Ave, Cezar! 2016

Hail, Caesar!

Osadzona w latach pięćdziesiątych XX wieku satyra na Hollywood. Eddie Mannix (Josh Brolin), dziennikarska hiena, na tropie zagadki – nikt nie wie, co stało się z obsadą filmu, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach.

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 9 zwiastunów

Zdjęcia Zobacz wszystkie 24 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Josh Brolin
jako Eddie Mannix
George Clooney
jako Baird Whitlock
Alden Ehrenreich
jako Hobie Doyle
Ralph Fiennes
jako Laurence Laurentz
Scarlett Johansson
jako DeeAnna Moran
Tilda Swinton
jako Thessaly Thacker
Channing Tatum
jako Burt Gurney
Frances McDormand
jako C. C. Calhoun
Jonah Hill
jako Joseph Silverman
Veronica Osorio
jako Carlotta Valdez
Heather Goldenhersh
jako Natalie, sekretarka
Alison Pill
jako Pani Mannix

Fabuła

Osadzona w latach pięćdziesiątych XX wieku satyra na Hollywood. Eddie Mannix (Josh Brolin), dziennikarska hiena, na tropie zagadki – nikt nie wie, co stało się z obsadą filmu, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach. opis dystrybutora

Gatunek
Komedia, Dramat
Słowa kluczowe
bliźniak, ciąża, homoseksualista, taniec zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
2016-02-19 (kino), 2016-02-01 (świat), 2016-06-30 (dvd)
Dystrybutor
UIP - United International Pictures
Wytwórnia
Mike Zoss Productions
Working Title Films
Kraj produkcji
USA, Wielka Brytania
Inne tytuły
Hail, Caesar! A Tale of The Christ (USA) (tytuł rozszerzony)
Czas trwania
106 minut
Budżet
22 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 11 wiadomości

Recenzje

Coenowie puścili wodze swojej wyobraźni, aby w rozbuchanej wizji opowiedzieć o poszukiwaniu szczęścia i spełnienia przez każdego człowieka. 8
  • 2016-02-11
  • napisana przez
  • zobacz wszystkie moje recenzje

Bracia Coen zabierają nas do świata wielkiego blichtru, czerwonych dywanów, a przy okazji obśmiewają i odsłaniają kulisy produkcji filmowej. Przedstawiają hollywoodzką Fabrykę Snów niczym rozbuchane show cyrkowe, pełne rozkapryszonych indywidualności.

Hollywood jest jak dobrze pracująca firma, system, w którym panuje nierówna hierarchia udziału i podziału zysków. Eddie Mannix (Josh Brolin) stara się nad wszystkim zapanować, ale każdy dzień to wyścig z czasem oraz rozwiązywanie sytuacji bez wyjścia. Do tego aktorzy przypominają kapryśne dzieci, których nie sposób upilnować. Dzięki dyrektorowi wytwórni, Ave, Cezar! staje się komediową opowieścią o religijnej i moralnej jednostce walczącej o dopięcie wszystkich spraw na ostatni guzik w zgodzie ze swoim sumieniem. A najnowsza produkcja jest najwyższej wagi, gdyż będzie opowiadała o losach Chrystusa widzianych oczami rzymskiego namiestnika. Poganin musi dostrzec wielkość jedynego Boga, a przy okazji film nie może urazić niczyich uczuć religijnych.

Produkcja Coenów w pełni odzwierciedla założenia, które pojawiają się w filmie, udowadniając, że najważniejsze jest przykucie uwagi widza i zaskoczenie go komediowo-dramatycznymi rozwiązaniami. W Ave, Cezar! przewija się plejada aktorska, która potwierdza dystans do siebie i utartych oczekiwań castingowych.

George Clooney wyskakuje z uszytego na miarę garnituru i w rzymiankach zagłębia się w komunistyczne idea, wkradające się do hollywoodzkiego świata. Channing Tatum stepuje w rytm marynarskiego śpiewu, wykorzystując umiejętności w pełni doszlifowane w obu częściach Magic Mike’a. Równie hipnotyzująco wypada Scarlett Johansson i Tilda Swinton w podwójnej, dziennikarskiej roli. Coenom udało się zgromadzić wielkie indywidualności, które grają z fenomenalną manierą aktorów lat 50.

Ave, Cezar! błyszczy i wibruje niesamowitą energią, która zasadza się na dynamicznej akcji i humorze trafiającym w punkt. Ethan i Joel Coen pokazują, że ich dawne Hollywood niewiele się różni od tego obśmianego przez Davida Cronenberga w Mapach gwiazd. Gwiazdy są kapryśne, mają swoje słabości związane z emocjonalną wrażliwością i zagubieniem. Stają się obrazami kreowanymi dla widzów, którzy powinni uwierzyć w ich nieskazitelne postawy. W kinie przecież przede wszystkim chodzi o to, żeby uwierzyć, a nie wiedzieć na pewno.

To magia, która bawi, zachwyca i rezonuje z odbiorcami. Coenowie puścili wodze swojej wyobraźni, aby w rozbuchanej wizji opowiedzieć o poszukiwaniu szczęścia i spełnienia przez każdego człowieka.

0 z 1 osoba uznało tę recenzję za pomocną.
Czy ta recenzja była pomocna? Tak Nie

Czy wiesz, że?

Ciekawostka

Film został nakręcony w okresie od 10 listopada 2014 roku do lutego 2015 roku. zobacz więcej

Komentarze 5

i_darek1x 2016-06-19 5

Kilka ciekawych scen ,a po za tym nawet dobrze się oglądało ten film ! Choć szału nie ma ! ;)

Khaosth 2017-01-15 7

Stylizacja pierwszorzędna, świetni Clooney, Finnes, Brolin, Tatum i Ehrenreich, ale kolejne wątki fabuły nie intrygują i nie działają na korzyść całości.

greenka2000 2016-08-09 7

za komediowy talent Clooneya :)

simonperch 2016-05-26 6

Spoko fajnie, ale dla mnie za mało komedii w tym.

Mrozikos667 2016-02-27 7

Może i błyskotka, ale przecież z błyskotek często jest najwięcej radości. Kapitalny Brolin, no i Tatum jako sowiecki gieroj <3 7+

Współtworzą