Wolny strzelec 7.4

Każdej nocy, gdy Miasto Aniołów zasypia, grupy ryzykantów uzbrojonych w szybkie samochody, drogie kamery video i skuteczne policyjne skanery przemierzają Los Angeles wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu okazji do nagrania odpowiednio atrakcyjnych materiałów. Polują na wypadki samochodowe, pożary, morderstwa i innego rodzaju ludzkie katastrofy, mając nadzieję sprzedać swe filmy lokalnym stacjom telewizyjnym, poszukującym taniej sensacji. Bezrobotny i zdesperowany Lou Bloom (Jake Gyllenhaal) postanawia zostać jednym z nich.

Ciekawostki

Obsada i ekipa

  • Reżyserki debiut Dana Gilroya.
  • Aby utworzyć wychudzony wygląd Lou (Jake Gyllenhaal), aktor stracił 10 kilogramów wagi. Wypracował to poprzez bieganie i jazdę na rowerze przez 8 godzin dziennie. To był własny pomysł Gyllenhaala, tak wizualizować Lou, aby wyglądał jak głodny kojot.
  • Podczas sceny, w której Jake Gyllenhaal rozmawia ze sobą w lustrze, aktor, tak się wczuł w scenę, że uderzył w lustro. Rozciął rękę i musiał udać się do szpitala, by mu zaszyli ranę. Wrócił na plan zaraz, gdy został zwolniony ze szpitala.