Pamiętnik 2004

The Notebook
Film

Wielowątkowa opowieść miłosna. Do małego miasteczka w USA przyjeżdża na wakacje 17-letnia Allie, dziewczyna z zamożnej rodziny. Poznaje tu niewiele starszego Noaha, pracującego w miejscowej fabryce. Pomimo dzielących ich różnic, nic nie jest w stanie powstrzymać rodzącego się uczucia.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Rachel McAdams
jako Allie Hamilton
Ryan Gosling
jako Noah Calhoun
James Garner
jako Duke / Noah Calhoun
Gena Rowlands
jako Allie Calhoun
Sam Shepard
jako Frank Calhoun
James Marsden
jako Lon Hammond Jr
Heather Wahlquist
jako Sara Tuffington
Ed Grady
jako Harry
Nancy De Mayo
jako Mary Allen
Jennifer Echols
jako Pielęgniarka Selma
Renée Amber
jako Pielęgniarka przy ladzie
Tim O'Brien
jako Pan Tuffington

Wielowątkowa opowieść miłosna. Do małego miasteczka w USA przyjeżdża na wakacje 17-letnia Allie, dziewczyna z zamożnej rodziny. Poznaje tu niewiele starszego Noaha, pracującego w miejscowej fabryce. Pomimo dzielących ich różnic, nic nie jest w stanie powstrzymać rodzącego się uczucia. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Romans
Słowa kluczowe
pielęgniarka, żołnierz, miłość, seks zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2004-10-01 (kino), 2004-05-20 (świat), 2005-03-21 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
New Line Cinema
Gran Via
Avery Pix (niewymieniony w czołówce)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 13 lat
Czas trwania
115 minut
Budżet
30 000 000 USD
Wiadomości 3
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

O rolę Allie ubiegały się m.in. Ashley Judd i Britney Spears. zobacz więcej

Komentarze do filmu 30
pajki_filmaniak 10

ten film trzeba obejrzeć arcydzieło

BuziakL 10

Film widziałam już kilka razy, jestem nim zafascynowana! Kreacje głównych bohaterów: Noah i Allie- przepięknie stworzone i zagrane. Po tym filmie b. polubiłam Ryan’a. Film ma ciekawą fabułę, świetnie skontrastowany wątek miłosny. Można się wczuć w rolę i przeżywać cały film, wraz z towarzyszącymi mu emocjami.. Poza tym wydaje mi się, że Rachel i Ryan świetnie do siebie pasują, dlatego tak dobrze zagrali, naturalnie i przekonująco..

Poca12 10

10/10 – "Pamiętnik" (Notebook) wywarł na mnie ogromne wrażenie. Film ten jest dla ludzi, którzy wierzą w siłę, magię i potęgę miłości, która przetrwa różne przeciwności losu. W przepiękny sposób film ukazuje dwoje ludzi w których budzą się uczucia w których dżemie niesamowita siła. Ani czas, ani miejsce ani trudne chwile nie są w stanie zniszczyć prawdziwego uczucia, jeśli dwoje ludzi kocha się szczerze i prawdziwie. Trzeba jednak mieć w życiu odwagę, siłę i determinację, aby mimo różnych przeciwności o swoją miłość zawalczyć. Czego z pewnością bohaterom filmu nie brakuje. Ten film naprawdę wzrusza. Miłość… dlaczego tak naprawdę jej pragniemy? Bo tak naprawdę bez niej nie możemy żyć. Bez niej po prostu nie istniejemy, czujemy się nie kompletni. Ktoś kiedyś napisał: "Tak więc trwają te trzy: Wiara, Nadzieja i Miłość te trzy. A z nich największa jest Miłość!" WARTO o nią walczyć!!!

simonperch 6

W końcu się poddałem i zobaczyłem :D Nie jest taki tragiczny. Nierówny, z nie jedną słabizną, ale generalnie widziałem gorsze.

angela21

10/10 – super książka i film również fajnie nakręcony!:)) a to rzadko się zdarza, żeby film oddał to co książka

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
mee_ae
76 pkt.
2
Sweet_Foxy
50 pkt.
3
nathalie
44 pkt.
4
Qinka
41 pkt.
5
carmin
36 pkt.
6
agatkar16
32 pkt.
7
kaskader
25 pkt.
8
A_Biel
17 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…