Straight Outta Compton 2015

Film

Opowieść o życiu ludzi w "kapturach". Grupa N.W.A. powstała na ulicach Compton, w Los Angeles, w Kalifornii. W połowie lat 80-tych zrewolucjonizowała hip hop, wprowadziła buntowniczą kulturę poprzez swoją muzykę.

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Jason Mitchell
jako Eazy-E
Corey Hawkins
jako Dr. Dre
Aldis Hodge
jako MC Ren
O'Shea Jackson Jr.
jako Ice Cube
Neil Brown Jr.
jako Dj Yella
Marlon Yates Jr.
jako The D.O.C
R. Marcos Taylor
jako Suge Knight
Carra Patterson
jako Tomica
Paul Giamatti
jako Jerry Heller
Elena Goode
jako Nicole Threatt
John West Jr.
jako Mace

Bez nich nie byłoby Eminema, Tupaca, 50 Centa, bez nich nie byłoby hiphopowej kontrkultury lat dziewięćdziesiątych. Bez nich wreszcie dzisiejsza muzyka nie brzmiałaby tak samo. To oni wprowadzili do mainstreamu czarną muzykę ulicy, hip hop. "Śpiewamy o świecie, w którym żyjemy" - przekonywali muzycy, którzy przetrwali szlaki dla największych, sami stając się nierozłączną częścią historii muzyki XX i XXI wieku. Dr. Dre i Ice Cube, bo o nich mowa, zrobili dla gangsta rapu i hip hopu to, co wcześniej dla popu zrobili Madonna i Michael Jackson. Film opowiada o historii powstania jednej z najważniejszych grup hiphopowych - N.W.A. oraz pierwszej płyty (1988) - tytułowego Straight Outta Compton. Płyty, którą zainteresowało się samo FBI, nazywając N.W.A. "Najniebezpieczniejszą grupą świata". opis dystrybutora

Gatunek
Biograficzny, Muzyczny, Dramat
Słowa kluczowe
helikopter, policja, brutalność policji, gang zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2015-09-04 (kino), 2014-08-13 (świat), 2016-01-28 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Circle of Confusion
Cube Vision
Legendary Pictures zobacz więcej
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Prosto z Compton (Polska) (tytuł TV)
Wiek
od 15 lat
Czas trwania
147 minut
Budżet
28 000 000 USD
Wiadomości 24
Dominik Jedliński krytyk

Zarówno historia, jak i sposób kręcenia wydają się być dziwnie sztuczne i sterylne. Oglądając film, nie udzieli się nam atmosfera beznadziei, jaka panowała w amerykańskich gettach na przełomie lat 80. i 90. przeczytaj recenzję

Małgorzata Czop użytkownik
  • 8

Słowna walka z niesprawiedliwością przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Scenariusz zakładał scenę Eminema z Dr. Dre. Eminem miał być przedstawiany na początku swojej kariery, odkryty przez Dr. Dre. Producenci nawet zabiegali o Ansela Elgorta, który miał grać rapera z Detroit. Ale scena w scenariuszu została zmieniona i nigdy nie była nakręcona. zobacz więcej

Komentarze do filmu 6
pajki_filmaniak 9

naprawdę świetny film gra aktorska polecam mimo że nie słucham takiej muzy 9/10

astra224 8

ICE CUBE, DR.DRE, EAZY-E, WARREN G., SNOOP, TUPAC

bizarre 6

Zasługuje na uznanie pod każdym względem. Szczególnie za scenariusz, który przedstawia dokładnie każdego z bohaterów, robiąc to bez idealizowania i nie pomija najważniejszych wydarzeń (bardzo zasłużona nominacja do Oscara). Myślałem, że aktorzy położą ten film, ale nie – byli bardzo naturalni, a O’Shea Jackson w roli swego ojca był naprawdę genialny + niezawodny Paul Giamatti. Muzyka dodatkowo podnosi ocenę. Teoretycznie powinienem być zachwycony, ale nie jestem, bo niestety się nudziłem. Trochę przydługi format (choć po skróceniu długości ucierpiałby scenariusz). Miał zadatki na coś lepszego.

Sadmannn 5

Film o NWA wprodukowany przez… Ice Cube’a, Dr. Dre i wdowę po Eazy-E. Jako kino fantasy ok, ale jako biograficzne już gorzej ;)

Garret_Reza_fdb 6

DC. "Chłopcy z ferajny" w wersji z raperami. Prawdopodobnie najwięcej wartych zapamiętania scen na jeden film w całym roku. Koncert z "Fuck tha Police" rządzi!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Kristo
710 pkt.
2
Gooosik
160 pkt.
3
jacks
132 pkt.
4
kaskader
48 pkt.
5
fredaser
38 pkt.
6
Bluejohn_26
12 pkt.
7
krissovsky96
12 pkt.
8
Sweet_Foxy
10 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…