Family Man 2000

The Family Man

Jack Campbell (Nicolas Cage), bankier z Wall Street jest na samym szczycie kariery. Prowadzi luksusowe, niemal doskonałe życie. W wigilijną noc Jack zupełnie nieświadomie wchodzi do sklepu spożywczego i trafia w sam środek napadu rabunkowego. Następnego ranka, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, Jack budzi się w… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Nicolas Cage
jako Jack Campbell
Téa Leoni
jako Kate Reynolds
Don Cheadle
jako Cash
Jeremy Piven
jako Arnie
Saul Rubinek
jako Alan Mintz
Josef Sommer
jako Peter Lassiter
Makenzie Vega
jako Annie
Jake Milkovich
jako Josh Campbell
Ryan Milkovich
jako Josh Campbell
Lisa Thornhill
jako Evelyn Thompson
Harve Presnell
jako Duży Ed
Mary Beth Hurt
jako Adelle

Jack Campbell (Nicolas Cage), bankier z Wall Street jest na samym szczycie kariery. Prowadzi luksusowe, niemal doskonałe życie. W wigilijną noc Jack zupełnie nieświadomie wchodzi do sklepu spożywczego i trafia w sam środek napadu rabunkowego. Następnego ranka, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, Jack budzi się w towarzystwie dwójki dzieci bawiących się w jego łóżku. Obok niego, śpi Kate Reynolds (Téa Leoni), miłość z college'u, którą opuścił 13 lat temu w imię kariery zawodowej. Nie jest to jego luksusowy apartament, zaś zwykły dom na przedmieściach New Jersey. Zakłopotany i przerażony odkrywa, że jego dotychczasowe życie przestało istnieć. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Fantasy, Dramat, Romans
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2000-12-12 (świat), 2002-11-18 (dvd)
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
Ojciec rodziny (Polska) (tytuł TV)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
125 minut
Budżet
60 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 4
pajki_filmaniak 7

może być taki na nudne niedziele

BuziakL 9

Ciekawe przesłanie, zmusza do refleksji. Kiedyś oglądałam ten film w autokarze wycieczkowym, później jeszcze 2 razy wróciłam do niego, ciągle mi się podoba.

antybohater 5

nadal nie wiem czemu wybrał rodzinę

agusia32 9

Co jest w życiu ważne ;) – Nicholas Cage nie jest typem mężczyzny w kapciach, dlatego rola Jacka Campbella po nieoczekiwanym przeistoczeniu początkowo jakby uwiera nie tylko jego samego, ale i widzów. W miarę rozwoju akcji zaczynamy jednak razem z nim doceniać urok codzienności ukryty w stabilizacji objawiającej się chociażby w zmienianiu pieluszek synkowi, czy mokrych psich pocałunkach na dzień dobry. Jack odkrywa też ze zdumieniem, że można być mężem jednej kobiety i wcale nie czuć z tego powodu znudzenia.
Prosty film o zwyczajnym życiu niesie w sobie duży ładunek ciepła i może z lekka przesłodzony przekaz, że w życiu najważniejsza jest rodzina, ale mimo tego ogląda się go z przyjemnością. Poza tym sam fakt posiadania za męża Nicolasa Cage’a, nawet z lekka ugrzecznionego, jest dosyć kuszącą perspektywą, nieprawdaż, drogie Panie? ;)

A Panowie niech dołączą, nie zaszkodzi im maleńkie przypomnienie, co powinno być w życiu priorytetem :)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
amondemon76
92 pkt.
2
kaskader
82 pkt.
3
fredaser
40 pkt.
4
Terrag
39 pkt.
5
jacks
25 pkt.
6
mee_ae
16 pkt.
7
tompawel
10 pkt.
8
tadek453
6 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…