U Pana Boga w ogródku 2007

Film

Najgorszy z absolwentów szkoły policyjnej zostaje oddelegowany do Królowego Mostu. Tymczasem w miejscowości CBŚ ukrywa świadka koronnego.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Wojciech Solarz
jako Marian Cielęcki
Agata Kryska
jako Luśka, córka komendanta
Emilian Kamiński
jako Józef "Żuraw" Czapla vel Jerzy Bocian
Małgorzata Sadowska
jako Halinka Struzikowa
Krzysztof Dzierma
jako Ks. Antoni, proboszcz w Królowym Moście
Andrzej Zaborski
jako Henryk Wołkołycki, komendant policji w Królowym Moście
Aleksander Skowroński
jako Ignacy, ogniomistrz, ojciec komendanta
Mieczysław Fiodorow
jako Mieczysław, burmistrz Królowego Mostu
Łukasz Simlat
jako Stasio, oficer CBŚ
Zbigniew Konopka
jako Waldek, oficer CBŚ
Eliza Krasicka
jako Jadźka, żona komendanta
Alicja Bach
jako Ratajowa, gospodyni księdza proboszcza

Od czasu pierwszej części w Królowym Moście niewiele się zmieniło. Wciąż to jest to samo miasteczko z kościelną wieżą górującą nad okolicą i złotą kopułą cerkwi, z charyzmatycznym proboszczem i posłusznymi parafianami. To świat, w którym czas łaskawie się zatrzymał. W filmie "U Pana Boga w ogródku" powracają ci sami bohaterowie - miejscowy policjant i ksiądz proboszcz, który ma niemal całkowitą władzę nad duszami parafian. Pojawiają się też nowe postaci. Do Królowego Mostu trafia najgorszy absolwent szkoły policyjnej. Przełożeni skierowali go tu tylko dlatego, że jest ciamajdą z tzw. wysoko postawionym zapleczem rodzinnym, a miejscowość słynie z minimalnej przestępczości. Tymczasem pod lasem osiedla się świadek koronny, któremu trzeba zapewnić ochronę. chudini0505

Gatunek
Komedia, Kryminał, Obyczajowy
Słowa kluczowe
policja, ksiądz, mafia, komendant zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2007-08-31 (kino), 2007-12-10 (dvd)
Dystrybutor
Vision
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
115 minut
Budżet
5 000 000 PLN
Wiadomości 1
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Zdjęcia do filmu realizowano od sierpnia do października 2006 roku. zobacz więcej

Pressbook

Możliwe spoilery Mówi Jacek Bromski... — JACEK BROMSKI mówi o: KONTYNUACJI U PANA BOGA ZA PIECEM U Pana Boga za piecem to był niemal eksperyment. Wcześniej nie było podobnego filmu. Prowincja, nieznani aktorzy, podlaski dialekt, małe miasteczko jako kolebka konserwatywnych wartości. Nie wiedzieliśmy na ile to będzie nośne, atrakcyjne dla widza. Penetrowaliśmy nowe tereny filmowe. Robiliśmy to trochę po... zobacz więcej

Komentarze do filmu 7
master602 8

8/10 – dobra kontynuacja

Maciek_Przybyszewski 7

No i niepotrzebna bogata Warszawa… – Jacek Bromski pokazał, że można zrobić udaną i śmieszną komedię z elementami sensacyjnymi i romantycznymi bez supernowoczesnych wnętrz biurowców, świetnie zarabiających pięknych trzydziestolatków, bez szybki bajońsko drogich samochodów.

Ciepła i sympatyczna komedia i dobrą obsadą aktorów, głównie teatralnych, którzy pokazali, że są lepsi o wyjadaczy komediowych pokroju Zakościelnego, Kota czy Olszówki. Trochę drewniany jest jedynie Jan Wieczorkowski, ale taki jego urok.

tompawel 7

Dosyć dobra komedia – Dialogi, zwłaszcza księdza i komendanta, nie odstają od pierwszej części. Pojawiają się nowe postacie np. Marian Cielęcki – czasami nie trafiona obsada. Na zdecydowany minus to naiwna historyjka. W sumie całkiem fajny film. W porównaniu do … za piecem, jak dla mnie wypada raczej słabiej

MacT 9

5\5 – Świetna komedia. Film chyba tak samo udany jak część pierwsza. W końcu jakaś polska komedia, która nie jest jednocześnie komedią romantyczną. Bardzo dobre dialogi, malownicze krajobrazy, szereg sympatycznych i zapadających w pamięć postaci- Ksiądz, Komendant i Bocian. Ponadto aktorzy świetnie wywiązali się ze swoich zadań. Od dawna nie bawiłem się tak na polskim filmie.

P4t1

8/10 – Dialogi w tym filmie mnie uwiodly po prostu :)) Dobra rola p Kaminskiego, jak zwykle. Film rownie dobry jak czesc pierwsza.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
tompawel
323 pkt.
3
agatkar16
37 pkt.
4
jacks
22 pkt.
5
chudini0505
20 pkt.
6
krissovsky96
8 pkt.
7
ProZak
7 pkt.
8
tadek453
6 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…