Do miasteczka leżącego w Minnesocie przybywa tajemniczy Lorne Malvo (Billy Bob Thornton). Swoją bezwzględnością zaczyna siać w okolicy zamęt i przemoc, czego wynikiem jest wysoka ilość morderstw dokonanych w ostatnim czasie. Pobyt Lorne'a najbardziej odbija się na życiu nudnego ofermy, Lestera Nygaarda (Martin Freeman).… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

  • 3 sezony
Sezony
Allison Tolman
jako Molly Solverson
Colin Hanks
jako Gus Grimly
Martin Freeman
jako Lester Nygaard / Narrator
Billy Bob Thornton
jako Lorne Malvo
Patrick Wilson
jako Lou Solverson
Jesse Plemons
jako Ed Blomquist
Ted Danson
jako Hank Larsson
Bokeem Woodbine
jako Mike Milligan
Zahn McClarnon
jako Hanzee Dent
Brad Mann
jako Gale Kitchen
Kirsten Dunst
jako Peggy Blomquist / Peggy Blumquist
Jean Smart
jako Floyd Gerhardt

Do miasteczka leżącego w Minnesocie przybywa tajemniczy Lorne Malvo (Billy Bob Thornton). Swoją bezwzględnością zaczyna siać w okolicy zamęt i przemoc, czego wynikiem jest wysoka ilość morderstw dokonanych w ostatnim czasie. Pobyt Lorne'a najbardziej odbija się na życiu nudnego ofermy, Lestera Nygaarda (Martin Freeman). Ten flegmatyczny sprzedawca ubezpieczeń od podszewki pozna, co to znaczy zbrodnia. Beznickowy

Gatunek
Dramat, Kryminał
Słowa kluczowe
morderstwo, policja, przemoc, morderca zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2014-04-15 (świat), 2016-04-25 (dvd)
Wytwórnia
FX Productions
MGM Television
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
odc.: 53 minut
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 7
Garret_Reza_fdb 6

Hulu, S1. Leszcz spotyka profesjonalnego mordercę, i sprawy się komplikują. Można obejrzeć, chociaż wiele z tego nie zapamiętam. Świetny humor na początku.

bizarre 9

9/10 – Sezon pierwszy tak bardzo mi się spodobał, że "Fargo" uznaję za mój ulubiony serial (ale muszę przyznać, że w serialach mam spore zaległości). Świetny klimat małego amerykańskiego miasteczka jest bardzo podobny do "Fargo" Coenów, ale także innych ich filmów. Najbardziej urzekła mnie idealnie wyważona proporcja między komizmem i brutalnością. Genialny Martin Freeman w roli Lestera Nygaarda, który w trakcie sezonu przechodzi niesamowitą przemianę. Jedyny, ale za to spory minus jaki przeszkadza mi w "Fargo" to zupełne porzucenie niektórych wątków (brat Lestera, właściciel marketów). Gdyby ich historie zostały zakończone, całość świetnie by się zamykała, a tak pozostaje niedosyt i nadzieja, że w kolejnym sezonie akcja jakoś do nich nawiąże. Na drugi sezon czekam z wielką niecierpliwością!

justangel bizarre 8

@bizarre Dobrze to ująłeś: "idealnie wyważona proporcja między komizmem i brutalnością" :) Również jest to jeden z moich ulubionych seriali, chociaż również mam spore zaległości (pewnie większe niż Ty). Jeszcze jednak uwaga, która przychodzi mi do głowy po obejrzeniu, że po każdym odcinku miałam wrażenie, że już tematy i zwroty akcji chyba zostały wyczerpane, a jednak okazuje się, że jest inaczej. I każdy kolejny odcinek jest ciekawy, a temat w ogóle się nie wyczerpał. Polecam mocno.

arturu 5

No i za co tyle gwiazdek, za co? – Szału nie ma.

Beznickowy 8

Miła niespodzianka – Oczywiście abstrahując od kultowego filmu i będąc sprawiedliwym wobec serialu, trzeba powiedzieć, że może to być obecnie najlepszy serial roku zaraz po "Detektywie". Zobaczymy, co kolejne odcinki przyniosą, ale pilot mnie zdobył. Świetne dialogi, klimatyczna sceneria, aktorzy (choć obsadzeni po warunkach) sprawdzają się w swoich rolach.

Najważniejsze, żeby twórcy nie rozmienili się na drobne. Oczywiście minus standardowo za brak "fucków".

Bluejohn_26 Beznickowy 8

Długo to trwało, ale wreszcie nadrobiłem. Przyznaję, że kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym projekcie, miałem obawiałem się, że FX "porywa się z motyką na słońce" próbując nawiązać do genialnego filmu braci Coen. Jednak wraz z kolejnymi newsami castingowymi oraz informacjami dot. fabuły stopniowo zaczynałem nabierać przekonania, że może jednak wyniknie z tego coś dobrego. Już pierwszy odcinek pokazał, że serial ma zadatki na jeden z przebojów sezonu. W kolejnych odcinkach dobrze rozwinięto ciekawie nakreślony wątek fabularny tworząc klimatyczną produkcję godną pierwowzoru.
Moim zdaniem serial spokojnie może rywalizować z "Detektywem" stacji HBO o palmę pierwszeństwa w tym roku.

bizarre Beznickowy 9

Pierwszy sezon "Fargo" spodobał mi się bardziej od "Detektywa", ale to bardzo subiektywna opinia. Według mnie w kilkuodcinkowych serialach najbardziej liczy się klimat i charyzmatyczne postacie. Wolę zarówno małomiasteczkowość "Fargo" od surowości "Detektywa" i parę Lester Nygaard – Lorne Malvo od pary Rust Cohle – Martin Hart. Drugie sezony będą miały pewnie w całości nową obsadę, więc moja ocena może ulec zmianie.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

Targaryen
148 punktów
Czechu
60 punktów
Bluejohn_26
50 punktów
Beznickowy
43 punkty
Redox
13 punktów
Lamper
6 punktów
ferhin2
2 punkty
A_Biel
2 punkty
Więcej informacji

Proszę czekać…