Reżyseria | Ocena | |
---|---|---|
Jon Amiel | ||
Xochi Blymyer
(asystent)
|
||
Josh McLaglen
(asystent)
|
||
Douglas A. Raine
(asystent)
|
||
Scenariusz | Ocena | |
Sarah Kernochan | ||
Nicholas Meyer
(również) (historia)
|
7,0
|
|
Anthony Shaffer
(historia)
|
||
Producenci | Ocena | |
Arnon Milchan
producent
|
||
Steven Reuther
producent
|
||
Richard Gere
producent wykonawczy
|
7,8
|
|
Maggie Wilde
producent wykonawczy
|
||
Mary McLaglen
współproducent
|
||
Mary McLaglen
kierownik produkcji
|
||
Giedra Rackauskas
nadzorca produkcji
|
||
Carol Dantuono
nadzorca postprodukcji
|
||
Cydney Bernard
koordynator produkcji
|
||
Cathleen Clarke
koordynator produkcji (asystent)
|
||
Aktorzy | Ocena | |
Richard Gere
John Robert "Jack" Sommersby
|
7,8
|
|
Jodie Foster
Laurel Sommersby
|
7,6
|
|
Bill Pullman
Orin Meecham
|
7,4
|
|
James Earl Jones
Sędzia Barry Conrad Issacs
|
7,5
|
|
Lanny Flaherty
Buck
|
||
William Windom
Wielebny Powell
|
||
Wendell Wellman
Travis
|
||
Brett Kelley
Mały Rob
|
||
Clarice Taylor
Esther
|
||
Frankie Faison
Joseph
|
||
R. Lee Ermey
Dick Mead
|
6,8
|
|
Richard Hamilton
Dr Evans
|
||
Karen Kirschenbauer
Pani Evans
|
||
Carter McNeese
Sklepikarz Wilson
|
||
Dean Whitworth
Tom Clemmons
|
||
Stan Kelly
John Green
|
||
Stephanie Weaver
Pani Bundy
|
||
Khaz B
Eli
|
||
Josh McLerran
Chłopak
|
||
Mark Williams
Chłopak
|
||
Paul Austin
Członek Ku Klux Klanu
|
||
Muse Watson
Włóczęga
|
6,0
|
|
Frank Hoyt Taylor
Członek Ku Klux Klanu
|
||
Billy L. "Butch" Frank
Członek Ku Klux Klanu
|
||
Dale Stewart
Członek Ku Klux Klanu
|
||
Jake Cress
Szeryf
|
||
Doug Sloan
Szeryf
|
||
Ray McKinnon
Webb, prawnik
|
||
Maury Chaykin
Dawson, prawnik
|
||
Stuart Fallen
Komornik sądowy
|
||
Barry McLerran
Urzędnik
|
||
Richard Lineback
Timothy Fry
|
||
Michael Gold
Nocny urzędnik
|
||
Joe Basham
Świadek
|
||
Patrick Morse
Szef posterunku na granicy
|
||
Joe Neel
Akcjonariusz
|
||
Harry T. Daniel
Ważny urzędnik
|
||
Zdjęcia | Ocena | |
Philippe Rousselot
(kierownik zdjęć)
|
||
C. Alan Rawlins
(główna pomoc techniczna)
|
||
Michael Alexonis
(pomoc techniczna)
|
||
Tom Bradley
(pomoc techniczna)
|
||
Chris Ridley
(pomoc techniczna)
|
||
Greg Martin
(pomoc techniczna) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Kompozytorzy | Ocena | |
Danny Elfman |
7,2
|
|
Kostiumy | Ocena | |
Marilyn Vance |
9,0
|
|
Cha Blevins | ||
Dana Campbell | ||
Barry Kellogg | ||
Mitchell Ray Kenney | ||
Daniel J. Lester
(współprojektant kostiumów)
|
||
Ladd Vance
(asystent)
|
||
Lisa Lovaas
(nadzorca kostiumów)
|
||
Danielle Wait
(produkcja kostiumów) (asystent)
|
||
Montaż | Ocena | |
Peter Boyle |
8,0
|
|
Patricia A. Galvin
(asystent)
|
||
Carole A. Kenneally
(asystent)
|
||
Jonathan Lucas
(asystent)
|
||
Donah Bassett
(montażysta negatywu)
|
||
Muzyka | Ocena | |
Jonathan Sheffer
dyrygent
|
6,0
|
|
Charakteryzacja | Ocena | |
Peter Robb-King
główny charakteryzator
|
||
Peter Robb-King
charakteryzator osobisty
|
||
Jean-Luc Russier
charakteryzator osobisty
|
||
John R. Bayless
charakteryzator (asystent)
|
||
Elaine Short
główny stylista
|
||
William A. Kohout
fryzjer (asystent)
|
||
Wendy Bell
charakteryzator (dodatkowy) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Joseph P. Hurt
charakteryzator (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Deborah Ball
fryzjer (niewymieniony w czołówce)
|
||
Scenografia | Ocena | |
Bruno Rubeo
scenograf
|
9,0
|
|
P. Michael Johnston
dyrektor artystyczny
|
||
Dennis Bradford
dyrektor artystyczny (asystent)
|
7,0
|
|
Steve Saklad
dyrektor artystyczny (asystent)
|
8,0
|
|
Paul Sonski
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Kathleen Walker
dyrektor artystyczny (asystent)
|
||
Michael Seirton
dekorator wnętrz
|
||
Paul Arthur Hartman
główny konstruktor dekoracji
|
||
Jack Evans
konstruktor dekoracji
|
||
J. Gregory Evans
konstruktor dekoracji
|
||
Michael D. Harrell
konstruktor dekoracji
|
||
Ernest M. Sanchez
konstruktor dekoracji
|
||
Ron Downing
główny rekwizytor
|
||
Scott Ellis
rekwizytor (asystent)
|
||
Steve George
rekwizytor (asystent)
|
||
R. Mark Hughes
rekwizytor (asystent)
|
||
Marco Rubeo
projektant wnętrz
|
||
Raymond Prado
scenopis obrazkowy
|
||
Bob Arietta
malarz
|
||
Tristan Paris Bourne
malarz
|
||
Phil Goldstein
malarz
|
||
Robert M. Linkenhoker
malarz
|
||
Michael Zansky
malarz
|
||
John Eddy
stolarz
|
||
Dandro Fralinger
stolarz
|
||
Eric Gruber
stolarz
|
||
Joseph Harper Jr.
stolarz
|
||
Steve Marquisee
stolarz
|
||
Tony McCallister
stolarz
|
||
James Mills
stolarz
|
||
Eric Paulson
stolarz
|
||
Rick Perryman
stolarz
|
||
Daniel Wiggins
stolarz
|
||
Rick Williams
stolarz
|
||
Jea DeVoe
malarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Jeff Zook
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Thomas C. Mentzer
stolarz (niewymieniony w czołówce)
|
||
Dźwięk | Ocena | |
Bob Beemer
mikser ponownego nagrania
|
||
Chris Carpenter
mikser ponownego nagrania
|
||
Michael Minkler
mikser ponownego nagrania
|
||
Lauren Palmer
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Jay Wilkinson
nadzorujący montaż dźwięku
|
||
Lou Angelo
montaż dźwięku
|
||
David A. Arnold
montaż dźwięku
|
||
Simon Coke
montaż dźwięku
|
||
Teri E. Dorman
montaż dźwięku
|
||
Scott Hecker
montaż dźwięku
|
||
Dave Kulczycki
montaż dźwięku
|
||
John A. Larsen
montaż dźwięku
|
||
Rodger Pardee
montaż dźwięku
|
||
Karen G. Wilson
montaż dźwięku
|
||
Blake R. Cornett
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Rubén Domingo
montaż dźwięku (asystent)
|
||
David R. Finkelstein
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Kimberly Gallagher-Carlton
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Linda Symcox
montaż dźwięku (asystent)
|
||
Christopher Newman
mikser
|
||
Hilda Hodges
imitator dźwięku
|
||
Dan O'Connell
imitator dźwięku
|
||
James Ashwill
mikser imitacji
|
||
Nerses Gezalyan
operator imitacji
|
||
Jessica Gallavan
montaż postsynchronu
|
||
Jerelyn J. Harding
montaż postsynchronu
|
||
Charleen Richards
mikser postsynchronu
|
||
Greg Steele
operator postsynchronu
|
||
Dennis Maitland II
mikrofoniarz
|
||
C.A. Kelly
okablowanie
|
||
Bob Badami
montaż muzyki
|
||
Ellen Segal
montaż muzyki
|
||
Vincent Laino
montaż muzyki (asystent)
|
||
Thomas P. McNamara
montaż dźwięku (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
||
Efekty specjalne | Ocena | |
Greg Hull
koordynator efektów specjalnych
|
||
Pozostała Ekipa | Ocena | |
Billy Hopkins
dobór obsady
|
||
Suzanne Crowley
dobór obsady
|
||
Kerry Barden
dodatkowy dobór obsady
|
||
Mark Franks
dodatkowy dobór obsady
|
||
Brunson Green
dodatkowy dobór obsady
|
||
Tanya Sullivan
dodatkowy dobór obsady
|
||
Kira Willoughby
dodatkowy dobór obsady
|
||
Paul Beahm
koordynator kaskaderów
|
||
Paul Beahm
kaskader
|
||
Bob Minor
kaskader
|
||
Jill Stokesberry
kaskader
|
||
Merritt Yohnka
kaskader
|
||
Anastas N. Michos
operator steadicam
|
7,0
|
|
Anastas N. Michos
operator kamery
|
7,0
|
|
Bill Finger
operator kamery (asystent)
|
||
Ted Morris
operator kamery (asystent)
|
||
Bonnie Osborne
operator kamery (asystent) (dodatkowy)
|
||
John Clifford
fotosista
|
||
Robert Bruce
elektryk
|
||
George M. Chappell
elektryk
|
||
Scott Graves
elektryk
|
||
Nicole Furia
księgowy produkcji
|
||
Anna Downing
księgowy produkcji (asystent)
|
||
Colleen Kelly
choreograf
|
||
Gregory J. Barnett
kaskader (niewymieniony w czołówce)
|
||
Craig Barron
nadzorca efektów wizualnych (niewymieniony w czołówce)
|
6,0
|
|
Rich McKay
operator kamery (asystent) (niewymieniony w czołówce)
|
Pozostałe
Proszę czekać…