Outlander

7,7
Po zakończeniu II wojny światowej zamężna, brytyjska pielęgniarka przenosi się w czasie do XVIII wiecznej Szkocji, gdzie zakochuje się w szkockim wojowniku.
Odcinki 92 dodaj odcinek

1. Sassenach 1x1

7,1

STARZ 14-08-10 (USA), AXN White 14-11-03 (Polska)

Podczas swojej podróży poślubnej po Szkocji, Claire Randall, angielska pielęgniarka w czasie II wojny światowej, dotyka magicznych kamieni druidów i zostaje przeniesiona w czasie do roku 1743, gdzie zostaje porwana przez grupę Szkotów, którzy jednocześnie ratują ją przed angielskim żołnierzem - Jackiem Randallem, przodkiem męża Claire - Franka.
Claire zostaje zabrana by poznać dziedzica klanu MacKenzie. Nawiązuje również znajomość z tajemniczą Geillis Duncan. Kiedy klan odkrywa zdolności medyczne Claire, z gościa kobieta zamienia się w cennego więźnia.
Claire postanawia użyć swoich umiejętności medycznych aby uciec z zamku Leoch. Z pomocą Jamiego udaje się do wioski by pomóc choremu dziecku. Podczas wieczornych rozrywek Claire słyszy historię, która daje jej nadzieję na powrót do jej czasów.
Podczas gdy cały zamek przygotowuje się na Zebranie Klanu, Claire szykuje swoją ucieczkę. Jej plany sypią się po spotkaniu z pijanym Dougalem oraz przypadkowym trafieniu na Jamiego.
Claire dołącza do wyprawy klanu MacKenzie przy zbieraniu zaległych czynszów. Okazuje się, że Dougal sekretnie wspiera Jakobinów i wykorzystuje blizny na plecach Jamiego, które zadał mu Randall, aby wzbudzić ludzką sympatię i otworzyć ich sakiewki. Claire przypomina sobie, że nadchodzi ważny moment w historii dla Szkotów.
Claire nieoczekiwanie spotyka brytyjskiego generała. Całe spotkanie idzie dobrze aż do pojawienia się kapitana Jacka Randalla. Claire zostaje z nim sam na sam, a ten niebezpieczny człowiek jest zdeterminowany aby odkryć wszystkie jej sekrety.

7. Ślub 1x7

6,7
Claire i Jamie zostają zmuszeni przez okoliczności do małżeństwa. Poznają siebie fizycznie i emocjonalnie, co rodzi między nimi głębsze uczucie. Claire jest rozdarta pomiędzy uczuciami do dwóch różnych mężczyzn w dwóch różnych czasach.
Frank desperacko szuka swojej zaginionej żony. Claire tymczasem stara się pogodzić ze swoim nowym zamążpójściem. Gdy jednak widzi w pobliżu kamienie Craigh na Dun, nie może się powstrzymać przed próbą powrotu do swojego czasu.
Jamie ratuje Claire z rąk Randalla. Z powrotem w zamku wydaje się, że polityka poróżni klan MacKenzie. Wzgardzona miłość Jamiego - Laoghaire, próbuje go odzyskać.
Jamie ma nadzieję, że książę Sandringham pomoże znieść nagrodę za jego głowę. Claire próbuje ocalić porzucone dziecko. Stara się również pomóc w sprawie z księciem, wykorzystując swoją wiedzę historyczną z przyszłości.
Claire i Geillis zostają oskarżone o czary przez zazdrosną Laoghaire. Geillis jest w ciąży z dzieckiem Dougala. Ludzie domagają się spalenia obu kobiet. Ned Gowan stara się ich bronić jako adwokat. Jamie ratuje Claire. Na jaw wychodzi niesamowity sekret Geillis.
Claire i Jamie uciekają do majątku Jamiego - Lallybroch. Otwierają się stare rany pomiędzy Jamiem i jego siostrą Jenny. Również Claire ma na początku problemy z zyskaniem sympatii Jenny.
Jamie znajduje się w trudnej pozycji, gdy pojawia się dezerter angielski, który wie o nagrodzie za jego głowę. Nie mając wyboru, Jamie dołącza z mężem Jenny - Ianem do Straży i ich planowanego ataku, co ma straszne konsekwencje. Claire pomaga Jenny w porodzie, gdy pojawiają się komplikacje.
Claire i Jenny starają się odzyskać Jamiego z rąk angielskich żołnierzy. Jenny musi wrócić do majątku i Murtagh zaczyna pomagać Claire. Wymyślają kontrowersyjny plan i podróżują po Szkocji w poszukiwaniu Jamiego. Gdy w końcu trafiają na jakieś wieści, nie okazują się one pozytywne.
Jamie ma zostać powieszony, gdy niespodziewanie zjawia się Randall i ratuje go od stryczka. Okazuje się, że ma dla Jamiego zaplanowany znacznie gorszy los niż śmierć. Tymczasem Claire wraz z przyjaciółmi Jamiego próbują się dostać do więzienia i go uratować.
Dzięki podstępowi udaje się uwolnić Jamiego. Claire opatruje wszystkie rany Jamiego w zakonie, w którym znajdują schronienie. Jednak rany psychiczne są znacznie większe i nikt nie wie jak pomóc Jamiemu, który chce jedynie śmierci.
Jamie i Claire przybywają do Francji, gdzie mają zamiar przeniknąć do jakobickich rebeliantów i powstrzymać skutki bitwy mającej odbyć się pod Culloden.
Podczas gdy Jamie stara się przezwyciężyć traumę z przeszłości przypadkowe spotkanie z przywódcą jakobitów, księciem Karolem otwiera przed nim nowe możliwości. Tymczasem przyjazd do Paryża księcia Sandringhama przynosi pewne komplikacje.
Podczas gdy większość czasu Jamiego zajmują machinacje polityczne, Claire wykorzystuje swoje umiejętności medyczne. Tymczasem plan powstrzymania Cullodena posuwa się naprzód.
Claire i Jamie wydają kolację, na której mają zamiar zniechęcić inwestorów chcących sfinansować kampanię wojenną księcia Karola. Tymczasem wiadomość o powrocie Jacka Randalla w nieoczekiwany sposób wpływa na Jamiego.
Jamie i Claire jednoczą siły. Jednak z powodu nieoczekiwanej decyzji podjętej przez Claire, ich związek ponownie zostaje wystawiony na próbę.
Wiedza medyczna Claire zostaje wykorzystana do realizacji planu mającego powstrzymać donatorów przed opłaceniem wyprawy wojennej księcia Karola. Tymczasem Jamie łamie dane wcześniej słowo, w rezultacie sprowadzając kłopoty zarówno na siebie jak i Claire.

23. Wiara 2x7

7,1
Claire trafia do szpitala Des Anges, gdzie lekarze usiłują uratować ją i jej nienarodzone dziecko. Tymczasem w Paryżu, król Ludwik prosi Claire o osądzenie dwóch mężczyzn oskarżonych o uprawianie czarnej magii.

24. Lisia jama 2x8

6,8
Claire i Jamie starają się zapewnić sobie wsparcie manipulującego ludźmi dziadka Jamiego - Columa MacKenziego.
Kiedy Claire i Jamie ponownie spotykają się z mężczyznami z Lallybroch, a także z rodem MacKenziech, walka o władzę Jamiego oraz osobista walka Claire okazują się ciężarem. Tymczasem przybyły do obozu Anglik dostarcza nowe wieści.
Wykorzystując wiedzę o przyszłości Jamie dowodzi armią Jakobitów w ataku na oddziały brytyjskie. Tymczasem Claire pielęgnuje rannych żołnierzy.
Przywódcy jakobitów decydują się na wstrzymanie marszu na Londyn. Tymczasem Claire i górale zostają wysłani na północ gdzie angielscy żołnierze zaczynają zdobywać przewagę na Szkotami.
Jamie za wszelką cenę usiłuje powstrzymać mającą nastąpić rzeź armii jakobitów. Tymczasem Claire pociesza chorego Alexa Randalla, który wymyśla skandaliczny plan chcąc ocalić matkę swojego dziecka.
W przyszłości Claire ujawnia całą prawdę swojej córce, Briannie. Tymczasem w XVIII wieku Jamie usiłuje uratować swoich bliskich przed zbliżającą się bitwą pod Culloden.
Po zakończeniu bitwy pod Culloden, Jamie znajduje się na łasce brytyjskich zwycięzców. Tymczasem ciężarna Claire próbuje dostosować się do życia z Frankiem we współczesnym świecie.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…