnej postaci niż Lars grany przez Goslinga.

micamic 8

Real girl in utopian world – Pierwsze wrażenie – film o ludziach dobrych. Drugie – film wpisuje się w nurt utopijnego kina o tym jakim to cudownym i tolerancyjnym krajem jest Ameryka. Ale jeśli przymkniemy na to oko i przyjmiemy to jako licentia poetica, wówczas jawi nam się cudowna historia o tym jak podając komuś rękę można go przywrócić światu. Larsowi podało rękę całe miasteczko, miał niewiarygodne szczęście spotykając na swej drodze ludzi, którzy chcieli mu pomóc. A może to on ich zmieniał ?
Tak czy inaczej Ryan Gosling jawi się dla mnie jako aktor wręcz doskonały. Oglądałem ten film zaraz po doskonałym "Drive" i widzę, że Ryan do każdej roli przybiera inny styl aktorstwa. To wręcz niesamowite móc obserwować jak dziwne i ciekawe postaci potrafi kreować.
Wysoka ocena tego filmu głównie za aktorstwo, nie tylko Goslinga.
I nie dajcie się zwieść temu co piszą, że to komedia. Jeśli kogoś coś śmieszy w tym filmie to znaczy, że nie powinien go oglądać.

juskowiak micamic 6

Obejrzyj Fanatyka i Idy Marcowe.

Beznickowy micamic 9

> juskowiak o 2011-12-18 23:50 napisał:
> Obejrzyj Fanatyka i Idy Marcowe.

A ja polecam prześledzić całą filmografię Ryana – wybiera ciekawe role w interesujących filmach.

micamic micamic 8

> juskowiak o 2011-12-18 23:50 napisał:
> Obejrzyj Fanatyka i Idy Marcowe.

Fanatyka widziałem już dawno a zadanie domowe z Id Marcowych właśnie odrobiłem :)

Ronaldinho micamic 8

Ryan Gosling świetny jest też w "Blue Valentine" :)

Beznickowy micamic 9

> Ronaldinho o 2011-12-22 01:55 napisał:
> Ryan Gosling świetny jest też w "Blue Valentine" :)

A gdzie on nie jest świetny? :)

Ronaldinho micamic 8

Dobre pytanie, to aktor pokroju Russela Crowe’a, każda rola świetna i każdy film z nim jest co najmniej bardzo dobry. Dobrze dobierają scenariusze.

platyna11 10

cudo – a ja odwrotnie niż poprzednicy – wzorowy film – od słabizny na początku poprzez geniusz rozwijający wraz z oglądaniem (może tak ma być?) – polecam jeśli chcemy zobaczyć coś absolutnie nowego (film nas jednocześnie rozśmiesza, martwi. miesza nieziemsko, gra na uczuciach) – ech nie do opisania…

jacks 4

4/10 – bardzo średni dramat, spodziewałem się trochę zabawniejszej historii a tu takie coś… ogólnie nie polecambo nawet jak na dramat to nie chwyta za serce..

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
golly_1704
160 pkt.
2
Hsi_Nao
75 pkt.
4
nathalie
38 pkt.
5
Redox
9 pkt.
6
Ronaldinho
7 pkt.
7
jacks
5 pkt.
8
fredaser
4 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Pozostałe

Proszę czekać…