Pijany mistrz 1978

Jui kuen

Główny bohater naszej historii to syn znanego mistrza walk Wong Kei-Yinga. Pewnego dnia za karę zostaje wysłany na trening do innego, wiecznie pijanego mistrza Żebrak So (So Hi), który posiadł wiedzę niezwykłego „pijanego” stylu walki. Na początku nasz bohater nie traktuje swojego mistrza na serio, ale na swojej drodze spotyka… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

W telewizji

Cinemax, 03 sierpień 2019, sobota 02:00 (Polska) zobacz więcej

Na platformach streamingowych

Obsada Zobacz pełną obsadę

Jackie Chan
jako Wong Fei-Hong
Siu Tien Yuen
jako Sam Seed
Jung-Lee Hwang
jako Thunderfoot
Dean Shek
jako Kai-Hsien
Shun-Yee Yuen
jako Chen Kuo-Wei
Hsia Hsu
jako

Fabuła

Główny bohater naszej historii to syn znanego mistrza walk Wong Kei-Yinga. Pewnego dnia za karę zostaje wysłany na trening do innego, wiecznie pijanego mistrza Żebrak So (So Hi), który posiadł wiedzę niezwykłego „pijanego” stylu walki. Na początku nasz bohater nie traktuje swojego mistrza na serio, ale na swojej drodze spotyka płatnego zabójcę Yina... opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Akcja, Sztuki walki

Szczegóły

Premiera
1978-10-05 (świat)
Kraj produkcji
Hongkong
Inne tytuły
Challenge
Drunken Master (tytuł międzynarodowy)
Zui quan (Hongkong)
Drunken Monkey in the Tiger's Eyes (Hongkong)
Drunken Fist (Hongkong)
Eagle Claw, Snake Fist, Cat's Paw, Part 2 (tytuł niezdefiniowany)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
107 minut

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Komentarze 5

Adam_Siennica 10

Klasyka kina kopanego! – Co tu dużo mówić – dzięki temu filmowi, Jackie Chan stał się gwiazdą. Niesamowita akcja, choreografia Yuen Woo Pinga, klimat, humor, styl pijanego mistrza no i sama postać jego nauczyciela.

Mógłbym rozpisywać się w superlatywach aż mi wyjdzie esej, więc skrócę – świetny film, który trzeba obejrzeć!

simian_raticus

Potrzebuję ustalić tytuł filmu kung fu (starego dosyć) – Nie grał tam Jackie chan :-)

Miałem urywki na VHS z niemieckiego programu PRO 7 :-) Może ktoś pomoże ustalić mi tytuł tej mordobitki kung fu :-) Nie pamiętam czy grali tam znani aktorzy z chińskich produkcji bo dawno to było (ok rok 1997)

Zaczynamy i wymienię tutaj kilka scen:

1. Jakaś kobieta nawalała swoimi "rękawami" (!) które się rozciągały na kilka metrów! Z taką siłą że pękały drewniane belki i jakiś fighter dostał w klatę to odleciał na kilka metrów :-)

2. Pewien dzieciak dostał serię srebrnych kulek (ochronił się mieczem aż poszły iskry ale kulka uderzyła z takim impetem że przebiła ostrze miecza na wysokości twarzy i wybiła oko i utkwiła w oczodole (krew pociekłaciekła)

3. Finałowa scena to pojedynek dwóch osób na palach (potem rozlała się jakaś ciecz łatwopalna i walka odbywała się nad płomieniami – oczywiście styl kung fu z mnóstwem przechwytów i bloków . . .

Temat obserwuję i poczekam nawet kilka lat na odpowiedź hehe Zapodajcie linki, tytuły lub screeny :-)

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi

Choć kobiety wymachujące rękawami i kulki pasują do wielu filmów jednak koncowa walka na walących się od pożaru palach pasuje tylko do Iron Monkey ( z Jet’em Lee)

Wielkie dzięki to ten film! Gorąco pozdrawiam!

lifemovie simian_raticus 8

Tak, Jet Li coś ma z tymi efektami specjalnymi, nierealistycznymi scenami walk i w ogóle lataniem na 100 metrów, jego filmy ogląda się jak np. komedię "kung fu szał" tyle tylko, że on filmów z własnym udziałem za komedie chyba nie uważa.. 0_o Zastanawiam się czasem czy on w ogóle posiada jakieś większe umiejętności techniczne, a może tylko przyczepiło się to do niego przez wybranie w przeszłości złej drogi w jego karierze? Jako fantastyka/komedia/karate może być..

Współtworzą