Mansfield Park 2007

Film na podstawie powieści Jane Austen. Fanny Price to dziewczyna pochodząca z ubogiej rodziny. W dzieciństwie została wzięta na wychowanie przez bogate wujostwo. W ich domu w posiadłości Mansfield Park jest jednak lekceważona, a jej kuzyni i przede wszystkim ciotka Norris wciąż podkreślają jej niższy status społeczny. Tylko… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 39 zdjęć

Obsada Zobacz pełną obsadę

Billie Piper
jako Fanny Price
Blake Ritson
jako Edmund Bertram
James D'Arcy
jako Tom Bertram
Michelle Ryan
jako Maria Bertram
Catherine Steadman
jako Julia Bertram
Hayley Atwell
jako Mary Crawford
Joseph Beattie
jako Henry Crawford
Joseph Morgan
jako William Price
Greg Sheffield
jako Młody Edmund
Zachary Elliott-Hatton
jako Młody Tom
Lucy Hurst
jako Młoda Julia
Tara Berwin
jako Młoda Maria

Fabuła

Film na podstawie powieści Jane Austen. Fanny Price to dziewczyna pochodząca z ubogiej rodziny. W dzieciństwie została wzięta na wychowanie przez bogate wujostwo. W ich domu w posiadłości Mansfield Park jest jednak lekceważona, a jej kuzyni i przede wszystkim ciotka Norris wciąż podkreślają jej niższy status społeczny. Tylko Edmund – najmłodszy syn sir Thomasa jest dla niej życzliwy. Fanny wie, że jej jedyną szansą na godne życie jest bogate wyjście za mąż. Wuj pragnie wydać dziewczynę za londyńczyka Henry’ego Crawforda, jednak ona, zakochana w Edmundzie, nie chce o tym słyszeć. opis dystrybutora

Gatunek
Dramat, Romans

Szczegóły

Premiera
2008-02-07 (dvd)
Wytwórnia
Company Pictures (koprodukcja)
WGBH (koprodukcja)
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
93 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 2

Avatar square 200x200

Barbarka88Rz 2015-06-07

Miły film – Nie znam książki ani innych wersji filmu, po przeczytaniu lawiny negatywnych komentarzy nie chciałam tego oglądać, lecz wciąż ciągnęło mnie do tego filmu ze względu na Billie Piper (uwielbiam ją odkąd zagrała Rose) oraz Josepha Morgana (niesamowitego Klausa z The Originals).

Film okazał się bardzo miły, Billie wyglądała ładnie, panowie dookoła również. Całość to dość prosta "Austenowska" historia, nie wprowadza nic nowego czego nie znałabym z Dumy i uprzedzenia lub Zakochanej Jane, ale myślę że warto się z nią zapoznać. Nie poraziła mnie ale i też nie zniechęciła, może trzeba zajrzeć do książki.

caryca84 2009-08-18 5

Wersja z 1999 roku o niebo lepsza! – Billie Piper absolutnie nie nadaje się do roli niewinnej dziewoi. Mogłaby grać prostytutkę ("Secret Diary of a Call Girl" – tu pasuje idealnie), ale nie Fanny.

Współtworzą