Chattahoochee 1989

Emmett Foley ma dość. Pewnej niedzieli po powrocie z kościoła zaczyna strzelać do przechodniów. Potem strzela do siebie, ale rana nie jest śmiertelna. Zostaje skierowany na obserwację do tytułowego zakładu psychiatrycznego dla więźniów na Florydzie. Chattahoochee to piekło na ziemi. Brutalni, okrutni strażnicy pastwią… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Gary Oldman
jako Emmett Foley
Dennis Hopper
jako Walker Benson
Frances McDormand
jako Mae Foley
Pamela Reed
jako Earlene
Ned Beatty
jako Dr Harwood
M. Emmet Walsh
jako Morris
William De Acutis
jako Missy
Lee Wilkof
jako Vernon
Matt Craven
jako Lonny
Gary Howard Klar
jako Clarence
Timothy Scott
jako Harley
Richard Portnow
jako Dr Debner

Emmett Foley ma dość. Pewnej niedzieli po powrocie z kościoła zaczyna strzelać do przechodniów. Potem strzela do siebie, ale rana nie jest śmiertelna. Zostaje skierowany na obserwację do tytułowego zakładu psychiatrycznego dla więźniów na Florydzie. Chattahoochee to piekło na ziemi. Brutalni, okrutni strażnicy pastwią się nad więźniami. marcoduch

Gatunek
Dramat, Biograficzny
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1989-09-16 (świat)
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
97 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 1
Redox 6

6/10 – Patos, patos i jeszcze raz patos… Ale jaki przyjemny :) Ładna historyjka, która jak twierdzą twórcy zdarzyła się naprawdę i młody Gary Oldman w roli głównej. Choć muszę przyznać, że napotkałem dużo dość niezrozumiałych scen (jak chociażby początkowa nieudana próba samobójcza czy niechęć Foleya do ucieczki). Szkoda też, że film od pewnego momentu staje się bardzo schematyczny i nieubłaganie dąży do wielkiego "happy endu". Również trochę skromnie pokazano relacje rodzinne.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
140 pkt.
2
marcoduch
20 pkt.
3
wayzee
10 pkt.
4
kaskader
9 pkt.
5
VRONKA
4 pkt.
6
Janeq
2 pkt.
7
opatrznik
2 pkt.
8
Czejen71
1 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dzwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…