Pijany mistrz 1978

Jui kuen

Wong Fei-Hong za kolejny wybryk zostaje wysłany do mistrza So, by pod jego okiem pobierać nauki Kung-fu i nauczyć się dyscypliny. Niestety chłopak już po kilku dniach ciężkich treningów porzuca mistrza i ucieka do domu. Jednak w trakcie wędrówki spotyka płatnego zabijce Yina, który pokonuje go w walce i upokarza. Chcąc się… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

Cinemax 2, 27 luty 2019, środa 12:30 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jackie Chan
jako Wong Fei-Hong
Siu Tien Yuen
jako Sam Seed
Jang Lee Hwang
jako Thunderfoot
Dean Shek
jako Kai-Hsien
Shun-Yee Yuen
jako Chen Kuo-Wei
Hsia Hsu
jako

Fabuła

Wong Fei-Hong za kolejny wybryk zostaje wysłany do mistrza So, by pod jego okiem pobierać nauki Kung-fu i nauczyć się dyscypliny. Niestety chłopak już po kilku dniach ciężkich treningów porzuca mistrza i ucieka do domu. Jednak w trakcie wędrówki spotyka płatnego zabijce Yina, który pokonuje go w walce i upokarza. Chcąc się zemścić Wong wraca do So i z zapałam którego dotąd mu brakowało kontynuuje trening. Widząc jego postępy So uczy go również tajnego stylu pijanego mistrza, wykorzystującego alkoholowe upojenie. Asmodeusz

Gatunek
Komedia, Akcja, Sztuki walki

Szczegóły

Premiera
1978-10-05 (świat)
Kraj produkcji
Hongkong
Inne tytuły
Challenge
Drunken Master (tytuł międzynarodowy)
Zui quan (Hongkong)
Drunken Monkey in the Tiger's Eyes (Hongkong)
Drunken Fist (Hongkong)
Eagle Claw, Snake Fist, Cat's Paw, Part 2 (tytuł niezdefiniowany)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
107 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 5

Adam_Siennica 2009-07-18 10

Klasyka kina kopanego! – Co tu dużo mówić – dzięki temu filmowi, Jackie Chan stał się gwiazdą. Niesamowita akcja, choreografia Yuen Woo Pinga, klimat, humor, styl pijanego mistrza no i sama postać jego nauczyciela.

Mógłbym rozpisywać się w superlatywach aż mi wyjdzie esej, więc skrócę – świetny film, który trzeba obejrzeć!

simian_raticus 2006-11-08

Potrzebuję ustalić tytuł filmu kung fu (starego dosyć) – Nie grał tam Jackie chan :-)

Miałem urywki na VHS z niemieckiego programu PRO 7 :-) Może ktoś pomoże ustalić mi tytuł tej mordobitki kung fu :-) Nie pamiętam czy grali tam znani aktorzy z chińskich produkcji bo dawno to było (ok rok 1997)

Zaczynamy i wymienię tutaj kilka scen:

1. Jakaś kobieta nawalała swoimi "rękawami" (!) które się rozciągały na kilka metrów! Z taką siłą że pękały drewniane belki i jakiś fighter dostał w klatę to odleciał na kilka metrów :-)

2. Pewien dzieciak dostał serię srebrnych kulek (ochronił się mieczem aż poszły iskry ale kulka uderzyła z takim impetem że przebiła ostrze miecza na wysokości twarzy i wybiła oko i utkwiła w oczodole (krew pociekłaciekła)

3. Finałowa scena to pojedynek dwóch osób na palach (potem rozlała się jakaś ciecz łatwopalna i walka odbywała się nad płomieniami – oczywiście styl kung fu z mnóstwem przechwytów i bloków . . .

Temat obserwuję i poczekam nawet kilka lat na odpowiedź hehe Zapodajcie linki, tytuły lub screeny :-)

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi

Choć kobiety wymachujące rękawami i kulki pasują do wielu filmów jednak koncowa walka na walących się od pożaru palach pasuje tylko do Iron Monkey ( z Jet’em Lee)

Wielkie dzięki to ten film! Gorąco pozdrawiam!

lifemovie simian_raticus 2009-05-01 8

Tak, Jet Li coś ma z tymi efektami specjalnymi, nierealistycznymi scenami walk i w ogóle lataniem na 100 metrów, jego filmy ogląda się jak np. komedię "kung fu szał" tyle tylko, że on filmów z własnym udziałem za komedie chyba nie uważa.. 0_o Zastanawiam się czasem czy on w ogóle posiada jakieś większe umiejętności techniczne, a może tylko przyczepiło się to do niego przez wybranie w przeszłości złej drogi w jego karierze? Jako fantastyka/komedia/karate może być..

Współtworzą