Moja Angelika 1999

Angelika pragnie zarobić pieniądze na ślub z Markiem, dlatego wyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu pracy. Osiem miesięcy później wraca do rodziny. Okazuje się jednak, że jest nieufna i ciągle się czegoś boi. Marek dowiaduje się, że mafia poszukuje prostytutki Angeliki, zbiegłej z domu publicznego...

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Zdjęcia Zobacz wszystkie 4 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Monika Kwiatkowska
jako Angelika Kujawa
Radosław Pazura
jako Marek, chłopak Angeliki
Maria Ciunelis
jako Matka Angeliki
Olaf Lubaszenko
jako Andrzej Kulik, szef grupy pościgowej
Andrzej Precigs
jako Marcus Popiołek, organizator "pracy" w Niemczech
Jacek Poniedziałek
jako Alek, człowiek Marcusa
Olga Sawicka
jako Joanna, policjantka
Ewa Telega
jako Karina, prostytutka, pomocnica Marcusa
Piotr Garlicki
jako Solecki, policjant
Lech Łotocki
jako Ojciec Angeliki
Krzysztof Kołbasiuk
jako Major Żandarmerii Wojskowej
Ilja Zmiejew
jako Gangster

Fabuła

Angelika pragnie zarobić pieniądze na ślub z Markiem, dlatego wyjeżdża do Niemiec w poszukiwaniu pracy. Osiem miesięcy później wraca do rodziny. Okazuje się jednak, że jest nieufna i ciągle się czegoś boi. Marek dowiaduje się, że mafia poszukuje prostytutki Angeliki, zbiegłej z domu publicznego... Elros

Gatunek
Dramat, Akcja, Kryminał
Słowa kluczowe
morderstwo, policja, przemoc, ucieczka zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2000-02-07 (kino)
Dystrybutor
Apollo Film
Wytwórnia
Studio filmowe Tor
Telewizja Polska (koprodukcja)
HBO Polska (koprodukcja) zobacz więcej
Kraj produkcji
Polska
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
90 minut

Recenzje

Film w sumie daje się oglądać bez bólu, co wcale nie jest regułą w polskim kinie, zwłaszcza tym z lat 90-tych. 4
  • 2018-05-16
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Jakoś mnie nie porwał

Pomimo poważnej tematyki, film ten pozostawił mnie obojętnym. I to nie tak, że jestem zimnym draniem pozbawionym empatii. Coś tu niestety nie zagrało jak należy - może nie starczyło talentu lub wprawy debiutującemu reżyserowi/scenarzyście? Nie bardzo jestem niestety w stanie wskazać jakieś konkretne zarzuty poza ogólnym wrażeniem, że film nie zrobił na mnie wrażenia. Przy czym mówię tu o wątku prostytucyjno-miłosnym, w założeniu z pewnością mającym mieć największy ciężar gatunkowy. Bo niestety wątek sensacyjno-pościgowy już wrażenie wywarł i tu mogę z czystym sumieniem wskazać, dlaczego jest on nieudany. Twórcom nie udało się w przekonujący sposób pokazać ani ucieczki ani pościgu - mamy wyłącznie chaos bezładnego szwendania się po krzakach i "zwiedzania" opuszczonych ruder. Brak tu jakiejkolwiek dramaturgii ani logicznego ciągu wydarzeń, który można by w napięciu śledzić. Muszę tu przytoczyć wymianę zdań w jakiej uczestniczyłem podczas oglądania tego filmu, bo ona świetnie oddaje wrażenie, jakie na widzu wywiera ten wątek:

- Gdzie oni teraz są??? - W następnej scenie.

Jeśli poczyta się komentarze na portalach filmowych, to sporo osób chwali muzykę Grzegorza Ciechowskiego, jednak mnie ona również nie przekonała - kilka powtarzających się motywów muzycznych zbytnio się narzuca i szybko zaczynają one męczyć - zwłaszcza dynamiczna melodia podkładana podczas scen akcji jest bardzo denerwująca.

Co na plus? Gra aktorska jest przyzwoita. Poruszony został ważny temat. W sumie całkiem zręcznie został rozegrany wątek rozterek narzeczonego. No i film w sumie daje się oglądać bez bólu, co wcale nie jest regułą w polskim kinie, zwłaszcza tym z lat 90-tych. W wolnej chwili można więc obejrzeć, tym bardziej, że jest dostępny za darmo i legalnie na YouTubie.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Komentarze 1

Marac 4

Do obejrzenia za darmo i legalnie na Jutubie: https://www.youtube.com/watch?v=Sq84C1ZtH-8

Współtworzą