August Rush 2007

Ciepła i wzruszająca historia chłopca, który aby odnaleźć rodziców, udaje się w niezwykłą, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Towarzyszy mu tajemniczy nieznajomy poznany w Central Parku. A wszystko w rytmach przepięknej muzyki filmowej.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 2 zwiastuny

Zdjęcia Zobacz wszystkie 33 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Freddie Highmore
jako August Rush
Keri Russell
jako Lyla Novacek
Jonathan Rhys Meyers
jako Louis Connelly
Robin Williams
jako Czarodziej
Leon Thomas III
jako Arthur
Terrence Howard
jako Richard Jeffries
William Sadler
jako Thomas
Alex O'Loughlin
jako Marshall
Aaron Staton
jako Nick
Jamie O'Keefe
jako Steve
Emelie Jeffries
jako Altowiolinista

Fabuła

Ciepła i wzruszająca historia chłopca, który aby odnaleźć rodziców, udaje się w niezwykłą, pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Towarzyszy mu tajemniczy nieznajomy poznany w Central Parku. A wszystko w rytmach przepięknej muzyki filmowej. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat
Słowa kluczowe
przyjaciel, kawa, wózek inwalidzki, policja zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2007-10-19 (świat), 2009-01-29 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Cudowne dziecko (Polska) (tytuł TV)
Czas trwania
100 minut

Recenzje

Film jakich w dzisiejszym kinie brakuje. 10
  • 2009-01-15
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Czytam opinie i nie wierzę własnym oczom. Czy mowa o tym samym filmie. Właśnie go obejrzałam i jestem pod ogromnym wrażeniem. Niby zwyczajna historia chłopca, zrodzonego z miłości, a jednak niechcianego. Evan Taylor (Freddie Highmore) wychowuje się w domu dziecka. Trafił tam, bo jego dziadkowi zależało na tym, żeby jego matka grała, a nie zajmowała się dzieckiem. Nie licząc się z uczuciami innych oddał chłopca do adopcji, wmawiając Lyli (Keri Russell) po obudzeniu, że jej dziecko zmarło. Historia ta od początku napawa nas dobrą energią. Wspaniałe dźwięki otaczają nas zewsząd i powodują ciarki na całym ciele. Chłopiec jest uzdolniony muzycznie, jak jego rodzice. Matka jest absolwentką znanej szkoły w Chicago Julliard a ojciec jest wokalistą zespołu i fantastycznie gra na gitarze. Chłopiec rozpoznaje każdy dźwięk i podąża za muzyką, w ten sposób ucieka z domu dziecka i trafia w ręce ludzi, którym później wiele będzie zawdzięczał.

Czarodziej (Robin Williams) pozna go z dźwiękami jakie wydaje gitara, ale będzie nieuczciwy i będzie chciał na nim zarobić. Jednak widząc ten potencjał nie pozwoli mu się zmarnować. Kiedy chłopiec przypadkiem trafi do kościoła jego życie nabierze innych barw. Zmieni się o 180 stopni i teraz dopiero zacznie grać. A kto wie, może dzięki muzyce odnajdzie swoich rodziców, a oni odnajdą drogę do siebie nawzajem.

Wspaniała, choć bardzo ubarwiona i mało realistyczna historia pozwala nam odpłynąć wraz z dźwiękami fantastycznej muzyki filmowej. Poznamy inne oblicze muzyki, takiej jakiej nikt z nas dotychczas nie zauważał. Naprawdę warto obejrzeć ten film, a kto wie może i dla Was muzyka kiedyś stanie się ważniejsza niż jedzenie.

3 z 5 osób uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 18

Avatar square 200x200

modelka 2012-08-05 9

Piekny magiczny obraz – Film jak widac po notach zostal dobrze przyjety. Piekna, wzruszajaca historia. Warto obejrzec.

Anonimowy 2011-09-27

Rewelka – Film dający dobre samopoczucie. Jak już ktoś napisał – magia :)

antosiek 2010-05-03 10

piękny – Dawno już nie widziałam tak pięknego i wzruszającego filmu. Muzyka jest cudowna, stwarza niesamowity klimat. Bardzo fajnie zagrana rola Augusta Rusha przez Freddie Highmore i niespotykany głos Jamia Simone Nash. Naprawdę polecam.

Novqa 2009-11-02 10

10/10 – piękny film, piękna muzyka

dannyXXX 2009-08-28 10

1O/1O – Niesamowity magiczny klimat.Polecam.

Współtworzą